Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ten dysk. Poczytałem o instalacji i wiem że trzeba dysk zainicjować, tylko nie wiem jak z formatem - wystarczy szybki z poziomu instalatora W7?

Druga sprawa to zastanawiam się nad podziałem dysku na os - ok 80gb i reszta na gry.

Bezpieczniej było by podzielić a elastyczniej zostawić w całości - jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie: 

 

Sprzedałem komputer i został mi po nim Crucial BX100 250GB. Czy mogę go normalnie podpiąć do komputera wyposażonego w chipset H61 i będzie działał TRIM, NCQ i reszta bajerów koniecznych dla SSD ? Wyczytałem, że H61 nie obsługuje AHCI a to przecież to musiałem włączyć na swojej starej płycie żeby zaczął mi działać SSD.

 

Komputer w pracy do jakiego chcę podpiąć SSD to stacja HP z core i5 3gen i jakaś tajemnicza mobo na H61.

 

Jest to w ogóle możliwe, żeby wypuścili takiego gniota w obecnych czasach, który mógł by nie pozwolić na normalną pracę z SSD ?

Edytowane przez co3en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten dysk. Poczytałem o instalacji i wiem że trzeba dysk zainicjować, tylko nie wiem jak z formatem - wystarczy szybki z poziomu instalatora W7?

Druga sprawa to zastanawiam się nad podziałem dysku na os - ok 80gb i reszta na gry.

Bezpieczniej było by podzielić a elastyczniej zostawić w całości - jak sądzicie?

Jak masz mieć tylko system i gry to partycji nie warto robić. Chyba że masz gry np ze steam i tam byś pobierał obrazy..

 

Jak miałyby być też inne dane (dokumenty, zdjęcia itp) wtedy warto zrobić podział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mieć tylko system i gry to partycji nie warto robić. Chyba że masz gry np ze steam i tam byś pobierał obrazy..

 

Jak miałyby być też inne dane (dokumenty, zdjęcia itp) wtedy warto zrobić podział.

Właśnie mam MW4 na steam i BF BC2, BF3, BF4 na origin oraz kilka innych gier. Dlatego muszę zarezerwować na nie jak najwięcej miejsca, jednocześnie pamiętać o partcji systemowej na której znajdzie się W7 z całym WU, pakiet office, psp i kilkanaście innych programów. Ile zostawić wolnego miejsca żeby system miał swobodę? Obecnie dysk c zajmuje mi 57Gb, czy w takim układzie 80Gb wystarczy na partycję systemową na ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tym może być problem, aczkolwiek postaram się :) zdecydowałem się na ssd ponieważ ostatnim czasem zdecydowanie spadła wydajność mojego pc-a. Po kupnie zabrałem się za porządkowanie dysków. W katalogu Temp odkryłem folder Compat_telemetry no i z plików w nim zawartych dowiedziałem się wszystkiego na temat mojego komputera.... Znalazłem i wyrzuciłem wścibskie aktualizacje, zainstalowałem AdFendera i Operę, efekt - system wstaje 3x szybciej a przeglądarka zjada 3x mniej ramu. Pomyślałem nawet że ten ssd chyba będzie niepotrzebny, ale skoro już mam to trzeba wypróbować. Tak że dzięki serdeczne za pomoc.

W sumie to jeszcze chciałbym tylko zapytać czy po instacji mam coś zmieniać w systemie pod kątem dysku ssd? Naczytałem się o poradach typu wyłączania: kosza, pagefile, przywracania systemu, opróżniania buforowania zapisu i indeksowania plików. Ile w tym racji a ile przesady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 850 EVO 250 GB - 5 lat gwarancji, cena ~350

 

Brałem pod uwage ten dysk. Na 95% kupie taki.

Btw. zastanawia mnie jak go zaadopotować ponieważ z braku czasu i chęci na stawianie nowego systemu od nowa no nie chce mi sie poprostu.

Da radę jakoś sklonować obecny system na nowy SSD? Mam Win7x64. Jakby dobrze działało to tak zostawie. Może linkiem przydatnym ktoś rzuci.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utwożyłem dwie partycje w windowsie ale podczas instalacji pojawił się błąd: 0x80300001, musiałem usunąć partycje i utworzyć od nowa z poziomu instalatora. Dziwi mnie tylko że po utworzeniu pierwszej system ukradł jakieś 100Mb zastrzeżonej na system, czy to w czymś przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się:)

Miałem małe problemy z instalacją (niestety chciałem wgrać siódemkę z zainstalowanym sp1 ale klucz nie pasował, więc trzeba było zainstalować ponownie z oryginalnej płyty, kilka razy zawiesił się WU, ale w końcu dałem radę).

 

System + programy zajęły połowę dysku 80Gb, na dysku D po zainstalowaniu 6 gier zostało tylko 37Gb, ale na razie nie zmieniam kompa więc musi wystarczyć.

 

O szybkości nie będę się może wypowiadał :):):)  nie spodziewałem się takiego kopa!

 

Wyłączyłem usługę indeksowania plików i defragmentację, czy coś jeszcze trzeba zrobić?

I jeszcze jedno, odkąd włączyłem AHCI podczas startu system sprawdza 4 razy CD-ROM - da się to jakoś wyłączyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym dysku czasem korzystałem, przeważnie wiedziałem gdzie co mam więc było to dosyć rzadko. Tutaj jest tylko os i gry więc raczej wyszukiwarka nie będzie mi potrzebna.

Co do reszty to nie wiem, co forum to inne porady i stwierdzenia więc komu wierzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napęd jest podłączony pod ten sam kontroler sata intela co dyski. Praktycznie go nie używam, ale przydaje się do straszenia córki - jak bawi się panelem od wentylatorów to wysuwam kieszeń i mówię że komputer ją zje :-)

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Botowanie z cd mam wyłączone - zostawiłem tylko ssd. Jak potrzebuję wystartować z innego napędu to w biosie wciskam F8. Napęd dvd testuje przy starcie w biosie 2x a potem 2x podczas startu windowsa. W trybie ide testował tylko raz na początku. Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już mam zakupione EVO 850 250GB. Jeszcze nie miałem ssd. Teraz leży i czeka aż postanowię co zrobić: Nową instalkę czy kombinować z przywracaniem obrazu/klonowaniem. A jeśli pkopiować obecny system z HDD na SSD to jaką metodą najlepiej to zrobić??. Gość w sklepie radził nową instalkę. Miałem na myśli spróbować odtworzyć aktualny system, jak zadziała to dobrze, jak nie to na czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak system jest w dobrym stanie to zrób klona - albo za pomocą Acronis True Image lub Clonezilli albo za pomocą narzędzi dołączonych do SSD .

 

Co innego jak system masz w tragicznym stanie lub chcesz zmienić wersję ( z niższej na wyższą lub odwrotnie lub z 32-bit na X64 ) to wtedy najlepiej czysta , nowa instalacja .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System mam w dobrym stanie Win7x64, zainstalowany 13-08-2011 na nowym (wtedy) kompie, stabilny nic złego się nie dzieje. Partycja systemowa C:\ po oczyszczeniu ze śmieci zajmuje 56GB do max 59GB. Nie zamierzam narazie przesiadać się na nowszy system, będe tak długo trzymał sie Win7 ile się da. (sprawdzałem Win10 na virtual box, ładny jest i wogóle, ale dziękuję narazie nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...