Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliście może styczność z Samsungami 650 EVO?


Na Amazonie jeden komentarz:

"Verified Purchase

This is a sub-par drive compared to the Samsung 850 Evo. This looks just like the 850, so it's easy to buy the 650 by mistake. it's a little less money sure, but dramatically slower. If you need a SSD, and want to go Samsung, don't pick the 650"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Proszę o pomoc, bo chyba zgłupiałem już całkowicie.

Od rana miałem problemy z komputerem - potrafił się zawiesić przy normalnej pracy, później zawieszał przy ładowaniu, później ładował tak, jakby nie chciał itd (normalnie start to kilka sekund, a tu podziwiałem ekran ładowania kilka minut).

 

Przy próbie sklonowania dysku clonezilla otrzymałem informacje, że dysk ma błędy.

HDClone pozwolił na zrobienie kopii, ale pokazał informacje o 1376 błędach odczytu na dysku SSD.

Kilka razy też musiałem naprawiać MBR/sektory startowy, bo partycje (jedna C: no i te dodatkowe dla Windows 10) nie były widoczne (błąd "Reboot and Select proper boot devices....").

Czasem dysku w ogóle nie było widać - nie pomagały zmiany kabelka SATA czy "portu" na płycie głównej.

 

No i najlepsze na koniec - teraz działa bardzo dobrze, SSDLife Pro pokazuje, że dysk podziała do 2024 roku ;)

d9QbBIY.jpg

 

Ale nadal w "dzienniku zdarzeń" Win10 mam informacje (po kilkadziesiąt co dwie minuty).

W urządzeniu \Device\Harddisk1\DR1 wystąpił zły blok.

 

Dysk do reklamacji? Nie jest nowy, bo ma prawie 3 lata, ale pierwszy raz coś takiego się stało na nim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz tam sporo błędów i 12 wycofanych\relokowanych bloków (wartości 05,C4) być może w trakcie wycofania tych bloków doszło do uszkodzenia plików systemu, teraz te pliki zostały przywrócone i działa poprawnie, powinno juz byc ok

lecz obserwuj wyżej wymienione wartości, jak zaczną rosnąć to dysk umiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,poszukuje dysku ssd(60-100gb), do laptopa rodziców,który będzie używany sporadycznie.Budżet to maksymalnie 150zł, może być używany.

Zatrzymałem się w czasach Cruciala M4,Samsunga 830 i Plextora M5s,zastanawiam się czy te dyski będą wydajniejsze od nowego Goodrama C40,a może różnica nie warta jest zachodu i brać po prostu nowego budżetowca?

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no masz tam sporo błędów i 12 wycofanych\relokowanych bloków (wartości 05,C4) być może w trakcie wycofania tych bloków doszło do uszkodzenia plików systemu, teraz te pliki zostały przywrócone i działa poprawnie, powinno juz byc ok

lecz obserwuj wyżej wymienione wartości, jak zaczną rosnąć to dysk umiera

 

dziś było to samo. zgłosiłem go na gwarancję, bo potrzeba mi stabilnego kompa. przy okazji i tak straciłem kilka plików ważnych i mniej ważnych. dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuję zakup kolejnego ssd, z tego co przeglądam goodram c100 240GB wygląda ciekawie, 290zł, całkiem przyzwoite osiągi, w sumie elementy te same co w Iridium, a do gwarancji jakoś specjalnie dopłacał 70zł nnie będę.

 

miał ktoś z was tego c100 ? są z nim problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz tam jakichś problemów z zasilaniem? Zasilacz/wtyczka/braki prądu.. Dużo unexpected power loss (713)

 

Raczej nie. Miałem wiele restartów nieprzewidzianych ostatnimi dniami, gdy musiałem resetować kompa bo zawieszał się jak chciał przez ten dysk.

Jednak zaników prądu w tak dużej ilości nie miałem przez te 2,5 roku. Nie wiem skąd to wynika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W sumie zamówiłem już Samsung 850 Pro 256GB ale z racji tego że moje zamówienie będzie realizowane dopiero w przyszły poniedziałek mogę dokonać zmian i tu mam pytanie: Czy warto odpłacić do modelu Samsung 950 Pro 256GB?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego chcesz wykorzystać. Jak pod system i parę gier to raczej 850 PRO wystarczy. 950 PRO to M.2 i znacznie wyższy transfer, ale czy różnica będzie zuaważalna. No i płyta musi mieć  M.2. Pewnie masz takowe skoro pytasz, ale jak wspomniałem nie wiem czy to ma sens. Jak do pracy gdzie odczyt i zapis jest ważny to owszem, ale pojemnosc do pracy dosc mała. Sam system będzie działą pewnie tylko troszke kepiej lub niezauważalnie lepiej. Gry moze załaduja się szybciej ale czy dokładać ponad 200 zł.  No cóz za 670 zł to masz Samsung 850 EVO 500GB  z 5 letnia gwarancją ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem akurat w momencie zmiany PC stąd pytanie. Płyta to Asus Z170I więc M.2 na pokładzie - zastosowanie głównie system i programy, gry nie są brane pod uwagę. No i nie ukrywam że mniejsza ilość kabli to też zaleta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W codziennym użytkowaniu nie wykorzystasz w pełni tego 950 pro a tylko przepłacisz .

 

Bierz zwykłego SSD SATA .

 

Zresztą za cenę 950 pro 256GB masz SSD 500-512GB np. Samsung 850 EVO czy Crucial MX200 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zastosowan domowych kupno 850 Pro i 950 pro nie daje zadnego odczuwalnego zysku. jedyny dobry argument, to chęc posiadania dłuższej gwarancji oraz najwydajniejszego dysku. Pracuje na codzień na 850Evo oraz 850Pro i nie ma żadnej róznicy, kupiłem Pro tylko dlatego, że po prostu chciałem go mieć i dłuższa gwarancja też może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, co do pojemności 256GB w zupełności mi wystarczy (teraz radzę sobie na 128GB - multimedia są na NAS). Jednak zdecydowałem się na 950 Pro - wygrał brak kabli, gwarancja oraz wydajność - nie planuję ponownie szybko zmieniać komponentów PC. Natomiast na dodatkowe dane czy ewentualne gry (w co wątpię z powodu ciągłego braku czasu) dokupię sobie w przyszłości jakiś pojemniejszy SSD już "tradycyjnie" na SATA a póki co wystarczy 4TB HDD. Ten komputerek z założenia ma być możliwie jak najmniejszy i upchany do Lian Li PC-Q04.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dostęp do tanich sandisków plus tak więc wymieniłem wszystkie dyski na ten model, różnica do plextora m6 jest taka, że system ładuje się z 0,5 sek. dłużej, oraz przeglądarka też może tyle, chociaż nie wiem czy to nie wina wielokrotnie klonowanego systemu

tak więc na moje stawiam bardziej na ilość niż prędkość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier to jeszcze nawet karty graficznej nie mam (póki co będzie ta w CPU) nie mówiąc już o rozdzielczości jaką będzie musiała uciągnąć ;) Natomiast w kwestii dysków póki co będzie jak pisałem wyżej 950 Pro 256GB oraz WD Green 4TB na jakieś luźne, większe dane - reszta NAS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisałem co jest opłacalne do gier. Ten 950 PRO w ogóle nie jest opłacalny do niczego po za gwarancją i wyższą wydajnością której i tak nie wykorzystasz. No i kwestia kabla to też sprawa dyskusyjna.  Sam miałem brać taki pod system i dokupić jeszcze EVO. Miałbym wiec jednen pod system 950PRO 256 GB i jeden pod gry 500GB EVO,a M550 poszedłby na sprzedaż. Ostatecznie mam 256 GB M550 + Samsung 850 EVO. Wydajnościowo oba dyski są dość podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Przymierzam się powoli do wrzucenia do lapka z sygnaturki zamiast dvd ssd. Planowałem zakup w przyszłym miesciącu, ale wpadłem na ofertę promocji na x-kom i w oczy rzucił mi się http://www.x-kom.pl/p/223284-dysk-ssd-crucial-120gb-25-sata-ssd-bx100-7mm.html?_ga=1.17541177.1603339502.1458128328#specification

 

Warto to wziąc za 199 zł? Pojemnościowo mi starczy, teraz mam C: 40 GB, więc zostanie ponad połowa wolnego miejsca na programy/gry. Co sądzicie?

Edytowane przez zulik_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...