Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masz na myśli, że raczej nie kupować ssd w ogóle, czy ograniczyć się do Goodrama lub Sandiska (G25)?

możesz spokojnie kupić goodrama, miałem ssd na sata2 i nie ma  porażających różnic w realnym użytkowaniu do sata3, ot w benchmarkach będziesz miał max transfer koło 280MB\s  i tyle w zasadzie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się nowy dysk Intela 600p 256gb https://www.morele.net/dysk-ssd-intel-600p-256gb-pcie-x4-ssdpekkw256g7x1-1001923/ .

 

Zastanawiam się czy będzie mi działał jako systemowy (bootowalny) gdy go wrzucę na https://www.morele.net/kontroler-delock-karta-pcie-3-0-na-dysk-m-2-ssd-89370-646680/

 

Moje mobo Asus z97 pro wifi https://www.asus.com/pl/Motherboards/Z97PROWiFi_ac/

 

 

Test 600p http://www.pcper.com/reviews/Storage/Intel-SSD-600p-Series-256GB-Full-Review-Low-Cost-M2-NVMe

 

Wysłane z mojego Lenovo S5000-F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bootowalność" zależy całkowicie od płyty głównej.

 

Na Z97 uruchomisz bez problemu, działa na moim htpc. Znowu na moim głównym kompie nie ma szans odpalić z pcie choć widzi bez problemu jako kolejny dysk w systemie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem że na z77 nie chce bootować oczywiście bzdurne ograniczenia intela ale skoro na h97 lata to super. 

 

czy będzie możliwe z clonowanie mojego obecnego systemu na nvme? czy muszę robić reinstalkę? 

 

czy może wystarczy że odpalę raz z ssd na sata wgrają się drivery a potem clone i tada działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominało mi się że musiałem wrócić z systemem na szajsunga 840pro 128gb gdyż szajsung 850evo 500gb miał problemy z fastbootem i trybem uefi ponieważ zdarzało się że komputer jęczał o braku dysku systemowego.

Wyłączenie i włączenie kompa ponownie zazwyczaj rozwiązywalo problem ale było to mega irytujące. Z 840 ten problem nigdy nie wystąpił.

Tak zmieniałem kable i takie tam...

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że nie powinno się całkowicie zapełniać SSD. Ale chodzi np ogólnie o cały dysk czy np zapychanie partycji ? I ewentualnie ile miejsca zostawić wolnego. Np 111 GB - bo przecież nie deklarowane 120 - zostawić z 10% wolnego ?

Chodzi ogólnie o cały dysk. Partycje w przypadku SSD nie mają żadnego znaczenia, firmware dysku i tak rozrzuca dane po całej powierzchni, aby utrzymać równomierne zużycie komórek pamięci flash.

Co do ilości wolnego miejsca: nie wypowiem się, ale IMHO 10% to jest rozsądne minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o nim myślałem ale wolałem nie ryzykować, mój sandisk A110 nie działa pod UnRAID wiec wziąłem w środę 750 - przynajmniej nvme działa pod unRAIDem ;)

post-597-0-62156900-1472896863_thumb.jpeg

post-597-0-68022900-1472896884_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FAQ na stronie Intela przy 600p jest napisane:

 

Can I migrate my operating system to the Intel® SSD 600p/6000p Series drive?

 

No. uEFI drivers and BIOS settings must be used with NVMe devices. Existing OS installs are unlikely to have the settings. We recommend a fresh install.

 

I tyle w temacie clonowania. Jak już kupię sobie ten dysk to i tak nie omieszkam tego sprawdzić

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne wiesz bo usunąłeś mój starszy temat, HDD Seagate powoli dogorywa.

System nie widzi żadnego usuniętego twojego tematu, więc to oszczerstwo :)

Może odpowiednie tematy nawet  do kosza nie trafiają, tylko od razu przemiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP nie obsługuje TRIM.

I co z tego ale sa dyski mające GC i nie potrzeba trim...

 

Wiem bo mam XP i dysk wspieracjacy GB i Trim który nie ma szans zadziałać z powodu braku AHCI.

 

Poluj na Goodka C50/ C100  lub np Silicon power S60 ( lub dysku opartego o kontroler Phison 3108) i XP śmiga.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jest sens kupowania dwóch goodramów iridium 240GB, czy lepiej dopłacić ~30-40 złotych do 850 EVO 500GB?

850 wychodzi drożej, ale ma ~20GB więcej i jest jeden. Wydajnościowo są chyba porównywalne, za to goodramy na upartego można spiąć w R0 (tak, znam wady). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benchmarki pokażą piękne wyniki  a realne obnażą prawdę.

Zresztą co tu testować : 15nm TLC i Phison 3110 S10.  słowo klucz TLC... popatrz sobie na testy uV400 na PPC będziesz miał podobne..

 

Szału nie ma ale i tak szybciej niż  zwykły HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...