Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dopóki jest 3D V NAND nic nie jest stracone bo nawet lepsze od MLC :)

 

P.S.

Ciekawe ile im płacą za dodanie takiego wpisu na koniec: "Obecnie najpopularniejsze SSD z U.2 to oczywiście seria 750 firmy Intel"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja na Tomshardware nie przedstawia 750 EVO w takim złym świetle jak tu wszyscy na forum. Generalnie pewnie jakbym go kupił to w domowym zastosowaniu nie byłoby żadnej różnicy między 850Evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Rafa, masz racje jeśli chodzi o ceny u nas.

 

 

Ja tylko mówię jak jest, pracuję na 850 Pro, Sandisku Ultra II, Evo850, Kingstonach V300. 

 

Photoshop z 50GB scratch cache na osobnej partycji, obróbka video, edycja rawów. Nie tasuje sie do slupkow tylko opisuje swoje doswiadczenia z ssd w praktyce i dlatego recenzja na Tomshardware mnie nie dziwi bo pisza jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Rafa, masz racje jeśli chodzi o ceny u nas.

 

 

Ja tylko mówię jak jest, pracuję na 850 Pro, Sandisku Ultra II, Evo850, Kingstonach V300. 

 

Photoshop z 50GB scratch cache na osobnej partycji, obróbka video, edycja rawów. Nie tasuje sie do slupkow tylko opisuje swoje doswiadczenia z ssd w praktyce i dlatego recenzja na Tomshardware mnie nie dziwi bo pisza jak jest.

 

oczywiście, że doświadczalnie wrażenia mogą być podobne lecz:

 

nie dostajemy 32 TLC V-NAND tylko 16nm TLC, o skróconej 3 letniej gwarancji  (sam producent znowu w nie nie wierzy?)

 

nie dostajemy 515MB cache tylko 256MB

 

więc na logikę po co mam kupować gorszy produkt za te same pieniądze jak oszczędza tylko producent nie klient ...

 

poniżej 500zł mamy też sandisk 480GB więc i tutaj jest konkurencja

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te same pieniądze to kosztuje to u nas. Trudno aby produkt pozycjonowany najniżej w line upie miał identyczna specyfikacje co produkt droższy. Ot zwykły ssd i tyle. Ja go po prostu nie demonizuje bo te płakanie o TLC to mi przypomina jak mnie hejtowaliście jak kupiłem Intela G2 od razu jak wyszedł i normalnie z niego korzystałem bez przenoszenia tempów, cache przeglądarek itd. Wtedy też biadolenia było co nie miara i niektórzy kupowali ssd za 1000zł i stawiali obok urny z prochami dziadka. Bron boże nie korzystać, bo się zużyję, zepsuje. 

 

TLC zanim komuś zacznie realnie sprawiać kłopoty to jego dysk nie będzie już nic warty i pewnie kupi nowy, lepszy i szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

TLC zanim komuś zacznie realnie sprawiać kłopoty to jego dysk nie będzie już nic warty i pewnie kupi nowy, lepszy i szybszy.

 

jak to się mówi biednego nie stać na oszczędzanie, niektórzy kupują sprzęt na dłużej niż gwarancja i wtedy jednak warto uderzyć w MLC lub EVO850

 

na pewno w moim przypadku gdzie jeden SSD mam na magazyn (29 godzin pracy w pół roku) to TLC dałby radę, więc gdyby cena była mocno atrakcyjna, to czemu nie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, SanDisk SSD Plus 240 GB czy GoodRam Iridium Pro 240 GB w kategorii dobrych i zarazem opłacalnych SSD ~250 GB? Jak tak patrzę, to praktycznie wszystko poza nieznacznie wyższą ceną przemawia za GoodRamem. Jakiś powód dlaczego nie ma go w polecanych SSD na pierwszej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji czy Sandisk razem z przejęciem przez WD poleciał w chuja tak jak Kingston z podmianą pamięci w tym samym modelu.


sdssda-240g-g25 - stare dyski od sandiska z końcówką g25 - kości MLC

Nowe dyski sdssda-240g-g26 - końcówka G26 - jakie mają kości? Oznaczenie modelu to nadal SSD Plus, opakowanie jedynie zmieniło się.

Zdjęcia: http://imgur.com/a/r8Z8E

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję informacji czy Sandisk razem z przejęciem przez WD poleciał w chuja tak jak Kingston z podmianą pamięci w tym samym modelu.

 

 

sdssda-240g-g25 - stare dyski od sandiska z końcówką g25 - kości MLC

 

Nowe dyski sdssda-240g-g26 - końcówka G26 - jakie mają kości? Oznaczenie modelu to nadal SSD Plus, opakowanie jedynie zmieniło się.

 

Zdjęcia: http://imgur.com/a/r8Z8E

 

 

 

niby tak lecz nie wyczytałem wiarygodnych info na ten temat, wysłałem zapytanie do Sandisk zobaczymy co odpiszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego w kategorii tanich i dobrych SSD ~120 GB jest jeszcze ADATA Premier Pro SP920 128 GB i Transcend SSD 370 128 GB, a z SSD ~250 GB GoodRam Iridium Pro 240 GB. Przy okazji zauważyłem troszeczkę zmienione oznaczenie tego Transcenda z dodaną literką S na końcu. Z informacji w Internecie wynika jednak, że wciąż posiada on kości MLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo zwykła lista przestanie wystarczać, przydałaby się tabelka z filtrowaniem.

Co więcej Sandisk nie dodaje już ramki 7mm -> 9mm. Wszystko przez przejęcie Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zauważyłem troszeczkę zmienione oznaczenie tego Transcenda z dodaną literką S na końcu. Z informacji w Internecie wynika jednak, że wciąż posiada on kości MLC.

 

Transcenda nie polecają z racji różnego procesu technologicznego, adata i goodram jak najbardziej z tym że wersje 128GB mało opłacalne cenowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzę, że benchmark o dziwo załatwił sprawę (czemu nie purepc?)

przejęcie przez WD nie wyszło firmie Sandisk na dobre, szkoda

te nowe sandiski to takie klony ADATA SP550, ten sam kontroler

może warto dodać informację o tych pamięciach na pierwszej stronie i czemu tam sandisk ma Phison, a nie silicon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transcenda nie polecają z racji różnego procesu technologicznego

Różnego procesu wytwarzania kości? Jakie ma to skutki?

 

adata i goodram jak najbardziej z tym że wersje 128GB mało opłacalne cenowo

Dlatego GoodRama nie wymieniłem wśród SSD ~120 GB. Natomiast ADATA w wielu sklepach jest dostępna za 199 zł, nie znam wyraźnie lepszej bądź równie dobrej i zarazem tańszej konkurencji dla tego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnego procesu wytwarzania kości? Jakie ma to skutki?

 

Dlatego GoodRama nie wymieniłem wśród SSD ~120 GB. Natomiast ADATA w wielu sklepach jest dostępna za 199 zł, nie znam wyraźnie lepszej bądź równie dobrej i zarazem tańszej konkurencji dla tego dysku.

 

można wyrwać różne pamięci w Transcend

 

adata 128gb za 200, a raptem dołożysz 50-60zł i masz 240gb goodram więc bez sensu trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wyrwać różne pamięci w Transcend

Jeśli tak jest, to razem z SanDiskiem w nowej rewizji powinny wylecieć z zestawienia polecanych.

 

adata 128gb za 200, a raptem dołożysz 50-60zł i masz 240gb goodram więc bez sensu trochę

50-60 zł drożej jest jedynie GoodRam CX200 240 GB. Nie widziałem jego testów, ale prawdopodobnie ma osiągi podobne do CX100. W połączeniu ze zwykłymi pamięciami TLC raczej nic ciekawego. Wtedy już dużo lepiej dopłacić 30 zł do SanDiska SSD Plus 240 GB w starej rewizji bądź, jeszcze lepiej, do GoodRam Iridium Pro 240 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem se mx200 póki jeszcze są ale powiem ze samsung evo 850 wydaje się być ciut lepszy w 2 syntetykach w jakich badałem wydajność. Naprawdę marginalnie(prócz 4k, gdzie jest w odczycie 10mb/s różnicy).

W codziennym użytkowaniu zero różnicy.

Zastanawiam się tylko czy nie postawić na nim systemu od nowa ale to chyba za dużo zachodu...może jak w10 padnie to się postawi na nowo...

Dostałem w wersji fw 03 więc od razu walnąłem upgrade do 04. Przed upgradem score był w aasd jakoś 1000 po 1150.

I tyle.

Więcej chyba nie kupie, mam na kopię przenośny hdd jak coś. Chyba że zacznie być standardem wypuszczanie gniotów(sorka, gier aaaaa) w rozmiarze 100gb bez dlc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat mam Crucial MX100 512GB. Wszystko niby śmiga, benchmark jak poniżej, ale maszyny wirtualne trochę mi mulą, nawet jak mam jedną odpaloną. W głównym OS nie odświeżają mi się nowo założone katalogi czy kopiowane pliki, muszę wciskać F5 aby je widzieć, outlook dość często dostaje chwilowej zwiechy, i tym podobne historie się dzieją.

 

Trochę już zapisał. Co może mu być? Może to winda OS... tylko mega mi się nie chce przeinstalowywać.

 

post-8782-0-64641800-1470832385_thumb.png

 

post-8782-0-64009200-1470832535_thumb.png

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam szybkie pytanie odnośnie nowego dysku SSD samsung 850 evo,

 

Dysk po zakupie był podłączony do komputera na szybko w celach sprawdzenia prędkości i IOPS, sprawdzane programem samsung magician. Wszystkie wartości były poprawne, odczyt 550 mb.s, zapis 530 mb/s. IOPS read 99,000,  IOPS write 88,000.

 

Po sklonowaniu starego SSDka kingstona 4 letniego na którym stał system, nowy dysk samsung 850 Evo z klonem systemu ma niższe IOPSy i to o WIELE.

 

Czy to jest w normie porównując fakt że dysk najpierw NIE BYŁ systemowym a teraz już jest, czy to wina klonowania ? Czy to wina MBR GPT czy to nie ma znaczenia przy klonowaniu, ustawia samo rekord rozruchu ?

 

Poniżej dołączam screena.

 

1. Czy te wartości są poprawne gdyż spadły aż o tyle ?

2. Czy zainstalowanie na ŚWIEŻO systemu i gier da mi jakąś poprawę tych IOPS ?

3. Wina klonowania, systemowy/niesystemowy

4. Oddać dysk do sklepu ? Mam możliwość zwrotu do 15 dni, wadliwa sztuka, oddawać i nie przejmować się tym ??

 

SCREEN 1 - wolnostojący nowy SSD samsunga, poprawne wartości

SCREEN 2 - Po sklonowaniu, zajęte 60 gb.  (250 gb ssd)

Edytowane przez technicsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...