Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowanie recenzji z Tomshardware odnosnie nowego Cruciala BX200:

 

PROS:

The BX200 ships with a nice software package, and aggressive updates could help with performance.

 

CONS:

High latency, high cost, low throughput performance and sequential write performance that is half of a modern mechanical drive.

 

VERDICT:

Crucial's BX200 currently suffers too many issues to warrant a recommendation. Just for fun, we went back to the company's C300, the first SATA 6Gb/s solid-state drive to hit the market, as a comparison point. It surfaced in 2010 and obliterated the BX200 in every test we ran. Even the BX100, the BX200's predecessor, is superior in every way.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watpie aby to bylo powiniecie nogi. Raczej celowe wypuszczenie taniego i slabego dysku, ktory casuale zamontuja no bo "Crucial". Wiekszosc osob i tak nie sledzi recenzji, wchodza na sklep, szukaja taniego ssd, i wezma Cruciala bo brzmi pewniej niz jakas Adata albo Transcend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, czesto u dzieci swoich znajomych w wieku podstawowkowym lub gimnazjalnym jak byla rozmowa o komputerach to dzieciaki dokladnie kumaly co to ssd i ze warto miec ale jak juz zapytasz jaki to wg nich nie ma to znaczenia. Z doroslymi jest podobnie, jest juz tyle informacji o tych dyskach, jak kupuja macbooki to tez czesciej z ssd pacac 10k za komputer ale jakbys takiego wpuscil do marketu to by kupil chyba tylko kierujac sie pojemnoscia i zapewnieniom doswiadczonego konsultanta media markt, ktory w tym miesiacu ma cisnac klientow na kupno SSD od Verbatima bo juz pol roku zalegaja.

 

Crucial nie jest przeciez jedynym, ktory produkuje i ma w swoim line-upie nedzne dyski, ludzie jednak kupuja te kaszaloty od Adaty, Kingstona, Lite-ony, Silicon powery, Patrioty, Toshiby, OCZe, PNY.

Zobacz ile jest dysków ssd tych firm w najwiekszych sklepach w Polsce i zagranicą, takie duże korporacje i producenci w ciemno i świadomie nie produkowali by takich badziewiaków, gdyby nie było na to zbytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial nie jest przeciez jedynym, ktory produkuje i ma w swoim line-upie nedzne dyski, ludzie jednak kupuja te kaszaloty od ..Lite-ony...

 

??Myślałem że Plextora zaliczasz do markowych produktów jednak..

 

rafa powinien ogarnąć pierwszą stronę, przecież od dawna evo jest tańsze od mx ...

rafa po to dał linki żeby dynamicznie zmieniające się ceny nie były dla nikogo tajemnicą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??Myślałem że Plextora zaliczasz do markowych produktów jednak..

 

rafa po to dał linki żeby dynamicznie zmieniające się ceny nie były dla nikogo tajemnicą ;)

 

Z Plextorow masz porządne M6S, serię P, a te budżetowe Liteony to są przecież szroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tam, trochę byś te wytłuszczenia ogarnął, już nie daj się prosić :smile2:

Ale raz na miesiąc musi ci wystarczyć ;)

 

Z Plextorow masz porządne M6S, serię P, a te budżetowe Liteony to są przecież szroty.

Wiele serii na rynku szczególnie pod mSata było identycznych, tylko na rynku OEM miały inne logo marki - LiteOn.

Pod Sata też zdarzały się w tak dobrych cenach, że nawet czasem jak model był trochę wolniejszy od modelu głównego (jako Plex) to warto było kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sandisk_ultra_ii_test_mini_1.png

Otwierając pudełko z samplami testowymi SanDisk SSD Ultra II miałem świadomość, że nośniki wykorzystujące pamięci TLC cieszą się niespecjalnym uznaniem, zwłaszcza wśród wymagających użytkowników o zaawansowanej wiedzy technicznej. Oprócz niższej wytrzymałości komórek nie zachwycają bowiem ogólną wydajnością, wypadającą znacznie poniżej dysków SSD zbudowanych na kościach MLC, dostępnych o ironio w porównywalnych cenach. Spośród wszystkich dotychczas testowanych modeli nafaszerowanych modułami TLC, jedynie rodzina Samsung SSD 850 EVO wypadła przyzwoicie, natomiast reszta skutecznie zniechęcała potencjalnych klientów do teoretycznie tańszego rozwiązania. Piszę teoretycznie, ponieważ w ostatecznym rozrachunku takie nośniki okazywały się zazwyczaj nieopłacalne. Czy SanDisk SSD Ultra II zmieni postać rzeczy?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można by zainteresować się 480GB wersją. W praktyce po co, są lepsi..

Cenowo nadal za dużo jak na TLC, dopiero Kingston i Crucial na tych pamięciach powinny obniżyć poziom i zmotywować innych producentów do działania. 480 GB poniżej 600 pln w tym roku może się zdarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam w laptopie z sygnatury Transcenda SSD370S 512GB.
Z ciekawosci sprawdziłem go w AS SSD Benchmark i odczyt/zapis 4K mocno odbiega od tego co jest w teście tego dysku (mimo że testowany ma mniejszą pojemność):

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/transcend_ssd370_128_i_256_gb_test_konkurentow_crucial_mx100?page=0,4


post-194565-0-39721000-1447423557_thumb.pngpost-194565-0-36165800-1447423562_thumb.png

Czy to, że mam na tym dysku zainstalowany system powoduje, że wynik benchmarku jest dużo niższy, a może coś innego?
Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony i nie zależy mi na "cyferkach", tylko zastanawiająca jest taka rozbieżność.

[Edit] Testowałem oczywiście przy trybie zasilania Wysoka Wydajność.

Edytowane przez Adriian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam się nad wymianą M5S 128 GB na jakąś jednostkę 500 GB - stary dałby drugie życie laptopowi.

Wybór jest między dwoma dyskami:

http://allegro.pl/crucial-mx200-500gb-dysk-ssd-sata-iii-2-5-555-mb-i5788689179.html

http://allegro.pl/nowy-dysk-ssd-samsung-850-evo-500gb-mz-75e250b-i5792786181.html

Skąd biorą się tańsze Samsungi? Wybrałem taką ofertę, która oferuje pełną fakturę dla pewności, bo są jeszcze tańsze z vat-marża z tego co widzę. Oba dyski są praktycznie takie same, różnice raczej pomijalne w codziennym użytkowaniu. Są jakieś znane problemy obecnie z tymi seriami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz wątpliwości to samsunga evo nie musisz kupować z allegro, bo za podobną cenę masz pewniaka ze sklepu:

 

http://www.krsystem.pl/samsung_ssd_850_evo_500gb_sataiii_540520mbs_iops_98k-item-35940.html

 

http://www.komputronik.pl/product/254403/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/Samsung_850_Evo_500GB.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

 

crucial na moje nie opłacalny w kontekście gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung w większości sklepów jest już w okolicy 350 zł, więc z ceną wyjściową to Morele chyba trochę przesadziło. Ja bym brał Samsunga, bo to pewniejszy model, który na rynku jest już dłuższy czas.

Jeśli natomiast mimo to wolałbyś Sandisk, to w X-KOM w promocji jest za 309 zł. Wystarczy przy składaniu zamówienia wpisać "komponenty" http://lpk.x-kom.pl/tydzien-komponentow2/

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung to w ogóle popłynął z 850evo, zarobił co miał zarobić po premierze, a teraz taka pojemność w bardzo atrakcyjnej cenie plus długa gwara, podejrzewam że gdyby dolar był po normalnej cenie to ten dysk kosztowałby z 250-270zł  no ale jest jak jest ... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...