Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pobawiłem się Crystal Disk Markiem i programem do zmiany ustawień zarządzania energią procesora (EIST, C1E itp) i udało mi się z zapisem 4K dojśc do blisko 90MB/s. Co ciekawe w AS SSD nadal bardzo kiepsko, ale to tylko benchmark - dlatego zostawiłem wszystko jak było i nie przejmuję się. Laptop działa świetnie i tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak :) Co nie zmienia faktu, że nie wiedziałem, że takie różnice są na notebookach, albo ten konkretny model tak ma lub kwestia Windowsa 10. Co ciekawe znalazłem jeden temat na jakimś forum, gdzie ktoś miał podobny problem tylko chyba Windows 8. Rozwiązaniem było zainstalowanie systemu od Asusa z recovery. Wyniki były znacznie lepsze niż na czysto zainstalowanym systemie przez siebie. Niestety nikt nie doszedł do tego jaka jest przyczyna.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak, ale zauwazylem juz jedna denerwujaca przypadlosc. W czasie przegladania netu, w tle leci muza z YT, odpalam do tego Lightrooma i co jakis czas mam nagla przycinke calego systemu na jakies 0.5s. W tym czasie muza sie zacina, kursor przeskakuje. Na Vertexie jednak tego nie bylo, a ustawienia dysku takie same mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne system sklonowany więc różne rzeczy mogą się dziać. Na dzień dobry przeinstaluj lepiej system na czysto i nie instaluj żadnych sterowników iastor intela, w biosie wyłącz stany C procesora, wtedy można ocenić od czego to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne system sklonowany więc różne rzeczy mogą się dziać. Na dzień dobry przeinstaluj lepiej system na czysto i nie instaluj żadnych sterowników iastor intela, w biosie wyłącz stany C procesora, wtedy można ocenić od czego to jest.

Nie przemawia do mnie argument, ze system klonowany. Na Vertexa tez sklonowalem z HDD i wszystko smigalo cacy. Wylaczylem profil zasilania Samsung i dalem Wysoka wydajnosc. Moze to cos poprawi. A stany procka w BIOS mam powylaczane, ma byc max. wydajnosc caly czas. Pomijajac obnizone takty proca w idle.

 

Czemu nie instalowac sterow iastor ? Chyba na sterach microsofta lepiej to nie bedzie dzialac. Prosilem wczesniej o rozwiniecie tematu sterow iastor i storahci, ale lakonicznie dowiedzialem sie tyle ze jedne sa intela, a drugie microsoftu. Really ? Sam bym na to nie wpadl (sarkazm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem te stery Intel Rapid Storage (iastor) i teraz wygląda to następująco: (stany C procesora w BIOS wylączone, a profil zasilania w systemie Samsung High Performance):

Wg AS SSD niemal wszystkie parametry się poprawiły lub pozostały bez zmian, punkty podskoczyły. Natomiast w CrystalDiskMark druga linijka testów słabsza, ale nie przejmuję się tym.

 

Jak teraz wykluczyć swoje dyski z tej ikony z zasobnika "Bezpiecznie usuwanie sprzętu..." ??

post-111507-0-11577100-1450517343_thumb.jpg

post-111507-0-34925700-1450517352_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crucial_bx100_ssd_test_2.jpg

Dyski SSD Crucial BX200 są następcami popularnych Crucial BX100, które wypracowały silną pozycję rynkową dzięki przyzwoitej wydajności sprzedawanej w rozsądnej cenie. Prosta kombinacja okazała się zabójczo skuteczna, spełniając oczekiwania średnio wymagającej klienteli. Zresztą, praktycznie wszystkie dotychczas wprowadzone modele amerykańskiego koncernu znakomicie wypadały pod względem opłacalności, oferując możliwości droższej konkurencji za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Crucial BX200 był jednak ryzykownym eksperymentem, łączącym budżetowy kontroler Silicon Motion z pamięciami TLC, które niejednemu producentowi przysporzył kłopotów. Jak sytuacja wygląda w przypadku testowanej serii? Wszystko zależy od punktu widzenia - wydajnościowo dyski wypadają mało atrakcyjnie, aczkolwiek firma świadoma ich słabostek już zapowiedziała agresywną politykę cenową. Pozostaje pytanie: czy ostateczny kompromis będzie akceptowalny dla klienta?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem te stery Intel Rapid Storage (iastor) i teraz wygląda to następująco: (stany C procesora w BIOS wylączone, a profil zasilania w systemie Samsung High Performance):

Wg AS SSD niemal wszystkie parametry się poprawiły lub pozostały bez zmian, punkty podskoczyły. Natomiast w CrystalDiskMark druga linijka testów słabsza, ale nie przejmuję się tym.

 

Jak teraz wykluczyć swoje dyski z tej ikony z zasobnika "Bezpiecznie usuwanie sprzętu..." ??

 

 

Też mnie to zastanawia. WD Red mam widoczny jako nielokalny i mogę go "bezpiecznie usunąć". Przecież to nie pendrive, więc wtf?!

 

Sprobujcie zmienic opcje buforowania i oprozniania bufora we wlasciwosciach kazdego dysku z menedzerze uzadzen, zakladka Zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<script type="text/javascript" src="http://interceptedby.admuncher.com/CD831BE11E36996/helper.js#0.4208.0"id="WzXW_MainScript"></script>

 

Mi się też pojawiły wszystkie dyski w "Bezpiecznym usuwaniu sprzętu" ale myślałem że to normalne po przełączeniu na AHCI.

Raczej nie bo dysk twardy pendrivem nie jest. Na tych sterach Rapid Storage tego nie było ;-/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się też pojawiły wszystkie dyski w "Bezpiecznym usuwaniu sprzętu" ale myślałem że to normalne po przełączeniu na AHCI.

 

W biosie jest taka opcja Hot plug dla każdego dysku może jest włączona. Wtedy dysk pokazuje tak jak pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kiepsko - inne benchmarki dyskowe pokazują to samo ?

 

Dysk z tego co widzę to M.2 , pewno jeszcze SATA/AHCI a nie NVMe .

 

Na jakiej płycie jest podpięty ?

 

Zobacz czy deinstalacja albo update sterów od Intel RST coś pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie jest taka opcja Hot plug dla każdego dysku może jest włączona. Wtedy dysk pokazuje tak jak pendrive.

 

Nie mam takiej opcji w biosie - płyta P5Q-Dlx z amibios.

Myślałem że to normalne bo pojawiło się to w trybie ahci, podobnie jak sprawdzanie napędu dvd podczas startu systemu. W trybie ide sprawdzał tylko raz, a w ahci robi to 4 razy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kiepsko - inne benchmarki dyskowe pokazują to samo ?

 

Dysk z tego co widzę to M.2 , pewno jeszcze SATA/AHCI a nie NVMe .

 

Na jakiej płycie jest podpięty ?

 

Zobacz czy deinstalacja albo update sterów od Intel RST coś pomoże .

 

Dysk fabrycznie w lapku Lenovo Yoga 2 13. Wyniki Anvila chyba jednak spoko?

 

ssd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...