Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy,

 

Selgros zorganizował promocję na SanDisk Solid State Drive o oznaczeniu SDSSDP-128G-G25 za 195,57.

Przeglądając gazetkę myślałem, że to seria SSD Plus, ale po weryfikacji modelu w sklepie wydaje mi się, że to żadna okazja, skoro za niewiele więcej można mieć SSD Plus. Potwierdzicie moją teorię?

Edytowane przez borsuk_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, z gory sorki za brak polskich znakow. Potrzebuje zakupic dysk SSD do nowego lapka ze zlaczem M.2. Poczatkowo mialem kupic jakis maly <ok. 120 GB>, ale z tego co sie wstepnie zorientowalem to np. 240 GB maja w testach znacznie lepsze osiagi. To bedzie dysk na system, programy standardowe i pare gierek, ale przesiadam sie na nowego lapka po latach i chce poczuc rewolucje:) Oczywiscie tez chcialbym, aby dysk nie byl jakos piekielnie drogi. Wstepnie myslalem o tym Patriocie Co o nim sadzicie, mozna w tej cenie cos lepszego dorwac, a moze cos porownywalnego i tanszego jest na rynku? Z gory dzieki za pomoc, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!
W tym poscie pisałem o planowanej zmianie dysku Kingston SV 300 / 240 GB, na dysk Samsunga 850 Pro / 256 GB.
Obiecałem przedstawić wyniki testu po tej zmianie, więc niniejszym to czynię, może będzie to dla kogoś przydatne.
Tu jest konfiguracja laptopa.

Wynik po ok. 1 miesiącu pracy Kingstona - wszystko było instalowane ponownie, na czysto:

post-215272-0-70833100-1445430052_thumb.jpg

 

 

Tu po ok. 4 miesiącach pracy:

post-215272-0-28154200-1445430098_thumb.jpg

 

 

To jest wynik z Kingstona bezpośrednio przed jego wymontowaniem - minęło ok. 13 miesięcy pracy od pierwszej instalacji:

post-215272-0-39831400-1445430208_thumb.jpg

 

 

To są już wyniki z Samsunga, zaraz po pierwszej instalacji:
post-215272-0-87270800-1445430237_thumb.jpg

 

 

Niestety, nie miałem jeszcze czasu, aby instalację wszystkiego przeprowadzić od początku, na czysto, dlatego wybrałem klonowanie - zrobiłem to sprzętowo. Mam nadzieję, że właśnie to jest przyczyną, że cała zamiana dysków dała gorszy efekt od spodziewanego, ale na szczęście jedynie w kwestii czasu potrzebnego na uruchomienie systemu - reszta jest OK. Na Kingstonie uruchamianie trwało 25 sek., natomiast na Samsungu ok. 50 - 55 sek.!!!

Czy myślicie, że instalacja wszystkiego od początku wpłynie pozytywnie na czas uruchamiania laptopa? Może jest to coś innego, o czym nie pomyślałem.
Zastanawiam się, czy klonowanie dołączonym oprogramowaniem mogłoby dać lepszy efekt?    
Co o tym sądzicie?

Edytowane przez Kristian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego zdaję sobie sprawę i cudów nie wymagam. Mógłbym zmienić lapka, ale po co, skoro ten ma wszystko, czego potrzebuję, a w nowych już tego nie znajdę.
Reasumując: wszystko jest jak najbardziej OK, a poza tym, mam świadomość, że przy tym dysku nie powinienem się czegokolwiek obawiać, chuchać  na niego i dmuchać, optymalizować i "oszczędzać". Ma pracować i tyle. Napisałem o tym i zamieściłem wyniki testów nie dlatego, że coś mnie niepokoi, a jedynie w celach dydaktycznych. Może komuś się to przyda lub pomoże podjąć taką, czy inną decyzję. Obydwa dyski są przecież aktualnie w sprzedaży.
Moje jedyne zastrzeżenie, to czas uruchamiania, ale jak wspomniałem, przypuszczam, że to efekt klonowania i chyba bez znaczenia, że sprzętowego (robiłem to "kopiarką"). Nie jestem pewien, czy klonowanie programowe dałoby lepszy wynik. Bardziej jestem przekonany, że gdy zainstaluję wszystko od samego początku, to czas uruchamiania zdecydowanie się zmniejszy, przynajmniej do takiego poziomu, jaki miałem na Kingstonie.
Piszesz, że jakiś program może spowalniać cały proces. Być może, nie wiem, ale wkładam Kingstona i mam czas 20 sek, a gdy wkładam Samsunga (idealny klon, zrobiony kilka minut wcześniej, bez doinstalowywania czegokolwiek i bez jakichkolwiek zmian programowo sprzętowych), czas uruchamiania jest ponad dwukrotnie dłuższy, dlatego logika podpowiada mi, że to właśnie przez klonowanie. Jeśli miałbym rację, to by oznaczało, że jednak sam proces klonowania nie tworzy idealnej pod każdym względem kopii oryginału ...

 

PS

TSRules, dzięki za odzew. Miło wiedzieć, że ktoś czytał, co napisałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, z gory sorki za brak polskich znakow. Potrzebuje zakupic dysk SSD do nowego lapka ze zlaczem M.2. Poczatkowo mialem kupic jakis maly <ok. 120 GB>, ale z tego co sie wstepnie zorientowalem to np. 240 GB maja w testach znacznie lepsze osiagi. To bedzie dysk na system, programy standardowe i pare gierek, ale przesiadam sie na nowego lapka po latach i chce poczuc rewolucje:) Oczywiscie tez chcialbym, aby dysk nie byl jakos piekielnie drogi. Wstepnie myslalem o tym Patriocie Co o nim sadzicie, mozna w tej cenie cos lepszego dorwac, a moze cos porownywalnego i tanszego jest na rynku? Z gory dzieki za pomoc, pozdro

Są dyski lepsze i nawet niektóre tańsze http://www.ceneo.pl/35958420;0280-0.htm#tab=click

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował SSD na PATA i może coś polecić?  Chce reanimować ojcu laptopa więc przed formatem moge wymienic dysk, ale w srodku jest niestety stare zlaczeze :/ Czytałem ze dyski np0 Transcend na PATA sa jakies niestabilne/niepewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował SSD na PATA i może coś polecić?  Chce reanimować ojcu laptopa więc przed formatem moge wymienic dysk, ale w srodku jest niestety stare zlaczeze :/ Czytałem ze dyski np0 Transcend na PATA sa jakies niestabilne/niepewne.

 

Na pewno są do jabłkowatych bo tam niektórzy ciągle siedzą na kompach z prockiem Powerpc

 

https://cenowarka.pl/?cat=hdssd&xf=4832_14%7E1035_OWC#xf_top

 

ale nie wiem jak to działa w normalnym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!
No i coś jednak się zmieniło ...
Po kilku dniach normalnej pracy, wszystko wróciło do normy! Teraz jest już pełnia szczęścia :banana:
Tu pisałem o długim czasie uruchamiania systemu po zmianie dysku i sprzętowym procesie klonowania.
A jednak, wszystko jest OK i zupełnie nie mam pojęcia z jakiej to przyczyny. :?: Stało się i już.

Laptop uruchamia się w ok. 20 sek., czyli prawie, jak poprzednio, jednak mierząc dokładnie, trwa to nawet o 1 sek. krócej.
Tak, czy inaczej, mogę teraz stwierdzić, że jednak proces klonowania nic nie pogorszył i wbrew temu, co przypuszczałem jeszcze kilka dni temu, klonowanie (przynajmniej sprzętowe) robi jednak dokładne odbicie (kopię) oryginału i nie wpływa w żaden sposób na procesy instalacji - tak to przynajmniej obecnie wygląda. W związku z tym, nie jest celowe instalowanie wszystkiego na czysty dysk od samego początku - gdyby ktoś się jednak nad tym zastanawiał.
IMHO

Edytowane przez Kristian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, system na ssd Samsung 840 EVO zwolnił dość zauważalnie a dokładnie szybkość uruchamiania komputera i bieżącej pracy. Dysk nie ma wypracowanego roku Total Bytes Written 3.94 TB. Kopiowanie testowe pliku 6GB z magnetyka na SSD odbyło się z prędkością 19MB/s. Rozpakowanie po skopiowaniu odbyło się z prędkością max 32MB/s. Coś tu nie pasuje, to nie są normalne parametry pracy, Random Write padł na pysk. Oprogramowanie SSD840EVO Performance Restoration było już używane a nie da się go użyć ponownie. Co robić ? Oddawać na gwarancji ?


129

post-182000-0-45074400-1445794851_thumb.jpg

post-182000-0-87497200-1445794860_thumb.jpg

post-182000-0-32486400-1445795023_thumb.jpg

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie widzę tu jakiś większych uchybień, możesz sprawdzić jeszcze smart, ale jeśli tam będzie czysto to nie widzę podstaw do reklamacji

pamiętaj że robiąc szereg testów nie dajesz czasu dyskowi na pozbieranie się, a evo 840 to nie jest demon wydajności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szereg testów ? Proszę o zdefiniowanie pojęcia bo jest zbyt ogólne.

Na pozbieranie się ? Ilość testów nie powinna zagonić dysk w stany depresyjne.

Bez przesady to tylko elektronika :P

Gwoli uściślenia testy odbyły się aż dwa w odstępach 15minutowych.

To, że nie jest demonem nie tłumaczy 3 krotnego spadku prędkości zapisu w porównaniu do testów gdy był nowy.

 

EDIT:

Wychodzi na to, że kontroler Marvela SATA3 na mobo odmówił posługi, przełączenie na SATA2 przywróciło normalną pracę.

Kopiowanie tego samego pliku j.w. z magnetyka przy Rapid Off 92 MB/s rozpakowanie max 148 MB/s min 90MB/s

 

Testy dla porównania z Rapid On i Rapid Off.

post-182000-0-07049800-1445801728_thumb.jpg

post-182000-0-80364000-1445801740_thumb.jpg

post-182000-0-75718800-1445801778_thumb.jpg

post-182000-0-08176900-1445801790_thumb.jpg

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...