Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli cena nie gra roli, bierz http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/samsung_ssd_950_pro_m2_test_superszybkiego_dysku_pcie_nvme będzie najlepszy.

 

Pomiędzy Iridium Pro a MX200 różnicy nie zauważysz, to decyduje cena. Za Goodramem przemawia też gwarancja, powinno być 5 lat, nie każdy sklep daje te 5 lat.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli M.2 dziala w trybie sata to jedyne co zyskujesz to tylko rozmiary fizyczne dysku, transfery to i tak max co da sie wycisnac z sata na tym konkretnym porcie i chipsecie w laptopie wiec o ile nie planujesz wrzucania kombo ssd M.2+hdd albo M.2+hdd+hdd to inwesowanie specjalnie w m.2 nie ma sensu moim zdaniem bo na szybkosci nie zyskasz. Sata to sata. Musialbys miec port M.2 działający na pcie aby sobie skorzystać z dodatkowej przepustowosci w jakims dobrym ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szybkość to wystarczy mi zmiana z HDD na SSD. Mam w laptopie miejsce na 1 dysk oraz 1 port m.2, nie chciałbym raczej używać HDD jako kieszeń, dlatego myślę o M.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak podlaczysz ssd pod M.2 to bedziesz mial wydajnosc taka sama jak na glownym porcie Sata. Za duzego wyboru to raczej nie masz pod M.2, spradz lepiej jaki masz rozmiar dysku w tym zlaczu, w moi mHP moge wsadzic max 2240 wiec mam bardzo ograniczony wybor i dlatego w ogole z tego nawet nie korzystam, wole ssd+1TB hdd zamiast napedu optycznego, ktorego od 6 lat juz nie uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę wsadzić 2280, nie mam miejsca na napęd optyczny.

 

Ok, wracając do mojego pierwotnego pytania - który dysk wybrać? Czy brać najtańszy?

 

- A-Data Premier Pro 256GB (ASP900NS38-256GM-C)

- A-Data Premier SP600 M.2 256GB (ASP600NS34-256GM-C)

- Transcend M.2 2242 256GB SATA3 (TS256GMTS400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam nad tym GoodRamem Iridium Pro bo zauwazyłem że Samsung Evo 850 znów schodzi w cenie (368 zł, GoodRam  355zł), a o Iridium Pro niewiele jest opinii - czy to któś kupuje ?.

Gwarancję oba mają takie same. Na plus GoodRam  MLC - z tego co wyczytałem trwalsze (MBTF 2mln h) dodatkowo Wytrzymałość szacowane na 600TB, Samsung  TLC, 1,5mln h, ograniczenie gwarancji 75TBW. Który lepiej sie sprawdzi jako dysk systemowy (W10), komp głównie wykorzystywany jako testowe środowisko do wirtualizacji (Hyper-V)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Updatetował ktoś firmware EVO 850 250GB na EMT02B6Q ? Bo ani w Góóglach ani w Magicianie nie widzę oficjalnych readme. Co to daje i czy to bezpieczne? Póki co dysk działa i w ciemno nie będe klikał update bo się cykam.

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było bezpieczne to by raczej producent nie wrzucał do pobrania.

 

Ekhm. A ile to już było wpadek z softami? Zawsze lepiej powstrzymać się kilka tygodni coby się nie okazało, że coś nie gra. Np. do 850 PRO Samsung wypuścił jeden jedyny update, który zniknął po kilku dniach, bo troszkę dysków ucierpiało na podmiance. Do dziś nic nowego się nie pojawiło.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wersji softu, to akurat jest znak zapytania gdyż na win10 nie działa tryb rapid.

Wyświetlany jest komunikat "Error in Obtaining info". Z tego co mi się udało znaleźć w internecie to na poprzednich wersjach programu ta funkcja działa bez problemu.

http://i.imgur.com/cK4A9V9.png

Edytowane przez Restier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciągle zastanawiam się nad zmianą firmware. Najlepiej nie będę na razie ruszał. Ktoś już aktualizował firmware w 850evo? Mam starego laptopa na SATA 1, boję się że laptop nie będzie widział dysku itp.

Edytowane przez piecia1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...