Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ta pewnie chciałbys by program do smart wył i ostrzegał ( może frytki do tego :P ? ) 

 

i bys sie zdziwił dashboard sandiska tak działa, dodatkowo możesz ustawić cykliczne odświeżanie komórek :)

 

@Chemik16 nie żebym sie mądrzył, bo to ci pewnie nie pomoże, ale trza było uderzyć w sandiska czy cruciala, większe używki 240gb za 200-250zł wyhaczysz, masz gwarancje globalną bez paragonu, pisałem nie raz ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk zmarł przy 40% ASSD próbka 4k 5GB

 

dobiło do 108 later bad block i kontroler przestał odpowiadać.

teraz z tym ssd nawet system się nie uruchamia, bios krzyczy ze jest uszkodzony.

 

 

@TSR
kupiłbym Cruciala wtedy gdybym się załapał.

 

Sandisków plus nie było jeszcze w tedy w dobrej cenie.

 

GR cieszy się dobrą renomą - więc go brałem. Teraz jak tak patrze na tą ich apkę do SMART pisaną przez gimnazjaliste - i problemy przy tym dysku - nie ma bata żebym kupił od nich jakiś SSD, o ile się uda to postaram się wymienić na inny dysk.

 

uzywek SSD nie planuje kupować, wole dołożyć.

.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie ruskie pisały soft tylko support Phisona ... a że znalazłem go na Rosyjskich stronach nie ma nic do rzeczy..

 

Nie jesteś pierwszy ani ostatni gdzie dysk pada po krótkim okresie czasu ( nie tylko SSD talerzowce również ) 

 

Ale apka od GR to faktycznie robiona na kolanie ( są screeny w necie ale nigdzie nie znalazłem tego softu --zreszta ostra beta to była )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznali mi reklamacje z tytułu niezgodności z umową (swoją drogą ekspresowo - 30h od wysłania kurierem na ich koszt ;) )

 

Wymiana na inny.

 

jest coś wartego uwagi za <350zł ? 240GB+

 

phisonowi raczej podzękuje (więc i sandisk plus odpada)

ten kontroler ma coś nie tak z obsługą małych plików (testy 4k)

 

jest jeszcze Plextor M6V 256GB za 299zł , ale to 15nm MLC, 36mc bez limitu danych.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymyślasz, mam dwa plusy 240GB i zapinadalają normalnie, owszem nie jest to poziom samsunga pro, raz mi przymulił przy wypakowywaniu mocno spakowanego dużego pliku, lecz nie robię tego codziennie więc przeżyję

 

zostaje ci MX200 na marvelu, ale teraz znowu poszedł lekko w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznali mi reklamacje z tytułu niezgodności z umową (swoją drogą ekspresowo - 30h od wysłania kurierem na ich koszt ;) )

 

Wymiana na inny.

 

jest coś wartego uwagi za <350zł ? 240GB+

 

phisonowi raczej podzękuje (więc i sandisk plus odpada)

ten kontroler ma coś nie tak z obsługą małych plików (testy 4k)

 

jest jeszcze Plextor M6V 256GB za 299zł , ale to 15nm MLC, 36mc bez limitu danych.

 

Bez obrazy ale za 36 miesiecy to ten plextor będzie już rzęchiem i kupisz taniej większy jeżeli cena zakupu ma teraz znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze to +16GB w tej samej cenie.

 

a po 35mc zawsze można go dotrzeć jakimś 1TB testem 4k.

 

 

ja tu czekam na jakieś konstruktywne propozycje modeli, wiadomo że w ciągu 3 lat to ja pewnie kupie jeszcze ze 3 SSD (obecnie mam ich 6), ale na prawde nie ma nic wartego kupna obecnie tylko te najtańsze wyprzedawane modele sprzed 2-3 lat ?

 

ps: wziąłem zwrot $$ więc nie jestem ograniczony sklepem.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej juz dolozyc do Samsunga Evo i miec swiety spokoj?

 

Ja bym bral tego plextora lub sandika, mam 2 sandiski proi nie odczulem na nich zadnej roznicy wzgledem mojego 850 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest coś wartego uwagi za <350zł ? 240GB+

 

na prawde nie ma nic wartego kupna obecnie tylko te najtańsze wyprzedawane modele sprzed 2-3 lat ?

Dokładnie tak, w założonym budżecie nikt nowej petardy nie wypuści, bo to nieopłacalne. Masz tutaj tylko konstrukcje budżetowe lub starsze konstrukcje, w oryginale lub po rebrandzie. 

Biznes... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w ręce Kingston V300 480GB. Ze SMARTu wynika, że zjadł już jakieś 17TB w ciągu ok 250 roboczo/dni. Jak można by go pomęczyć żeby upewnić się że jeszcze trochę pociągnie? Spróbowałem coś pogooglować i trafiłem na stare info/testy o wersjach 64GB gdzie Kingston w czasie swoich testów zabił dysk po zapisaniu 15TB danych Oo... No chyba że coś źle zrozumiałem. Szkoda by było go do kosza wyrzucać, może lepiej się pozbyć póki jeszcze jakoś zipie. Wiadomo Wam coś o wytrzymałości tych Kingstonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznali mi reklamacje z tytułu niezgodności z umową (swoją drogą ekspresowo - 30h od wysłania kurierem na ich koszt ;) )

 

Jaki sklep?, żebym wiedział gdzie kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sklep?, żebym wiedział gdzie kupować.

X-KOM oczywiście ;) gwarancje w ramach sklepu realizują przyzwoicie, złe opinie mają przez gwarancje producentów (sklep tylko pośredniczy)

 

w sumie moglem wziąć jakiś SSD - miałbym do dyspozycji kwotę za dysk+wysyłkę, (+10zł) a wysyłka w ramach reklamacji byłaby bezpłatna ;)

 

 

na razie poluje na okazje,

komp w odstawce, podpiąłem sobie zakurzonego della E6430 w stacji dokującej ;) w środeczku intel 530 80GB :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Myślę, że wiele osób będzie zainteresowanych jak obecnie prezentuje się wydajnościowo polecany kiedyś Kingston V300.

Wygląda na to, że wpadka producenta z pamięciami asynchronicznymi czegoś go nauczyła...

 

Udało mi się dorwać najnowszą rewizję czyli 608A.

Oto rezultat - laptop z Core i5 3320M + chipset QM77:

 

as-ssd-bench_kingston_sv300s3_14-05-2016

 

as-ssd-bench_kingston_sv300s3_14-05-2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli że czego go niby nauczyły ? :>

 

swoją drogą ten dysk nadal sprzedaje się jak świerze bułeczki, na allegro są aukcje z setkami sprzedanych egzemplarzy - i to wcale nie tanio :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do wszystkich dotarły fakty o przekręcie..ludzie kojarzą z niezłymi pamieciami ram to myślą że i SSD są takie dobre..

 

Myślę, że wiele osób będzie zainteresowanych jak obecnie prezentuje się wydajnościowo polecany kiedyś Kingston V300.

Wygląda na to, że wpadka producenta z pamięciami asynchronicznymi czegoś go nauczyła...

 

Udało mi się dorwać najnowszą rewizję czyli 608A.

Oto rezultat - laptop z Core i5 3320M + chipset QM77:

 

 

A kolega to długo dla Kingstona pracuje? ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany wynikami SanDiska SSD Plus 120GB:
 
sandiskplus120.png ssdplus120.jpg
 
 
oraz mój poprzedni SanDisk ReadyCache:


sd8.jpg


 
 
Przy okazji to co oznacza w SMART parametr A9 Total Bad Block? u mnie ma on wartość 24
Po za tym z nieznanych mi w SMART parametrów różne od zera mam też:
A6 Min W/E Cycle
A8 Maximum Erase Cycle
AD Average Erase Cycle

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zapewne tak jak nazwy wskazują:

 

A9 - całkowita ilość bad blocków, razem z tymi, które istniały już w momencie wyprodukowania dysku i od razu były zastąpione z puli rezerwowej

 

A6 - jaka jest najmniejsza ilość cykli zapis/kasowanie dla wszystkich komórek

A8 - największa

AD - średnia

 

Jakbyś miał jeszcze A7, to byś wiedział ile bad blocków było na samym początku i czy się ta liczba zwiększa czy nie.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-KOM oczywiście ;) gwarancje w ramach sklepu realizują przyzwoicie, złe opinie mają przez gwarancje producentów (sklep tylko pośredniczy)

 

w sumie moglem wziąć jakiś SSD - miałbym do dyspozycji kwotę za dysk+wysyłkę, (+10zł) a wysyłka w ramach reklamacji byłaby bezpłatna ;)

 

 

na razie poluje na okazje,

komp w odstawce, podpiąłem sobie zakurzonego della E6430 w stacji dokującej ;) w środeczku intel 530 80GB :)

 

 

X-kom ma a-daty 920sp za 339 zeta

 

http://www.x-kom.pl/p/276041-dysk-ssd-a-data-256gb-25-sata-ssd-premier-pro-sp920.html

 

a to rebrand dobrego cruciala m550 jeszcze na 20nm MLC z 5 letnią gwarancją

 

 

 

Samsung zrobił zabawny numer podnieśli ceny 850 evo, a w jego starych cenach wypuścili paździerz na zwykłym TLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli A9 to jak bady na HDD? A7 mam i wynosi 0. Nie wiem kiedy A9 mi się nabiło ale od 2 dni (gdy zwróciłem na nie uwagę) nie wzrosło.

 

 

smart.jpg

 

 

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd tak, ale w przypadku SSD niczego potencjalnie złego to nie oznacza dla innych bloków, nie powoduje też ogólnego zwolnienia jego pracy (przynajmniej w teorii).

 

BTW, E8 pokazuje takie jakby nie zużył żadnego zapasowego bloku. Przydałby się jakiś program dedykowany pod ten konkretny kontroler, a nie ogólny, bo kij wie co oni tam nawymyślali. Opis A7 wydaje się być nieprawidłowy, to powinna być domyślnie minimalna historycznie ilość bad bloków. C7 to domyślnie ilość błędów CRC, a tu znowu inaczej.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli że czego go niby nauczyły ? :>

 

Żeby nie łączyć pamięci asynchronicznych z SandForce'm ;)

 

Nie do wszystkich dotarły fakty o przekręcie..ludzie kojarzą z niezłymi pamieciami ram to myślą że i SSD są takie dobre..

A kolega to długo dla Kingstona pracuje? ;)

 

Nie nie, po prostu na allegro sprzedawał jeden gość nową sztukę oryginalnie zapakowaną w dobrej cenie, więc postanowiłem zaryzykować ;) Nie mam nic wspólnego z Kingston, zresztą powineneś mnie pamiętać z forum - w przeszłości poprosiłem Cię o dołożenie kategorii 32GB do polecanych dysków SSD, bo chciałem zaoszczędzić trochę grosza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...