Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a po co męczysz tego amazona jak potem dostajesz same zwroty z tych "okazji" wybierz porządny sklep i kup pewniaka trochę drożej

 

 

Amazon to jeden z najlepszych sklepów w Europie, więc jeśli to on sprzedaje bezpośrednio, a nie jakiś garażowiec przez amazonmarket to nie ma pewniejszego źródła.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam szybkie pytanie.

 

Czy taki wynalazek:

SSD Lite-On MU Series 2,5" 240GB

w cenie 300 PLN to dobra oferta?

 

Dysk pod katalog lightrooma i aktualnie obrabiane foty.

System stoi na Crucialu MX200, ale powoli chce wyrzucać talerze z pieca

i zamienić na ssd, a twardziele wrzucić w jakąś zewnętrzną obudowę i niech

tam archiwum sobie rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obudowie siedzi klasyczny HDD czy SSD ?

 

W przypadku HDD , szczególnie mocno styranego będziesz miał zawsze mniejsze transfery .

 

SSD nie dość że będzie miał osiągi bliskie maksymalnych ( w tym przypadku maksymalna przepustowość portu USB 3.0 ) to w dodatku będzie to w miarę stały transfer .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD ma trafić do obudowy zewnętrznej na usb 3.0

Dla testów już go włożyłem do obudowy którą mam ale transfery są na poziomie 160MB/s. O ile dobrze pamiętam sprzedawca w sklepie mówił, że wewnętrzny interfejs obudowy SATA jest w wersji 2. Szukam takiej z interfejsem sata3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interface to jedno ale wydajność wbudowanego kontrolera to drugie.

Jakbyś miał "pełne" Sata II to byś osiągał ok 260MB/s a nie 160.. niestety nie mam żadnego sprawdzonego rozwiązania dla Ciebie.

 

Zobacz na stronie naszego portalu, jak testują płyty główne to używają takiego adaptera sata/usb. Przyjrzyj się jaką wydajność można osiągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co męczysz tego amazona jak potem dostajesz same zwroty z tych "okazji" wybierz porządny sklep i kup pewniaka trochę drożej

 

Że co ?!, chyba nie wiesz co piszesz. Nie znam lepszego sklepu i lepszej obsługi niż Amazon. 

 

Tym bardziej z Polski, serwis gwarancyjny maja lata świetlne przed nami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość płyt na z170 ma złącza m.2, więc tak pomyślałem sobie, ze może je wykorzystam i trochę onieśmielił mnie bałagan jaki jest z tym złączem :\ jedno wycięcie, dwa, 5 pinów, 6... Czy np. ssd  Sandiska X110  będzie pasował do M.2 np na MSI z170a gaming m5? Np. X110 - SD6SP1M-128G  jest obsługiwany.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jup...

1.Kupić dysk 500gb evo - check

2. Zainstalować na przedpotopowym bo dziesięcioletnim sprzęcie za pomocą przejsciowki usb 2.0/3.0 - check

3. Przeczytac pojemność ...465GB...no szk...

4. Dla jaj odpalić ASSD na przejsciowce...po3 min dałem se spokój, ważne ze czas dostępu jest ok i alligment...- check

 

Czas na tymczasową wymianę podstawowego dysku na platformie amdx64 3500+ z 2gb ramu...Przynajmniej bedzie sie szybko odpalał no i nie bedzie juz pierdział, bo ten maxtor mnie tu dobija(100gb jakas stara masakra).

Oby do świąt, na gwiazdke kupuje skajlaka lub broadwella i jakiś gfx monitor, aktualnie jade na lcd 15"...priorytetem jest samochod jednak...baby nie przekonam na razie :(

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką "babę" sobie wybierzesz ;)

 

 

Większość płyt na z170 ma złącza m.2, więc tak pomyślałem sobie, ze może je wykorzystam i trochę onieśmielił mnie bałagan jaki jest z tym złączem :\ jedno wycięcie, dwa, 5 pinów, 6... Czy np. ssd  Sandiska X110  będzie pasował do M.2 np na MSI z170a gaming m5? Np. X110 - SD6SP1M-128G  jest obsługiwany.

 

 

Podłączyć można wszystko. M.2 to M.2

Z tym że pod np laptopem/ultrabookiem to ma sens niemal w każdym przypadku z racji małej ilości miejsca. W PC jak już coś montujesz to warto wybrać dobre rozwiązanie żeby korzystać z zalet współczesnego M.2 albo lepiej sobie odpuścić kupowanie dziada i kupić na Sata. Większy wybór w podobnej cenie a zwykle znajdziesz coś lepszego.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z braku miejsca (nowy, ciasny projekt) myślałem o jakimś Sandisku A110 - osiągi niezłe, a nawet lepsze niż na SATA, a upchnie się go na płycie. Cena też ciekawa, bo raczej na 950 pro się nie szarpnę. Domyślam się, że z bootowaniem z niego też nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sandisk_sdssda_240g_g25_ssd_plus_mini_2.

Ponieważ pytań dotyczących testów kolejnych tanich dysków SSD przybywa pod artykułami o pamięciach masowych, podobnie jak budżetowych nośników na sklepowych półkach, wnikliwie sprawdziłem oferty czołowych producentów w poszukiwaniu modeli wartych zainteresowania. Jedną z ciekawszych propozycji wydaje się trochę niedoceniany SanDisk SSD Plus, mogący stanowić realną alternatywę dla Crucial BX100, Plextor M6V i ADATA SP920. W kategorii najtańszych urządzeń liczy się dosłownie każda złotówka, zaś SanDisk wycenił swoje maleństwa bardzo atrakcyjnie. Jeśli połączenie kontrolera Silicon Motion SM2246XT oraz 19 nm pamięci MLC zaowocuje przyzwoitą wydajnością, SanDisk SSD Plus powinien błyskawicznie podskoczyć w rankingu opłacalności...

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...