Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Goodram nigdy nie byl jakosciowo nie wiadomo jak dobry, przestalem w pewnym momencie liczyc ile nowych kosci ram ze sklepu wysylalem na gwarancje wiec niespodziewam sie aby przy innych produktach bylo inaczej. Goodrama i Kingstona unikam jak ognia, nie ma takiej sily co by mnie przekonala do kupna ssd albo innego ich produktu. Lepiej doplacic, kupic cos z dluga i pewna gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy całej mojej niechęci do Samsunga w przypadku telefonów, biorę przy zakupach SSD zawsze pod uwagę tylko dwie marki: Samsunga i Cruciala (oraz rezerwowo Plextora gdyby był tańszy, co jeszcze nigdy nie nastąpiło). Innych eksperymentalnych marek nigdy nie próbowałem i raczej nie zamierzam.

 

W kwestii TLC Samsungowi trzeba przyznać, że jako jedyny to ogarnął, no i dobry serwis międzynarodowy. Przy najbliższej przesiadce z Samsunga 850evo 250 też pewnie skuszę się na te 48-warstwowe V-NAND półterowe albo terowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ukrył pewien niewygodny fakt :

Re -refresh komórek.Inaczej wiadomo co się działo.

Oczywiście smart nie liczy dodatkowych cykli P/E a ciekawe ile ich jest np w ciągu miesiąca pracy ciągłej dysku..

 

O retencje danych na TLC wolę nie pytać...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BX100 250 w xkomie się znowu rozpłynęły zanim zdążyłem sprawwdzić co to za dysk :)

ale w sumie 16nm MLC, bez szaleństwa.

 

ps: w sumie dobrze ze nie wziąłem, na allegro wystawili nowe c100 240 za 270 ;p jakoś mam do niego większe przekonanie

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczna wiosna zapowiada się wyjątkowo pracowicie, przynajmniej w segmencie pamięci masowych, gdzie powinno przybyć kilkanaście nowych dysków SSD. Pierwszą ważną premierą jest testowany dzisiaj Plextor M7V, będący formalnym następcą popularnego Plextora M6V, wciąż stanowiącego ciekawą alternatywę dla Crucial BX100, ADATA SP920 czy SanDisk SSD Plus. Jednak producent chcąc dotrzymać kroku konkurencji, posiadającej już nośniki zbudowane na pamięciach TLC, również musiał wykonać podobny manewr. Dlatego Plextor M7V wykorzystuje tańsze moduły oraz kontroler Marvell 88SS1074B1, próbując zrekompensować to potencjalnemu użytkownikowi atrakcyjną ceną, będącą głównym orężem przeciwko tanim ADATA SP550, Crucial BX200 czy SanDisk Ultra II.

plextor_m7v_test_ssd_main_2.png

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung musiał sie ogarnąć po nieszczęśliwej 840stce, bo inaczej mogliby zbierać z rynku ssd stąd dobra cena 850evo

samsung evo 850 120GB i 250GB maja problem z zapisem

QPlQE4w.jpg

Instalacja Windowsa poleciala szybko i bezproblemowo, laptop dziala jak nowy ^^, dysk bardzo wydajny z długą 5 letnia gwarancja.

Polecam Goodram Iridium PRO 240GB ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Goodrama c100 240GB, ale mam fatalny zapis seq:

system czysto postawiony win 10 pro, zaktualizowany.

jakieś sugestie ? ;)

 

 

ps: coś tu jest zdecydowanie nie tak, 2x podczas instalacji system nie był w stanie odwołać się do dysku, 99% odwołan w task mamager. nie szło niczego uruchomić co nie było już załadowane do pamięci. trwa to ponad 10min, potem jedzie dalej.

 

sprubuje zainstalować stery intela, coś czuje że te od win 10 są skopane.

post-134979-0-58594600-1460208486_thumb.png

post-134979-0-00992800-1460208495_thumb.png

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, skąd te stery teraz da się ściągnąć ? w centrum pobierania intela jakieś pustki, wszystko z ~2014r

 

na tą chwilę na tym systemie+ssd się nie da pracować, po restarcie uruchamiał mi się 8min ...

 

edit: zainstalowałem intel rapid storage ze strony asrocka. teraz wynik taki, na tą chwilę brak frezów ...

 

w sumie pamiętam że jak instalowałem win10 1,5 roku temu na plextorze 128 to było podobnie, bez rapida dysk zapychał się i system wisł ... 

post-134979-0-75975400-1460214397_thumb.png

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, skąd te stery teraz da się ściągnąć ? w centrum pobierania intela jakieś pustki, wszystko z ~2014r

 

na tą chwilę na tym systemie+ssd się nie da pracować, po restarcie uruchamiał mi się 8min ...

 

edit: zainstalowałem intel rapid storage ze strony asrocka. teraz wynik taki, na tą chwilę brak frezów ...

 

w sumie pamiętam że jak instalowałem win10 1,5 roku temu na plextorze 128 to było podobnie, bez rapida dysk zapychał się i system wisł ... 

Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) RAID Driver

Installs the Intel® Rapid Storage Technology (Intel® RST) RAID Driver version 14.8.0.1042.

Drivers  14.8.0.1042

Latest

12/14/2015

 

Ten jest najnowszy, próbowałeś go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą wątków typu win10+ssd+freeze sa tysiące ...

coś jest totalnie spierniczone w sterach ..

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware/windows-10-freezes-disk-usage-100/90b08951-dbcd-4166-8372-ba4b1fc35faa?page=2

 

poprawia to, Intel RST driver + wyłączenie kilku usług.

 

co lepsze ... jak widać nie poprawili tego od premiery win10 ...

 

 

ps, jak widać na zalaczonych screenach -

win10 instaluje domyślnie storahci

po instalacji RST używane są iaStorA

wyniki niby gorsze ... ale działa..

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Win10, żadnych problemów.

 

możesz sprawdzić czy używasz storahci ? (np. w as ssd)

 

możliwe że dotyczy to konkretnych chipsetów oraz zestawu driverów jaki im serwuje windows.

 

Prawdopodobnie ten problem z IRIDIUM PRO usera Kilian wynikał różnież z drivera a nie uszkodzonego dysku, jako że objawy takie jak u mnie.

 

ps: od instalacji RST wszystko działa jak należy, zaintalowałem 2 gierki po 50GB i żadnych frezów.

ps2: w załącznku błędy z logów, wpisy z disk to :

Operacja we/wy została ponowiona dla adresu bloku logicznego 0x473570 dysku 0 (nazwa PDO: \Device\00000026)

post-134979-0-13260100-1460225256_thumb.jpg

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam zawsze RST, win7 i win10 domyślnie zawsze instalują swój sterownik.

Dlatego dałem Ci link do najnowszej wersji RST.

 

Używałem dla testów przez ponad miesiąc sterownika ms ahci i też nie miałem problemów. Wcześniej na chipsecie laptopowym chyba H87 jak dobrze kojarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż postanowiłem u siebie sprawdzić najnowsze sterowniki Intela w porównaniu do tego co dostajemy domyślnie z Windows 10 i w sumie wyszło bez jakiejś większej różnicy ;)

 

Po lewej Windows 10 domyślnie sterowniki po prawej prosto z WWW od Asusa Intel Rapid Storage Technology Driver software V14.8.0.1042 for Windows Win10 64bit---(WHQL)

 

Samsung 950Pro 256GB:

 

QiGzSNU.png

 

Samsung 850 Evo 1TB:

 

pIebBXh.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSR goodki nie są złe ( też patrzysz tylko na syntetyki ? no bez jaj ) i co ciekawe Goodek to chyba jeden z niewielu producentów który nie daje ograniczenia  zapisu TBW gwarancyjnego....( TLC) 

 

No to znalazłeś przyczynę i jest dobrze ( pokaż jeszcze smart -- program do odczytu phisonów pokazałem strone wcześniej ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa rozwiązana... heh u ciebie 275 fabrycznych bad bloków  ( u mnie 278 )  Pełnych zerowań masz 7 ( widać ze trim działa ) u mnie 2 pełne i 1 połowiczne zerowanie ( działanie GC ) .

 

Ważne że śmiga i znalazłeś przyczynę .

P.s po ile go kupiłeś bo podskoczyła cena o 10 zł z 269 na 279 w pewnym sklepie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś pokopał głębiej to jest nowszy soft ( tylko sam szukam opisów co i jak by nie było jaj po wgraniu ) niestety Rosyjski nie jest moim mocnym językiem ale i tak podziwiam naszych wschodnich braci za niektóre pomysły.

 

Do GW to prawda jedyny minut to brak RMA na ich stronie wszystko musi isć przez sprzedawcę .. no i opisy starszych produktów które mają status EOL to nie znajdziesz na stronie.... 

Ok gdybyś miał wybierać w np : Corsair LS 240gb A goodem 240 GB co byś wybrał ?

 

Chemik16 C100 to 2 letnia konstrukcja i tak lepsza niź CX100 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok gdybyś miał wybierać w np : Corsair LS 240gb A goodem 240 GB co byś wybrał ?

 

 

to zbliżone dyski z tym, że corsair chyba już nie jest produkowany, za 300zł idzie wyszarpać adata sp920 256GB (klon m550) i chyba w tym kierunku bym chyba poszedł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...