Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam propozycję dodania jednej informacji do pierwszego posta. Chodzi mianowicie o dyski M.2 i zaznaczenie, że mimo tego same złącza są dostępne dwa interfejsy, które mogą, ale nie muszą działać na płytach. Przekonałem się o tym dopiero w momencie próby instalacji systemu kiedy to płyta nie wykryła dysku, a potem się okazało, że nie miała prawa go wykryć, bo obsługuje tylko PCIE, a SATA już nie. Do głowy by mi nie przyszło, że taka sytuacja jest możliwa i myślę, że 99% użytkowników będzie dokładnie tak samo zdziwiona. Niestety takie info jest dostępne dopiero głęboko w specyfikacji na stronie producentów, większość sklepów w opisach ma po prostu złącze M.2 i koniec.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła lipa- chciałem zamontować Samsunga m2 w kompie a się okazało, że ani Samsung ani Asus nie dali śrubki do montażu

 

Czy da się gdzieś kupić śrubkę do m2 z tą dużą podkładką na której opiera się dysk ? Na razie ograbiłem starego mobasa :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać co byście polecili na dzisiaj do lapka na system 120 Gb, myślałem o adata sp550 premier  http://www.x-kom.pl/p/254449-dysk-ssd-adata-120gb-25-sata-ssd-premier-sp550.html ale 2 strony wczesniej ktoś pisał że nie bardzo są te dyski. Dysk raczej budżetowy laptop domowy do netu, rachunki popłacić, coś obejrzeć. Ma być w nim jeszcze tależowiec jako drugi dysk na śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła lipa- chciałem zamontować Samsunga m2 w kompie a się okazało, że ani Samsung ani Asus nie dali śrubki do montażu

 

Czy da się gdzieś kupić śrubkę do m2 z tą dużą podkładką na której opiera się dysk ? Na razie ograbiłem starego mobasa :)

 

 

Dziwne, ja mam ASUSa 7 Hero i mialem srubke przykrecona.

 

@rafa

Skoro juz aktualizujemy temat to proponuje jeszcze dodac do tematu opis wlaczenia HIPM i DIPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, popełniłem chwilę temu zakup:

 

Hyperx Fury 480 https://www.morele.net/dysk-ssd-hyperx-fury-480gb-sata3-shfs37a-480g-773744/

 

ale mam wątpliwości czy nie lepiej dopłacić :

 

https://www.morele.net/dysk-ssd-hyperx-savage-480gb-sata3-shss37a-480g-731829/

 

To będzie mój pierwszy SSD w życiu i do jutra nie przebiję się przez 441 stron o SSD więc proszę o poradę:):):)

 

Będzie używany w i5 4690k 16 gb ram stacjonarnie lub w i7 6500u 16 gb ram laptopowo.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyperx Fury jest to dość stara konstrukcja na sandforsie, nie musisz czytać całego wątku, polecane ssd masz na pierwszej stronie

Dzięki , kusi mnie "ta" pojemność za "te" pieniądze :)

 

Rozumiem że , za 5 stówek nie ma co liczyć na przyzwoity 480 Gb SSD? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 500 zł to chyba tylko Sandisk Plus 480GB za 515 zł na morele .

 

 

Jeszcze testowałem Kingston V300 480GB - znacznie lepiej wypadał od wersji 120-240GB asynchronicznych (odczyt liniowy w ASSSD na poziomie 507 MB/s, podczas gdy wersje 120-240GB asynchroniczne mają jakoś 2,5x mniej). Zapis tylko nie powala, choć przekroczył 200MB/s.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze testowałem Kingston V300 480GB - znacznie lepiej wypadał od wersji 120-240GB asynchronicznych (odczyt liniowy w ASSSD na poziomie 507 MB/s, podczas gdy wersje 120-240GB asynchroniczne mają jakoś 2,5x mniej). Zapis tylko nie powala, choć przekroczył 200MB/s.

 

Zapisz coś innego niż zera i nie testuj pustego dysku, a wyniki powinny być inne.

 

Swoją drogą V300 to jedyny dysk SSD jak przeszedł przez moje ręce i który musiał wrócić na serwis. A było tego ze 20 sztuk różnych producentów i modeli. Sypnął błędami na całej powierzchni, HDTune pokazał sito.

Edytowane przez pwil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SM951 256GB kupiony. Jak przyjdzie zobaczymy jak dziala na Asus 7 Hero + Win 7.

 

Nie to zeby Sandisk A110 byl wolny, ale ciekawy jestem NVMe.

 

No i ciekawe jak sie to spisze na 2 liniach PCIe gen 2. Nie moge znalesc zadnych testow :/

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

z tego co wiem to tak, niby ktoś szumiał, że coś zmienili, ale wersja 240GB raczej bez zmian, dla pewności szukaj z oznaczeniem SDSSDA-240G-G25
 
ew. możesz dołożyć do adata s920 256GB na agito z wysyłką 334
 
crucial polecał w górę, a goodram ma kiepskie apki do smartu
 

 

Zastanawiam się nad zakupem SSD Goodram IRIDIUM PRO 240 GB pod system i aplikacje, chociaż pierwszą opcją był Sandisk SSD PLUS. A-data jest już droższy o prawie 50 zł (względem GoodRama). Pytanie tylko jak bardzo warto do niego dokładać? Bo Goodram zbiera całkiem dobre opinie i oceny.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam dysk jest dobry, tylko ma kiepskie oprogramowanie do SMART

 

ciekawa jest polityka firmy, najpierw trzyma dysk  okolicy 400zł, nikt tego nie kupuje a potem nagle czyszczenie magazynów i cena poniżej 300zł (na agito darmowa wysyłka) no ale kto bogatemu zabroni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisz coś innego niż zera i nie testuj pustego dysku, a wyniki powinny być inne.

 

Testowałem przy pomocy AS-SSD - on nie zapisuje zerami, a wręcz zapisuje danymi niekompresowalnymi. Ponadto dysk nie był pusty.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam dysk jest dobry, tylko ma kiepskie oprogramowanie do SMART

 

ciekawa jest polityka firmy, najpierw trzyma dysk  okolicy 400zł, nikt tego nie kupuje a potem nagle czyszczenie magazynów i cena poniżej 300zł (na agito darmowa wysyłka) no ale kto bogatemu zabroni ;)

 

Spoko już pewnie kończą nad wersją TLC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje czy Samsung 850 EVO 250GB mocno podrożał? Jak kupowałem go w grudniu to chodził po 350zł a teraz patrze i ponad 400zł już za niego wołają.

 

bywał i po 318zł, po zdobyciu popularności poszedł do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej - Samsung wydał nowego ekonomicznego SSD na planarnym TLC i teraz jego sprzedaje w starych cenach 850 Evo :D

 

tia, widziałem, 750 evo, gwarancje obcięli, zapis obcięli, pamięci TLC obcięli, tylko ceny zapomnieli obciąć i jadą na sukcesie 850 evo... :wink2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...