Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji z tego że nie było w sklepie nastanie BX100 musiałem kupić coś na szybko wiec wypadło na SanDisk 240GB 2,5'' SATA SSD Plus:

To jego testy zerknijcie na laptopie:Czy wszystko gra?

Jaki program polecacie o sprawdzanie w jakim jest stanie np. HDD Tune?

7930610900_1461408691_thumb.jpg 8467354800_1461408691_thumb.jpg 2421307900_1461408693_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, czy jak przykładowo mam sobie dysk M2, ale taki z niższej półki czyli powiedzmy MX200 500GB to nie patrząc na wyniki i wykresy w benchach da się jakoś odczuć, że nie jest to 950 Pro? Nie chodzi mi oczywiście o przerzucanie jakiś dużych plików czy tam instalacje czyli coś co robimy raczej rzadko tylko takie codzienne, zwykłe sprawy. Odstrasza mnie mimo wszystko cena, bo jest dwukrotnie większa.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W codziennym użytkowaniu to nawet jak byś miał szybki dysk SSD M.2 z obsługą NVMe to za bardzo nie odczujesz różnicy w wydajności .

 

Co innego jak robisz coś co jest mocno zależne od wydajności dysku , tyle że w przypadku tego MX200 też tego nie odczujesz - to proteza z obsługą SATA , znacznie wolniejsza niż dyski NVMe .

 

To już lepiej zwykły dysk SATA brać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Raczej na Samunga się nie porwe bo cena zaporowa, ale z ciekawości chciałem wiedzieć jakie realne różnice.

W normalnych zastosowaniach domowych raczej nie odczujesz różnicy - a i jeszcze jedno bo nikt o tym tu nie wspominał: 950Pro się grzeje, bardzo grzeje i jak dobije do określonej temp to zwalnia! Heh teraz to nawet dyski mają thermal throttling :D

 

Edit:

 

Na mojej Z170i gniazdo M.2 jest pod mobo to nałożyłem kilka warstw Thermal Pad'ów aby po przykręceniu płyty do obudowy dysk "przytulił się do obudowy" - problem rozwiązany bez potrzeby nawiewu czyli bezgłośnie!

 

Pomysł zapożyczony stąd: http://linipc.com/blogs/news/65282629-samsung-950-pro-review-thermal-throttling-solved

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dyski M2 tak mają? W sensie grzeją się mocno?

O "wolniejszych" nikt nic nie pisał więc podejrzewam że dotyczy to tylko 950 bo dla przykładu 951 nie zwalnia tylko dobija z temp. do. nawet 110stC :P

 

Tutaj ładnie pokazane:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurwa 110 stopni na dysku, spoko. Pytam, bo planowana buda pod itx nie będzie zbytnio przewiewna więc fajnie byłoby nie ugotować dysku na dzień dobry.

Sam mam ITX'a i 950Pro - i nie było problemów (termopady dałem aby temp była poniżej 50stC na dysku) więc u Ciebie na planowanym MX200 to w ogóle będzie bez kombinacji. Temat temp. tylko "zaznaczyłem" dla ewentualnych zainteresowanych modelem 950Pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem system na tego Sandiska 120GB i przyznam że da się odczuć różnicę w porównaniu do SSD cache, choć nie wszędzie jest ona duża. Tam gdzie SSD cache przynosił największe korzyści, czyli uruchamianie systemu i programów, różnica jest minimalna, czasami wręcz nieodczuwalna. Natomiast tam gdzie SSD cache nie przynosił korzyści jak wyszukiwanie plików na dysku, wyświetlanie właściwości folderów zawierających dużo małych plików oraz wszystkie operacje zapisu teraz działają bez porównania szybciej :)

Przy okazji przekonałem się że stosowanie starego dobrego i sprawdzonego oprogramowania do klonowania partycji w nowym komputerze nie jest dobrym pomysłem pomysłem ;) Ostatecznie system przeniosłem przy pomocy AOMEI Partition Assistant, który przeniósł system szybko i bez problemu, tylko zastanawiam się czego teraz używać do tworzenia obrazów partycji. Macie jakieś sprawdzone (byle nie stare ;)) programy? zastanawiam się nad AOMEI Backupper, ktoś go używał?

 

Poza tym pytanie do posiadaczy Sandisków SSD Plus, dobrze Wam zlicza w SMART ilość godzin pracy dysku? bo mój ma już przepracowane dobre 20 godzin, jak ile nie więcej, a w SMART dopiero 4.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X-komie po 300 zł Samsungi 750 Evo 250GB.

 

Nie żeby to była jakaś hiper okazja, bo to 750-tka czyli skrajna budżetówka, ale jak ktoś ma mniejsze oczekiwania albo bierze to do lapka chyba warto wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mushkin_reactor_tech_spec_2.jpg

Mushkin to amerykański producent pamięci masowych, który największe sukcesy na polskim podwórku święcił w czasach panowania modułów DDR2, dzielnie rywalizując wtedy z branżowymi gigantami - OCZ, G.Skill, Kingston. Osobiście byłem szczęśliwym posiadaczem 4 GB kompletu 1066 CL5 właśnie od Mushkina, tworzącego z procesorem Intel Core 2 Duo E6750 wydajną drużynę. Chociaż firma funkcjonuje od 1994 roku, niespecjalnie potrafię sobie przypomnieć inne okresy, gdzie zdołałaby w równym stopniu zaistnieć na rynku. Jednak Mushkin podobnie jak pozostali producenci RAM stopniowo modyfikował ofertę, zmieniał strategię sprzedaży, zaczął wykorzystywać nowe możliwości zdobycia klientów. Aktualnie przedsiębiorstwo mocno rozwija portfolio dysków SSD, wśród których znaleźli się bohaterowie niniejszej publikacji - 1 TB Mushkin Reactor oraz 512 GB Reactor LT.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio (bo Ghost '03 już nie działa na Z170) przerzuciłem się na darmowe wersje:

 

Paragon Backup and Recovery™ 14 Free

Paragon Partition Manager™ 14 Free

 

Wszystko śmiga, dysk w Ultrabook'u to już nie policzę ile razy zmieniałem/klonowałem i wciąż działa ;)

 

Dodatkowo z racji tego że moja obecna obudowa (MiniITX) nie nadaje się na "wertowanie dyskami" zakupiłem sobie taki wynalazek:

 

https://www.morele.net/stacja-dokujaca-dla-dysku-twardego-unitek-dual-hdd-z-mozliwoscia-klonowania-y-3025-695579/

 

Wszystko pięknie śmiga szkoda tylko że SMART'a nie odczytuje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powracam do tematu mojego Goodrama c100.

 

Dziś rano system nie wstał, po ponownym uruchomieniu dysk nie widoczny w biosie, brak partycji (przez diskpart widoczny, ale jako jedna partycja raw)

 

jako ze to i tak systemówka - postawiłem na nim system na nowo.

 

pierwsze co spr - w zdarzeniach - jak widac lecą badbloki, i to seriami nie pojedyńczo.

po instalacji bylo ich kilka, jednak po każdej instalacji ich ilość rośnie.

 

żeby wykluczyć kontroler sata w PC, zamontowałem dysk w lapku - w kieszeni. po jednym odpaleniu ASSD 20 błędów SATA PHY i komunikat o Błędzie IO, + 2 badbloki do kolekcji ..

 

jak dla mnie dysk na śmietnik, tylko problem taki że apka do smata goodrama pokazuje że dysk zdrowy :>

 

nie polecam tego dysku, chyba trzeba go dobić jakąś defragmentacją i oddac...

post-134979-0-16702600-1462576238_thumb.jpg

post-134979-0-97144400-1462576307_thumb.jpg

post-134979-0-84036200-1462576338_thumb.jpg

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie sporo błędów PHY sata ( u mnie raz nabiło do 5 gdy czytnik SD w lapku zgłupiał przez przejsciówke -- do dzis dnia nie wiem co to ma wspolnego z sata   pózniej wróciło do 1 )

 

Ta pewnie chciałbys by program do smart wył i ostrzegał ( może frytki do tego :P ? )  dobrze że jest i poprawnie czyta parametry..

01 AA od razu widać że coś sie dzieje z nim..

 

Cóż to tylko dysk pamiętaj o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...