Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz Klaus - ja też mam system od dłuższego czasu nieaktualizowany i jakoś chodzi fajnie na SSD , też sklonowany z HDD .

 

Flasha mogę normalnie instalować , TC czy FF ( a właściwie PaleMoon ) chodzą dobrze , to samo inny soft .

 

Jedyne czego nie robię to kopii zapasowej .

 

Na miejscu kolegi ::snoopy:: przyjrzał bym się samemu systemowi jak i podzespołom w kompie .

 

W przypadku kopii zapasowej niech przejrzy usługi w windowsie - może faktycznie któraś jest wyłączona .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz skonwertować dysk na GPT. Najprościej zrobić to z poziomu instalatora Windows w trybie UEFI, usuwając wszystkie partycje i tworząc nowe od podstaw. Niestety wszystkie dane na dysku zostaną utracone.

Takie rozwiązanie raczej nie wchodzi w gre. Zbyt dużo danych bym stracił. Ale tak jak pisałem do tej pory nie miałem żadnych problemów z instalacją systemu na tym dysku, a robiłem to wiele razy. Nie mam pojęcia dlaczego akurat teraz ten problem się pojawił. Od samego początku dysk działał na MBR i bez problemu stawiałem na nim W7 x64, a teraz nagle "krzyczy", że na MBR nie zainstaluje ponieważ wymagane jest GPT. Zwariować można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Backup 2TB? Nie posiadam zewnętrznego dysku, niestety. Backup, backupem ale wie ktoś może dlaczego coś takiego się dzieje? Że nagle pojawia się komunikat o MBR i GPT.

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować lub sklonować system i cieszyć się nową jakością pracy.

 

Zainstalowalem czysta instalke Win7 Pro Service Pack 1, wyswietlila sie jedna jedyna aktualizacja- Agent Windows Update 7.6.7600.320, zainstalowalem ja, po czym system szuka w nieskonczonosc aktualizacji, ktorych nie znajduje. Tak wlasnie na sile probuje sie usmiercic Win7, byle tylko zaktualizowac na W10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak zainstalować z bios, kiedy wchodzę w opcje Boot to mam do wyboru tylko UEFI:DVD, bądź UEFI:SSD/HDD.

 

Generalnie nie wiem jak Ci sie to udawalo do tej pory, ale Windows wymusza GPT dla 64 bitowych instalacji UEFI (i słusznie ;)). Zgaduje, ze do tej pory moze i owszem, miales wlaczony combined mode (legacy+uefi) ale instalacja uruchamiana byla w tym pierwszym i dlatego mozliwe bylo wykorzystanie MBR. W przypadku Windy jest kilka managerow ktore umozliwiaja taka operacje (MBR -> GPT bez utraty danych) jednak przy tak duzej ilosci danych to zawsze spore ryzyko. Przykladem jest np. Aomei Partition Assistant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wiem jak Ci sie to udawalo do tej pory, ale Windows wymusza GPT dla 64 bitowych instalacji UEFI (i słusznie ;)). Zgaduje, ze do tej pory moze i owszem, miales wlaczony combined mode (legacy+uefi) ale instalacja uruchamiana byla w tym pierwszym i dlatego mozliwe bylo wykorzystanie MBR. W przypadku Windy jest kilka managerow ktore umozliwiaja taka operacje (MBR -> GPT bez utraty danych) jednak przy tak duzej ilosci danych to zawsze spore ryzyko. Przykladem jest np. Aomei Partition Assistant.

Właśnie nie jestem do końca pewien czy miałem ustawione legacy+uefi. Nawet nie wiem jak na tej płycie (ASRock H81M-HDS R 2.0) to ustawić. Bo w zakładce Boot nic takiego nie widzę. Pobrałem ten program Aomei. Powiedz mi jeszcze jeśli zdecyduję się na konwertowanie na GPT to czy system na którym obecnie pracuje będzie działał dalej?

Edytowane przez Heisenberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Flasha mogę normalnie instalować , TC czy FF ( a właściwie PaleMoon ) chodzą dobrze , to samo inny soft .

 

Jedyne czego nie robię to kopii zapasowej .

 

Na miejscu kolegi ::snoopy:: przyjrzał bym się samemu systemowi jak i podzespołom w kompie .

 

W przypadku kopii zapasowej niech przejrzy usługi w windowsie - może faktycznie któraś jest wyłączona .

No dobra to ostatni post w tym temacie bo offtop robię. Poinstalowałem wszystkie brakujące aktualizacje (oprócz szpiegów i namawiaczy na Win10), i jakimś cudem potem wgrał mi się najnowszy flash. Kopia zapasowa systemowa windowsowa już działa. Jakiś mały rozmiar generuje 3.5GB(choć bez obrazu). Nie wiem czy sie przyda ale warto mieć. Programem SunriseSeven optymalizowałem i wyłączyło usługę kopii.

Jakby ktoś potrzebował oto moja lista niechcianych aktualizacji dla Windows7 (warto by przypiąć gdzieś w temacie o Windows): KB3035583 KB2952664 KB2976978 KB3021917 KB3044374 KB2990214 KB3068708 KB3075249 KB3080149 KB3022345 KB3046480 KB3050265 KB3075851.

 

Jedynie co jeszcze na co nie mam pojęcia to mysz mi czasem zacina, w systemie jak i w grze. Ale jeszcze przyjrzę się temu problemowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem czysta instalke Win7 Pro Service Pack 1, wyswietlila sie jedna jedyna aktualizacja- Agent Windows Update 7.6.7600.320, zainstalowalem ja, po czym system szuka w nieskonczonosc aktualizacji, ktorych nie znajduje. Tak wlasnie na sile probuje sie usmiercic Win7, byle tylko zaktualizowac na W10.

Dopiero co instalowałem win 7 znajomemu. Absolutnie zero problemów o których piszesz. Daj mu szanse i zostaw na dłużej. Potem zostaw na noc jak zacznie pobierać i instalować.

Wszystko działa normalnie, nic nie jest uśmiercone..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co instalowałem win 7 znajomemu. Absolutnie zero problemów o których piszesz. Daj mu szanse i zostaw na dłużej. Potem zostaw na noc jak zacznie pobierać i instalować.

Wszystko działa normalnie, nic nie jest uśmiercone..

 

Nie naleze do nazbyt cierpliwych ludzi, co nie zmienia faktu, ze nigdy nie mialem zadnych problemow z ta instalka. Poraz kolejny zrobilem format i postawilem nowy system. Olalem nieszczesna poprawke 7.6.7600.320 i zainstalowalem KB3075851; wciaz chce 320, ale recznie wlaczylem wyszukiwanie  aktualizacji i wciaz je probuje wyszukac. Zostawie przez noc, zobacze co z tego wyniknie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem ponowna instalke od zera Win7 i szukanie aktualizacji rzeczywiscie trwa baaaaaardzo dlugo i mozna odniesc wrazenie, ze jest jakis blad/freeze/etc. Trzeba baaardzo duzo cierpliwosci. Instalowalem oryginalny WIn7SP1. Wcześniej czegoś takiego nie było ale tak czy siak, wszystko działa poprawnie, kolejne aktualizacje spływają już w szybkim tempie.

 

Testowałem to na dwóch świeżych instalacjach, jednak z włączonym trybem automatycznej aktualizacji wszystkiego, druga tylko z pobraniem samej listy aktualizacji, bez ich pobierania na dysk. W obu przypadkach wyszukanie pierwszej listy trwało prawie pół dnia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calonocne oczekiwanie zostalo wynagrodzone i o 7:29 pojawila sie wkoncu lista aktualizacji. Pierwsza seria 26 latek z oporem, ale sciagnelo. Nastepnej serii po 2,5h nie udalo sie sciagnac. Zatrzymalo sie pobieranie, wiec anulowalem i obecnie sciaga pojedyncza latke o wielkosci jakies 451KB od daaawna i znowu wystawia moja cierpliwosc na probe heheh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja wszystkim, którzy wybierają czystą instalację systemu na SSD proponuję użycie zaktualizowanych obrazów od NiKKA (jest on polakiem). Są one nie modyfikowane, mają jedynie scalone aktualizacje także u mnie pierwsze wyszukiwanie trwało kilka minut po czym wyskoczyły jedynie aktualizacje dotyczące GWX (powiadomienie o aktualizacji do Win10) oraz telemetrii (wysyłanie anonimowych danych na temat wykorzystania systemu do Microsoftu). NiKKA nie scala aktualizacji szpiegujących Microsoftu także użytkownik ma wybór czy chce je zainstalować.

 

Link do obrazu x86

http://winclub.pl/topic/6437-windows-7-x86-pl-sp1ie11201512-nikka/

 

Link do obrazu x64

http://winclub.pl/topic/6385-windows-7-x64-pl-sp1ie11201512-nikka/

 

Wersja AIO (x86 i x64 z instalatorem od Windows 10)

http://winclub.pl/topic/6466-windows-7-aio-esd-x86-x64-pl-sp1ie11201512-nikka/

 

Sam użyłem tego systemu i byłem bardzo zadowolony.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calonocne oczekiwanie zostalo wynagrodzone i o 7:29 pojawila sie wkoncu lista aktualizacji. Pierwsza seria 26 latek z oporem, ale sciagnelo. Nastepnej serii po 2,5h nie udalo sie sciagnac. Zatrzymalo sie pobieranie, wiec anulowalem i obecnie sciaga pojedyncza latke o wielkosci jakies 451KB od daaawna i znowu wystawia moja cierpliwosc na probe heheh 

A przy okazji jakie masz łącze internetowe? Dostawca, typ połączenia, prędkości..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji jakie masz łącze internetowe? Dostawca, typ połączenia, prędkości..

 

Zwykle stale lacze internetowe w pakiecie z HDTV i stacjonarka. Speedtest.net raportuje powolne Ping- ok 28ms, ok 14/1,8Mbit/sek

 

@Misiek3040, dlaczego bedac posiadaczem wlasnego nosnika, jako klient mam sie bawic w sciaganie zaktualizowanych o latki kopii niewiadomego pochodzenia? Nie przeszkadza mi to, ze po czystej instalacji musze sobie sciagnac i zainstalowac kilka pakietow latek. Nie robie tez tego nazbyt czesto, totez i moge sobie to spokojnie posciagac, ale nie w sposob jaki obecnie ma miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neostrade 20mbit i cos mi sie wydaje, ze byc moze jest albo jakis blad w dzialaniu samego windows update jako programu albo MS sztucznie nadaje jakis ultra niski priorytet na serwerach do sciagania tych aktualizacji aby cisnac dalej wszystkich do Win10.

 

Gdy uzyje sie offlinegowego softu do pobierania latek bezposrednio z serwera MS to wtedy wyciska wszystko z lacza internetowego, ale samo Windows Update potrzebuje pol dnia aby sciagnac tylko liste aktualizacji lub same latki. Cos jest ewidentnie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robilem ponowna instalke od zera Win7 i szukanie aktualizacji rzeczywiscie trwa baaaaaardzo dlugo i mozna odniesc wrazenie, ze jest jakis blad/freeze/etc. Trzeba baaardzo duzo cierpliwosci. Instalowalem oryginalny WIn7SP1. Wcześniej czegoś takiego nie było ale tak czy siak, wszystko działa poprawnie, kolejne aktualizacje spływają już w szybkim tempie.

 

Testowałem to na dwóch świeżych instalacjach, jednak z włączonym trybem automatycznej aktualizacji wszystkiego, druga tylko z pobraniem samej listy aktualizacji, bez ich pobierania na dysk. W obu przypadkach wyszukanie pierwszej listy trwało prawie pół dnia.

Jest poprawka Windows6.1-KB3050265-x64, która generalnie likwiduje wycieki pamięci WU. Niektórzy radzą zainstalować ja i odinstalować. U mnie po instalacji skróciła czas wyszukiwania aktualizacji więc ja zastawiłem.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim Asusie mówisz ?

 

Masz na myśli SSD ?

 

Z tego co wiem to Asus nie produkuje SSD .

 

A jak się już pytasz jak będzie działał SSD na twojej płycie ( domyślam się że chodzi ci o SSD a nie co innego - piszesz w temacie o SSD ) to sam z siebie SSD będzie normalnie działał , tak jak każdej innej płycie z obsługą SATA II+ i działającą pod kontrolą Win 7 lub wyżej* .

 

Co innego wydajność SSD - platforma AMD i ich chipsety są znane z tego że nie pozwalają na pełne rozwinięcie wydajności SSD , choć i tak będzie skok w stosunku do HDD .

 

* - Czyli minimum płyty z czasów C2D lub Phenomów II , do tego odpowiedni system , na czymś z czasów P4 / Pentium D czy Athlonów XP + XP lub starczy system SSD może działać bardzo wolno lub wcale nie działać , trudno powiedzieć - raczej nikt nie wstawia SSD to takich staroci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...