Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucone :

 

nowy dysk ssd Samsung 850 EVO

SCREEN z MB/S

SCREEN z IOPS

 

stary dysk do porównania kingstona 4 letni SV300 bodajże.

SCREEN z MB/s

SCREEN z IOPS

 

 

 

Co o tym myślicie, co robić ? IOPSY 4 razy mniejsze niż były przed postawionym systemem  ? Tak nie powinny być, kolega na CRUCIAL MX 200 ma wszystkiego więcej na postawionym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc, dysk odzyskał swoje IOPSy które miał na samym początku.

 

Dla pewności wrzucę jeszcze screena jeżeli zobaczycie że któraś z wartości jest niska to pisać bo mogę go zwrócić jeszcze :) Dzięki bardzo leci piwo.

 

 

SCREEN  <------ click

 

 

A screen niżej to stary kingston kupiony 3 lata temu, wiadomo że już zużyty, da coś rade z nim zrobić, TRIMMować czy coś, opóźnienie jest 3 razy większe niż na samsungu jak widać, na jego lata wszystko ok ?

 

kingston vs300, pierwsza wersja z tymi dobrymi kościami, później niby wychodziły asynchroniczne:

 

 

SCREEN <-------- click

 

 

Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi w tym trybie RAPID w programie Samsung magician ? Dedykowany program dla swoich ssdków.

 

teraz mam takie wyniki :

 

SCREEN RAPID

 

Czemu aż taka różnica, pomyślałem że  to z RAM, ale mój odczyt z ram to 48,000 mb/s, a tam jest 8000 mb/s i wynik "1160" AS SSD poszedł na ponad 60K ?

 

Oczywiście użycie ramu poszło w górę na 6 gb/16 gb Teraz po woli schodzi i zeszło na 3 gb ram. Zostawić tryb rapid ? Ramu mam aż ponadto więc tym się nie przejmuję ale czy to ma jakiś sens ?

Edytowane przez technicsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ram. Co innego testować wydajność samego ramu a co innego wydajność takiego bufora działającego na jakichś algorytmach+aplikacja

 

BTW

Na przyszłość jakbyś mógł nie robić bałaganu z czcionką bo czytanie tego przychodzi z dużym trudem...

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem kupiony został do laptopa Msi Ge600 (system Windows 7) dysk Crucial MX200 250GB miał poprawić komfort pracy na tym laptopie  w porównaniu do WD5000BEVT ale tak do końca nie jest daje screeny z testów :

problem-z_apaepnx.png

smartPNG_apaepnn.png

ssd-hdd-t_apaepns.png

test-3PNG_apaepnq.png

stary-hdd_apaepep.png

 

System włącza się minimalnie szybciej ale nie ma aż takiej różnicy :/

 

Teraz do was pytanie gdzie może być problem?

 

 


 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Teraz do was pytanie gdzie może być problem?

 

 

 

 

 

problem to zapewne chipset HM55 który jak pamiętam obsługuje SaTA 2 i nie grzeszy wydajnością, możesz spróbowac wyłączyć tryb oszczędzania, ale dużych zmian nie będzie, wyniki nie są złe i raczej wyższe nie bedą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Sata II oferuje przepustowość 3,0 Gbit/s (ok. 358 MiB/s). Ustawiłem wysoka wydajność dalej podobnie jednakże  spodziewałem się lepszej wydajności zastanawia mnie również taka wysoka temperatura tego SSD w pomiarownia do HDD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System włącza się minimalnie szybciej ale nie ma aż takiej różnicy :/

 

 

spodziewałem się lepszej wydajności

Popracuj tydzień na ssd, po tygodniu załaduj z powrotem hdd. Ciekawe czy powiesz, nie ma różnicy ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej płycie P55 Extreme4 V300 Kingstona 60GB wyciągał ~190MB/s max transfery...
(SATA 3 zewnętrznym kontrolerem istniejące miało gorszą wydajność niż SATA II chipsetu Intela)

Ale komfort w codziennej wzrósł mocno zauważalnie... start systemu również widocznie skrócony;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osob zamierzajacych kupic Samsunga SM951,majac tylko 2xPCIe gen2(ciezko bylo znalesc w sieci wyniki), oto wyniki:

 

------------------------------

-----------------------------------------
CrystalDiskMark 5.1.2 x64 © 2007-2016 hiyohiyo
                           Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [sATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

   Sequential Read (Q= 32,T= 1) :   842.232 MB/s
  Sequential Write (Q= 32,T= 1) :   788.544 MB/s
  Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) :   663.525 MB/s [161993.4 IOPS]
 Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) :   355.132 MB/s [ 86702.1 IOPS]
         Sequential Read (T= 1) :   732.747 MB/s
        Sequential Write (T= 1) :   714.602 MB/s
   Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) :    47.080 MB/s [ 11494.1 IOPS]
  Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) :   152.088 MB/s [ 37130.9 IOPS]

  Test : 1024 MiB [C: 38.9% (18.7/48.2 GiB)] (x5)  [interval=5 sec]
  Date : 2016/08/15 23:05:04
    OS : Windows 10 Professional [10.0 Build 14393] (x64)
 
 
Test robione z przegladarka odpalona w tle, wiec zaraz po restarcie moga byc troszke lepsze.
Platforma testowa:
Asus VII Hero, 2x Corsair Dominator 1866MHz CL9, Core i3 4170, Win10 Pro, sterowniki NVMe od Samsunga.
Zainstalowane sterowniki do PCIe od Intela.
Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kasę to dołoż do dysku 240-256GB .

 

Jak nie to bierz 120GB/128GB np. Sandisk Plus 120GB ( rewizja G25 ) , Plextor M6V 128GB , Transcend SSD370 128GB , A-Data SP920 czy Goodram Iridium Pro .

 

Najlepiej jak byś miał możliwość sprawdzenia SSD , nie każdy SSD działa w lapkach Della , z tego co pamiętam to niektóre modele od Cruciala miały z tym problem .

 

Inna kwestia to grubość SSD - 7 mm albo 9 mm , zmierz grubość obecnego HDD i będziesz wiedział .

 

Chyba że w środku jest dodatkowe złącze mSATA lub M.2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk jest 7mm.

Podłączając mój stary SSD Crucial M550 wyskakuje komunikat: internal hard disk drive not found to resolve this issue try to reseat the drive. Dysk jest widoczny w BIOS, nie startuje pewnie, że jest na nim postawiony system z inną konfiguracją sprzętową.

Ktoś jest w stanie mi powiedzieć z którym dyskiem 240/256GB nie będę miał problemów na laptopie Dell? Niestety nie będę miał możliwości sprawdzić.

 

GOODRAM Iridium Pro 240GB za 284 zł tylko pytanie czy będzie działać z laptopem Dell ?

Edytowane przez Kwiecio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy SSD umarł. Crucial m4 128gb w laptopie. Odłożyłem na stół, wróciłem i już czarny ekran z bootowania, że nie ma systemu. Dysk niewidoczny w biosie, a właściwie w narzędziu diagnostycznym z poziomu biosu. Power cycle nic nie daje. Był na gwarancji do 03.2015. Miał jeszcze 98% "życia" w zeszłym tygodniu, nie pamiętam ile TB przerzuconych na nim było. Chyba już nic nie da się z nim zrobić?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam stary dysk SSD Kingston SH103S3 120GB na którym mam następujące wyniki:

zpgo4bixaehf.jpg

Zastanawiam się czy poczuję jakąś różnice po wymianie tego dysku na nowy np Crucial MX200/GoodRam Iridium Pro 240GB. Jak myślicie?

Zaznaczę, że znam wyniki testów syntetycznych, interesują mnie realne różnice w szybkości działania systemu/aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś polecić coś niedrogiego na SATA3 do ~250GB?

Przeznaczenie to serwer, system główny, plus 2-3 maszyny wirtualne.

 

Zastanawiam się nad GoodRAM Iridium Pro 240 GB, czy lepiej dołożyć ok. 70 zł do Cruciala MX200?

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...