Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt już leciwy, ale do kontrolera Marvela (Marvell 88SE9128) przez prawie rok nie miałem zastrzeżeń śmigał aż miło.

Na mobo mam tylko kontroler AMD więc z dobrodziejstwa Intela nie będzie dane mi skorzystać ;)


36

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal jeszcze stery od amd a użyj systemowego od M$ i będzie gitara.

 

 

 

Wg AS SSD zamiana sterownika AMD na M$ jest nieopłacalna, no chyba, że nie umiem prawidłowo odczytać wyników ;)

Mobo GA-790XTA. Funkcja Rapid na OFF.

53

post-182000-0-13130700-1445846426_thumb.jpg

post-182000-0-44625000-1445846461_thumb.jpg

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję SSD 500 GB za maksymalnie 700 złotych.
Miałem kupić Crucila MX200 500 GB,  jednak w podsumowaniu testu na PPC jest minus "Zbyt często przegrywa z MX100 512 GB"  http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_ssd_crucial_mx200_wysoka_wydajnosc_w_dobrej_cenie?page=0,18
Można  kupić jeszcze Cruciala MX100 512GB za 679 zł,  pytanie czy to dobry pomysł by kupować teraz  ten wycofywany już SSD?
Dużym zaskoczeniem dla mnie jest, że  MX100 512GB wygrał nawet z Samsungiem SSD 950 Pro 256 GB M.2 w kopiowaniu 35 GB różnych plików: http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/samsung_ssd_950_pro_m2_test_superszybkiego_dysku_pcie_nvme?page=0,8
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najnowsze AMD Chipset Drivers 15.7.1 testowałeś?

Nie, nie mam już siły ;)

Podchodziłem jakiś czas temu do "poprawionego sterownika" i "u mnie to nie działało".

 

W wolnej chwili sprawdzę, żonglowanie tymi sterownikami nie przynosiło trudno odwracalnego zamieszania.

Dzięki za cynk.

Tutaj http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page-379?p=3924326&do=findComment&comment=3924326moje poprzednie doświadczenie z poprawionymi sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie; jak często kopiujesz 35GB mieszanych plików? W całej reszcie testów przegrywa..

 

Ja bym brał MX200 który zastąpił świetnego M550 lub Samsung 850 EVO.

Często kopiuję główny folder z pewnej gry. Aktualnie ma on rozmiar 15,5 GB i zawiera 230 tys. plików, więc raczej powinienem patrzeć na czasy kopiowania małych plików: http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/samsung_ssd_950_pro_m2_test_superszybkiego_dysku_pcie_nvme?page=0,9

Czas kopiowania 4 GB - 12 tys. plików:

Crucial MX100 512 GB  - 34.7 sekund

Samsung 850 EVO 500 GB -  36.4 sekund

Crucial MX200 500 GB - 37.7 sekund

Crucial BX100 500 GB - 39.0 sekund

 

Zajrzałem jeszcze na znany portal aukcyjny i jest Samsung 850 EVO 500GB za 619 zł (+25 za pobranie). Chyba się na niego zdecyduję. Jest poniżej 700 zł, oraz ma 5 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

No i coś jednak się zmieniło ...

Po kilku dniach normalnej pracy, wszystko wróciło do normy! Teraz jest już pełnia szczęścia :banana:

Tu pisałem o długim czasie uruchamiania systemu po zmianie dysku i sprzętowym procesie klonowania.

A jednak, wszystko jest OK i zupełnie nie mam pojęcia z jakiej to przyczyny. :?: Stało się i już.

Laptop uruchamia się w ok. 20 sek., czyli prawie, jak poprzednio, jednak mierząc dokładnie, trwa to nawet o 1 sek. krócej.

Tak, czy inaczej, mogę teraz stwierdzić, że jednak proces klonowania nic nie pogorszył i wbrew temu, co przypuszczałem jeszcze kilka dni temu, klonowanie (przynajmniej sprzętowe) robi jednak dokładne odbicie (kopię) oryginału i nie wpływa w żaden sposób na procesy instalacji - tak to przynajmniej obecnie wygląda. W związku z tym, nie jest celowe instalowanie wszystkiego na czysty dysk od samego początku - gdyby ktoś się jednak nad tym zastanawiał.

IMHO

 

Klonowanie sprzętowe polegało na skopiowaniu całej zawartości dysku, także wolnego miejsca. Dla nowego dysku SSD to jak zapisanie go po brzegi. Dopiero z czasem przy okazji kasowania plików zrobił się TRIM na tej przestrzeni, ale prawdopodobnie tylko tych usuniętych po klonowaniu (np. kilkuset MB). Najlepiej jakbyś wymusił TRIM na wolnym miejscu z całego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klonowanie sprzętowe polegało na skopiowaniu całej zawartości dysku, także wolnego miejsca. Dla nowego dysku SSD to jak zapisanie go po brzegi. Dopiero z czasem przy okazji kasowania plików zrobił się TRIM na tej przestrzeni, ale prawdopodobnie tylko tych usuniętych po klonowaniu (np. kilkuset MB).

 

Dziękuję za tą uwagę, chyba coś w tym jest. Faktycznie, o tym nie pomyślałem.

Najlepiej jakbyś wymusił TRIM na wolnym miejscu z całego dysku.

 

Chętnie, ale nie mam niestety pojęcia, jak to można zrobić :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie na pytanie; jak często kopiujesz 35GB mieszanych plików? W całej reszcie testów przegrywa..

 

Ja bym brał MX200 który zastąpił świetnego M550 lub Samsung 850 EVO.

 

Trochę po czasie ale może nie ukrzyżujecie ;). Również polecam MX200. Samsung mi osobiście podpadł za EVO840 i Performance Restoration. Nie wiem jak to się technologicznie zmieniło w 850 jednak niesmak do producenta pozostaje.Dlatego przy ostatnich zakupach wybór padł na MX200. W laptopie zastąpił muzeum technologiczne w postaci HDD Toshiby 750GB z 8MB Cache ( za montowanie dysków z 8MB Cache w laptopach powinna być czapa :P ),  i sprawuje się godnie (załącznik).

 

Dziękuję za tą uwagę, chyba coś w tym jest. Faktycznie, o tym nie pomyślałem.

 

Chętnie, ale nie mam niestety pojęcia, jak to można zrobić :mur:

 

Producent nie ma jakiegoś softu do takich zabaw na dysku ? Np. SanDisk wydaje Dashboard, Samsung wydaje Samsung Magician w obu są opcję do TRIM-owania. Jest również coś takiego jak ForceTrim (dość stary soft nieznanego mi pochodzenia) ale czy działa z każdym dyskiem i jak działa nie powiem, nie miałem okazji przetestować.

post-182000-0-59529600-1446204860_thumb.jpg

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...