Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Śmigam na świeżym systemie z SSD EVO 850 od jakiegoś czasu. Poniżej podstawowe benchmarki, jak oceniacie wyniki? Nieco rozbieżne, szczególnie zapis. Start systemu na HDD: było 51sek. Start na SSD: 28sek.

 

post-111507-0-81588100-1449918192_thumb.jpg

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page-415?do=findComment&comment=3981364

 

słabe zapisy, możliwe że są w biosie włączone stany uśpienia procesora wtedy dysk ma mniejszą wydajność


druga sprawa może być sterownik intela iaStor zamiast storahci z systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapis w AS SSD to chyba musi być jakiś chwilowy niefart, podobnie wyniki dla próbek 4k, bo z ciekawości puściłem to u siebie po ponad pół roku używania takiego samego SSD (3100 godzin pracy) i zapis mam 480, a dla próbek 4k odpowiednio 45 i 123.

 

Ogólna ocena 1266.

 

Czy aby AS SSD jest uznawany za adekwatny benchmark obecnie?

 

Edit: dodałem wynik z tego Anvil

post-160060-0-17624500-1449919294_thumb.jpg

post-160060-0-52024300-1449924867_thumb.png

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<script type="text/javascript" src="http://interceptedby.admuncher.com/F0B9726C11E36712/helper.js#0.2664.0"id="WzXW_MainScript"></script>

 

http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page-415?do=findComment&comment=3981364

 

słabe zapisy, możliwe że są w biosie włączone stany uśpienia procesora wtedy dysk ma mniejszą wydajność


druga sprawa może być sterownik intela iaStor zamiast storahci z systemu

 

 

Mam zainstalowane do kontrolera IDE/ATA oficjalne "Intel Rapid Storage Technology 1.0.1.0.1008_PV". Mam to odinstalować w cholere?

Co do stranów Procesora to chyba jest domyślnie, bo często usypiam komputer wciskając sleep.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach Evo ma wysokie wyniki, bo mieszczą się one w pojemności bufora, zresztą w anvilu ma też dość wysokie, niezłe są recenzje na anandtechu które testują dyski po dużym obciążeniu

No ale jak na co dzień wszystkie Twoje operacje dyskowe mieszczą się w wielkości bufora to przecież o to chodzi żeby to działało szybko i sprawnie.

Słabości wyjdą przy kopiowaniu np 30GB obrazu płyty BD ale do takich zastosowań raczej nikt nie używa takich dysków.

 

Do zastosowań typowych zwykłemu użytkownikowi idea bufora to świetna sprawa a zapis po jego zapełnieniu nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak na co dzień wszystkie Twoje operacje dyskowe mieszczą się w wielkości bufora to przecież o to chodzi żeby to działało szybko i sprawnie.

Słabości wyjdą przy kopiowaniu np 30GB obrazu płyty BD ale do takich zastosowań raczej nikt nie używa takich dysków.

 

Do zastosowań typowych zwykłemu użytkownikowi idea bufora to świetna sprawa a zapis po jego zapełnieniu nie ma znaczenia.

a ja nie piszę, że to jest złe, po prostu zaburza obraz wydajności dysku, a wiadomo, że w codziennych zastosowaniach lepiej mieć średnie 250gb, niż szybkie 120gb (bo średni ssd i tak jest szybki)

 

akurat  w tej cenie evo 250gb nie ma konkurencji, przy innych pojemnościach można już rozmyślać i wybredzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmigam na świeżym systemie z SSD EVO 850 od jakiegoś czasu. Poniżej podstawowe benchmarki, jak oceniacie wyniki? Nieco rozbieżne, szczególnie zapis. Start systemu na HDD: było 51sek. Start na SSD: 28sek.

Skąd taka wysoka temperatura? Leży na hdd? Powinno być 20-24 stopnie :)

Mój evo ma juz 1.5tera zapisu przy 523h...

 

Edit

 

zmieniłem ster na ten od ms, ale za dużej róznicy w syntetykach nie widać, jest ciut lepiej w Anvilu. Może mam coś powyłączane.

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać bez problemu. Jednak jego prędkość będzie ograniczona przez port SATA II. Ale i tak da to dużego kopa w działaniu systemu.

 

Właśnie się zastanawiam nad wyborem 500 GB pod gry i myśle że będzie to właśnie 850 EVO. Obecnie na nowej platformie Crucial M550:

 

 

post-15334-0-69470900-1450012388_thumb.jpg

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, ale lepiej się upewnić. Jeszcze mam jedno pytanko, czy mogę tego ssd położyć na spodzie obudowy, jeśli zdarza się że potrafi ona "kopnąć" prądem przy dotykaniu jednocześnie śrubki i np. kaloryfera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz położyć. 

Ale i tak powinieneś zacząć od wymiany listwy zasilającej jaką masz, może i kabla do zasilacza. Czy na pewno masz tam uziemienie? A może używasz zwykłego przedłużacza bez uziemienia?

To nie jest normalne!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma w domu uziemienia - czyli trzeciego przewodu w instalacji który podłączony jest do zakopanej w ziemi bednarki (płaskownika na odpowiednią głębokość), to urządzenia mogą kopać.

Ja tak miałem z obudową komputera, piecykiem elektrycznym, a o starej pralce typu frania nawet nie chcę wspominać:)

Teraz wymieniłem przewody na nowe, dołożyłem uziemienie i mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżo kupiony SSD 850 Evo 250GB na świeżo zainstalowanym Windowsie 10. To notebook Asus K55A. Mam się martwić? Zapis 4K tragedia w porównaniu do tego, jakie wyniki wszędzie ten SSD ma.

Jedyne co zrobiłem na czas testu, to ustawiłem min i max taktowanie procesora na 100%. Nic więcej nie zdziałam w UEFI.

post-12993-0-59506800-1450304245_thumb.pngpost-12993-0-91826300-1450304252_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeżo kupiony SSD 850 Evo 250GB na świeżo zainstalowanym Windowsie 10. To notebook Asus K55A. Mam się martwić? Zapis 4K tragedia w porównaniu do tego, jakie wyniki wszędzie ten SSD ma.

Jedyne co zrobiłem na czas testu, to ustawiłem min i max taktowanie procesora na 100%. Nic więcej nie zdziałam w UEFI.

na lapku prawie zawsze będzie mniej, nie ma to wpływu na co dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos rozwinac temat z tymi sterownikami iaStor i storahci ? Mam u siebie iaStor i do tej pory nie zauwazylem problemow z wydajnoscia. Jak wrzucic sterownik storahci ?

storachi to sterowniki sata domyśle windowsa, iastor sterowniki od intela jesli sobie takowe zainstalujesz.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw profil zasilania na wysoką wydajność i sprawdź. Poza tym skoro to Samsung to przy pomocy Magician, możesz dokonać optymalizacji w ustawieniach systemu. Wtedy powinien pojawić się dodatkowy profil zasilania Samsung SSD High Performance czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale prawie 3 razy wolniej? Nie powinienem szukać przyczyny problemu?

 

Tutaj może mieć wpływ kilka czynników: przede wszystkim prędkośc portów sata, chipset mobo, profil energii używany na codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...