Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TSR : C100 A Corsair LS to dokładnie te same dyski ... ( porównaj sobie zdjecia --jedyne rożnice są w oznaczeniu cewek przetwornic)

 

Teraz tylko pytanie Kto robi "bazę" a kto klei naklejki to już wiadomo. 

 

Hehe  władować FW od LS-a do C100 ...ciekawe czy by poszło ( musi sie zgadzac cache i kości )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja o coś zapytam. Do asusa m4a78lt podpinam ssd i niestety nie widzi go w biosie. Mogę sobie przestaiwać między ide, raid a ahci ale nic to nie zmienia. Podpinałem pod inne sata i też nic. W innym kompie bez problemu. Co robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: potrzebuję 2x SSD do RAID 1 ~256GB przystosowane do pracy 24/7 (baza danych na W2k8 R2). Czyli coś co nie panie mi po roku jak obecne - coś z rynku dla "dla konsumentów domowych" ale z możliwie największą "wytrzymałością". Z góry dziękuję za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: potrzebuję 2x SSD do RAID 1 ~256GB przystosowane do pracy 24/7 (baza danych na W2k8 R2). Czyli coś co nie panie mi po roku jak obecne - coś z rynku dla "dla konsumentów domowych" ale z możliwie największą "wytrzymałością". Z góry dziękuję za porady :)

 

Plextor M6P Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie oszukujmy się. Nawet jeśli zrobisz 50GB/dzinnie to w rok masz 20TB zapisu. Ile Samsung ma TBW? To choćby na 5 lat takie dyski wystarczyły to i tak raczej nie przekroczysz tego limitu. Czy się mylę?

oczywiście, że znowu się mylisz, rocznie 20TB x 10 lat gwary to 200TB, gwarancja jest do 150TB ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że znowu się mylisz, rocznie 20TB x 10 lat gwary to 200TB, gwarancja jest do 150TB ...

Dobrze, że Ty wszystko wiesz... ;) Za 10lat to on już 2 razy dysk zmieni przy jego zastosowaniach ;)

 

http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/downloads/warranty/SAMSUNG_SSD_Limited_Warranty_English_UK.pdf

 

Tutaj jest niby gwarancja enterprise, ale jak to jest w Polsce dla firm to nie wiem. Ale 1 rok na SSD to lekka lipa by była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jasne, jakby miał 100% wytrzymać to by nie dawali limitów i gwarancji tylko u sprzedawcy ;)

 

 

Hej,

 

Mylisz się co do gwarancji tylko u sprzedawcy. Samsung ma swoje centrum serwisowe w Holandii, firma Hanaro. Bez problemu przyjmują reklamacje od klienta końcowego bez udziału sprzedawcy - wystarczy kopia dowodu zakupu. Sam miałem okazję dwukrotnie korzystać z tego typu procedury. Wysyłka door-to-door, sami zamawiają kuriera DHL.

 

Please request an RMA number by sending an email to the following email address:

Samsungmemory@hanaro.eu

We require the following information: (Company) name, your address, phone number, the serial number of the SSD and a brief error description.

Please mention in the email, if the SSD is for your own use or you are a reseller.

After this you will receive an RMA number with further instructions.

 

Warto o tym pamiętać przy rozpatrywaniu wyboru co do SSD.

 

pozdrawiam,

 

czapla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skuszony niską ceną Sandiska 120GB (158zł w selgosie) kupiłem go. Teraz zamierzam przenieść na niego system - Windows 7 na partycji MBR. Planowałem go po prostu sklonować na nowy dysk, ale gdzieś czytałem że niby lepiej mieć system na partycji GPT (niestety bez podania uzasadnienia) i teraz zastanawiam czy klonując system nie spróbować zmienić partycję na GPT. Pytanie tylko czy da się przenieść system z partycji MBR na GPT i żeby później się on uruchamiał? oraz drugie pytanie to jakie będę mieć z tego korzyści? bo z tego co wiem to zaletą GPT jest obsługa dysków większych niż 2TB oraz możliwość utworzenia większej ilości pamięci podstawowych, ale ja na tym dysku będę mieć tylko jedną partycję 120GB, więc czy w takim wypadku przejście na GPT cokolwiek da?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szybkie pytanie odnośnie dysku SSD do 300 (+/-10) zl

Jaki wybrać do Laptopa Toshiba C850 Core i7-3630QM 2.4 i 8GB?

 

Toshiba 240GB 2,5'' SATA SSD Q300

Crucial BX100 250GB

SanDisk 240GB 2,5'' SATA SSD Plus

 

Ewentualnie jakiś inny?

 

PS:Jutro musi być kupiony

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik16 i reyden, dzięki za szybką odpowiedź. Kontroler jest w AHCI. W ogóle to wcześniej miałem ReadyCache i całkiem fajnie to działało, ale atrakcyjna cena skusiła mnie na wymianę na pełne SSD, ciekaw jestem jaka będzie różnica :)

 

A z ciekawości w nowszych systemach co daje GPT? ma to związek z funkcją szybkiego rozruchu (czy coś w tym stylu, mam w BIOSie) dla Windows 8 i 10?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...