Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam, chodziło mi o ten dysk: http://www.x-kom.pl/goracy_strzal/6946i tą płytę ASUS. Processor mam FX e8320 :) czyli pójdzie bez problemu i będzie widoczny skok wydajności? :)

pójdzie i będzie skok (może nie aż taki jak na intelu i topowych modelach, ale będzie)

w razie coś masz 14 dni na zwrot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tani ssd 120

SanDisk SSD Plus 120GB

czy

Transcend SSD370 128GB

bo

kingston v300 chyba są spalone?

 

Może coś się zmieniło jest coś lepszego w tej cenie>? Chciałem Cruciala ale starsze modele cięzko dostać a nowe modele trochę drogie, budżet 220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tani ssd 120

SanDisk SSD Plus 120GB

czy

Transcend SSD370 128GB

bo

kingston v300 chyba są spalone?

 

Może coś się zmieniło jest coś lepszego w tej cenie>? Chciałem Cruciala ale starsze modele cięzko dostać a nowe modele trochę drogie, budżet 220

 

sandiska polecam w miarę wydajny (i fajny sandisk dashboard) do wyhaczenia poniżej 200zł z wysyłką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten osławiony Bottleneck w przypadku SSD jest w sumie mocno naciągany, dla przeciętnego zjadacza chleba wysoki max transfer jest bezużyteczny, bo i tak nie przerzuca terabajtów danych pomiędzy SSD, bo zwyczajnie go nie stać na takie pojemności, a zrzucając dane na magazyn (zwykłe HDD) odbywa się z prędkościami wolniejszego dysku

ponadto start systemu jak i komfort pracy na sata2 i 3 są podobne

dziwnym trafem producenci żydują na dobrych kontrolerach (IOPS) bo przecież spokojnie mogliby dojść do powiedzmy 150000 w standardzie, drogie dyski są drogie, bo mają dobre kontrolery bo przecież pamięć MLC jest wszędzie podobna ...

tak więc podsumowując, ktoś tu nas robi w jajo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 2 syntetyki i łaaał wygrał ten co miał wygrać ... 

A już na PPC były realne testy i ja wielkich różnic nie widziałem... ( testy 950 tki  fakt w syntetykach kładła wszystko ale w realu niewiele szybciej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten osławiony Bottleneck w przypadku SSD jest w sumie mocno naciągany, dla przeciętnego zjadacza chleba wysoki max transfer jest bezużyteczny, bo i tak nie przerzuca terabajtów danych pomiędzy SSD, bo zwyczajnie go nie stać na takie pojemności, a zrzucając dane na magazyn (zwykłe HDD) odbywa się z prędkościami wolniejszego dysku

ponadto start systemu jak i komfort pracy na sata2 i 3 są podobne

dziwnym trafem producenci żydują na dobrych kontrolerach (IOPS) bo przecież spokojnie mogliby dojść do powiedzmy 150000 w standardzie, drogie dyski są drogie, bo mają dobre kontrolery bo przecież pamięć MLC jest wszędzie podobna ...

tak więc podsumowując, ktoś tu nas robi w jajo ;)

I to bez mydła :)

 

Pierwszy dysk/producent który pokaże random read 4k powyżej 100MB/s i to przy QD nie więcej niż 2 ten powinien pokazać realny wzrost wydajności..ale marketing lepiej napędzają cyfry 2000 niż 100.

No bo 100 to już dawno "osiągnęliśmy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calonocne oczekiwanie zostalo wynagrodzone i o 7:29 pojawila sie wkoncu lista aktualizacji. Pierwsza seria 26 latek z oporem, ale sciagnelo. Nastepnej serii po 2,5h nie udalo sie sciagnac. Zatrzymalo sie pobieranie, wiec anulowalem i obecnie sciaga pojedyncza latke o wielkosci jakies 451KB od daaawna i znowu wystawia moja cierpliwosc na probe heheh 

 

Dzisiejszy dzien zaznacze w kalendarzu jako dzien dziecka ustanowiony przez Microsoft Update :P Pierwszy dzien od daaawna, kiedy moglem sprawnie zainstalowac dowolna ilosc poprawek systemowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te wyniki są poprawne dal tego dysku, czy coś jest z nim nie tak:  

INTEL SSDSC2BF240A4H

 

 Sequential Read (Q= 32,T= 1) :   536.241 MB/s

  Sequential Write (Q= 32,T= 1) :   226.240 MB/s

  Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) :   226.639 MB/s [ 55331.8 IOPS]

 Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) :   158.765 MB/s [ 38761.0 IOPS]

         Sequential Read (T= 1) :   427.817 MB/s

        Sequential Write (T= 1) :   135.697 MB/s

   Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) :    26.838 MB/s [  6552.2 IOPS]

  Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) :    32.131 MB/s [  7844.5 IOPS]

 

  Test : 1024 MiB [C: 13.4% (29.5/220.6 GiB)] (x1)  [interval=5 sec]

  Date : 2016/01/17 13:43:35

    OS : Windows 10 Professional [10.0 Build 10240] (x64)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktory dysk 500 GB obecnie jest najbardziej uniwersalny? Kwota okolo 700 zl (ew wiecej), dodatkowym plusem jak najdluzsza gwarancja.
Potrzebuje cos na zmiane do laptopa za HDD 500GB. Bedzie to jedyny dysk wiec trzeba sie liczyc z tym ze dane beda na nim rowniez trzymane i pewnie bedzie wiecej zapisu niz ma to miejsce w przypadku dysku systemowego, natomiast bez przesady. Patrzac na obecne uzycie to szasuje ze max 1-2 GB dziennie.

 

Przegladnalem temat i poszukalem w sieci, w sklepach, generalnie moje typy:
- Crucial MX200 500 GB, cena 740 zl (gwarancja 3 lata, limit zapisu danych 160 TB)

- Plextor M6S 512 GB, cena 850 zl (gwarancja 3 lata, bez limitu zapisanych danych)

- Samsung 850 Evo 500 GB, cena 680 zl (gwarancja 5 lat, limit zapisu danych 150 TB)

 

Obecnie sklaniam sie raczej w strone 850 Evo, osoba ktora uzywa laptopa i tak pewnie nie odczuje roznicy miedzy nimi. Do tego najdluzsza gwarancja i najnizsza cena.

Bardzo prosze o porade w w/w kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za alternatywy. Sprawdzilem ceny oraz test M6V na PurePC.

Plextor M6V 512 GB - 764 zl
Sandisk Extreme Pro 480GB - 890 zl
W tescie M6V ustepuje on praktycznie zawsze 850 Evo ktory do tego jest ponad 80 zl tańszy (na chwile obecna).
Sandisk Extreme, na plus 10 lat gwarancji, wlascicielka laptopa prawdopodobnie nie bedzie sklonna na takie naciagniecie budzetu, chociaz zapytam.
 
Wychodzi na to ze 850 Evo jest w tej chwili najbardziej oplacalny. Poprawcie mnie prosze jezeli sie myle.
Czy sa znane jakies slabe strony albo minusy tego dysku? Poza limitem zapisu 150 TB.
Pamietam ze jakis czas temu byly problemy z Crucialami (znikanie z biosu), Plextor mial wpadke z firmware M6S...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandisk ultra na amazonie uk można dostać za 90funtów, po doliczeniu podwyżki vaty jakoś 92? Więc cena nawet spoko, może se walne na magazyn bo miejsca zaczyna brakować, talerzowce mnie nie interesują jakoś...drogie w IRL,  poza tym przyzwyczaiłem sie do ciszy. Może se kontrolnie zainstaluję na nim win10, sie zbada co to za badziew :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki za alternatywy. Sprawdzilem ceny oraz test M6V na PurePC.

Plextor M6V 512 GB - 764 zl
Sandisk Extreme Pro 480GB - 890 zl
W tescie M6V ustepuje on praktycznie zawsze 850 Evo ktory do tego jest ponad 80 zl tańszy (na chwile obecna).

Sandisk Extreme, na plus 10 lat gwarancji, wlascicielka laptopa prawdopodobnie nie bedzie sklonna na takie naciagniecie budzetu, chociaz zapytam.

 
Wychodzi na to ze 850 Evo jest w tej chwili najbardziej oplacalny. Poprawcie mnie prosze jezeli sie myle.

Czy sa znane jakies slabe strony albo minusy tego dysku? Poza limitem zapisu 150 TB.

Pamietam ze jakis czas temu byly problemy z Crucialami (znikanie z biosu), Plextor mial wpadke z firmware M6S...

 

Co już wiele razy pisaliśmy tutaj, w pojemności 500GB 850 Evo nie ma słabych stron. 150TB wadą? Na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac do wyboru evo z 5 letnia gwarancja i sandiska z 10 letnią to i tak wybrałbym evo, bo po 5 latach się nie zepsuje sam z siebie a limit 150TB to i tak kosmos.

Znajoma będzie zadowolona, bo i tak nie zauwazy róznicy, za 5 lat to ten jej komputer pewnie będzie ledwo zipiał a ssd będzie jeszcze na dotarciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty robisz, że średnio zapisujesz 5,5GB na godzinę?

 

Właśnie nic xDDDD 

W moim przypadku włączenie funkcji Over-Provisioning w Samsung Magician albo odtworzenie systemu z kopii zapasowej zwiększało ilość zapisanych danych o pojemność dysku także średnio 200GB. Zacząłem się nawet zastanawiać czy to nie jest przypadkiem jakaś usterka.

 

W ciągu dnia ilość zapisanych danych potrafi wynieść 30GB-40GB podczas, gdy głównie oglądam filmy czy przeglądam internet. Sprawdzałem plik wymiany nie jest wykorzystywany. Zainstalowane mam 12GB RAMu.

Edytowane przez Misiek3040

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yt chyba buforuje dane przez dysk, oglądając yt można nabić transferu. Korzystasz, masz włączoną hibernację? Przy 12GB ramu zapisanie tego do hiberfilesys to 12GB zapisu.

 

Ja nie mam problemu, mam dwa ssd i obydwa nie zapisują mi transferu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem zależy to też od przeglądarki i jej ustawień, ja oglądając filmy i seriale online i nie oszczędzając dysku w żaden sposób  nie jestem w stanie zapisać ponad 2-3 TB rocznie, a widziałem i 6-7TB  na podobnym użytkowaniu mniejszego dysku systemowego

(oczywiście nie należy tez wykluczyć błędu pomiarowego, ale to chyba jednak rzadkość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...