Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie ma .

Jeśli masz os XP lub inny który nie wspiera TRIM ( lub chipset nie ma AHCI ) to dysk musi mieć Garbage Collector inaczej co pewien okres czasu musisz recznie odpalić program do czyszczenia komórek.

 

Niby wszystkie dyski mają GC ale w specyfikacjach cisza na ten temat ale o TRIM to trąbią. Fakt XP to już dziadek ale do starszych laptopów dalej jest dobrym os.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowałem się jednak na 2x240GB z prozaicznego powodu, jak jeden nie daj coś padnie to jakoś przeżyję na drugim ;)

 

 

Zawsze mozna je w RAIDO 0 puscic, to bedzie szybciej :)

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze TSRules - jeżeli chodzi o winde i np. gry - żadna różnica - ale już przy uruchomionych wirtualkach już jest widoczna różnica, Zresztą stary Sandisk A110 nie jest jeszcze taki zły ale zaczęło mi brakować trochę już miejsca ;) 

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki. masz porównanie z normalnego użytkowania do droższych konstrukcji?

używałeś VMWare Workstation może na nim?

 

PNY CS1311 jest to entry level, więc bardzo podstawowa konstrukcja, do pewniaków z MLC traci realnie chwilami 50% wydajności, jak chcesz do wirtualek to uderzaj iridium pro 240gb (sferis 295zł z wysyłką), te 30zł różnicy przy zakupie na kilka sezonów nie powinno być problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PNY CS1311 jest to entry level, więc bardzo podstawowa konstrukcja, do pewniaków z MLC traci realnie chwilami 50% wydajności, jak chcesz do wirtualek to uderzaj iridium pro 240gb (sferis 295zł z wysyłką), te 30zł różnicy przy zakupie na kilka sezonów nie powinno być problemem

O widzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się nad przejściem na większy SSD by wreszcie przerzucić tam wszystko co jest odczytywane ciągle. W grę wchodzi raczej 500 GB pojemności (o 1TB mogę na razie pomarzyć), gdyż bym wolał go jeszcze podzielić z uwagi na wykonywanie kopii bezpieczeństwa. 150 GB na system z programami i podręcznymi plikami z których intensywnie korzystam (kopia całego dysku 1:1 + ważne pliki na auto cały czas), a reszta pod gry raczej (tam mi nie trza kopii) oraz wirtualne 1-2 systemy (groszowe sprawy przy Linuksach).

 

Obecnie pojawiło się sporo nowych modeli, ale jakoś bardziej skłaniam się do czegoś co jest już sprawdzone i połatane. Obecny dysk to i jedyne co mu doskwiera to mało miejsca 

 

2vTa4bp.jpg

 

 

Polowałem na MX200 ale coś czuję, że już go nie trafię za 550 zł, więc pozostaje jeszcze EVO 850 (obecnie jako 3dtlc tylko one mnie przekonują bo są sporo na rynku), chyba że coś jeszcze jest wartego uwagi? Które dyski nie mają problemu ze zwalnianiem przy małej ilości miejsca?

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mógłby ktoś zerknąć czy wszystko jest ok?

 

Laptop LENOVO Y50-70

Dysk:SSD Samsung PM851 SSD Mobile/Client Edition SATA 256 GB bulk (MZ7TE256HMHP-000)

 

Testy:

test-dysk_arrhqhx.png

test-dysk_arrhqhn.png

test-4PNG_arrhqhe.png

test-3PNG_arrhqhw.png

 

PS: Osoba twierdzi ze czasem jej muli ten laptop. Gdzie może być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na sieci to zapis 4K jest mnie więcej OK , w przypadku testów na UserBenchmark wyniki są podobne .

 

Reszta testów też OK .

 

Wszystko zależy jaka to platforma i ile czasu pracuje ten SSD .

 

Może zrobienie Secure Erase pomoże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że ostatnia aktualizacja była w połowie lipca a obecnie mamy już październik .

 

W tamtym czasie ten model nie miał tak dobrej ceny w dodatku konkurencja była solidniejsza - był Sandisk Plus , był Crucial BX100/MX200 , był Transcend SSD370 i Plextor M6V oraz kilka innych .

 

Obecnie Sandisk leci w kulki i ładuje pamięci TLC do serii Plus ( rewizja G26 ) , Cruciala BX100 / MX200 to ze świecą można szukać - szczególnie tego pierwszego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zapoznałeś się z pierwszym postem i przeczytałeś 

 

Uwaga złącze M.2:

* Mimo że samo złącze zaprojektowano tak by było zgodne (elektrycznie/komunikacyjnie) zarówno z PCIE jak i SATA to ostatecznie wszystko zależy od tego jak producent płyty głównej podłączył nasze złącze. Przed zakupem dysku upewnijmy się że nasza płyta główna obsługuje oba formaty albo ten konkretny który zamierzamy zakupić.
Płyta główna ze złączem M.2 pcie/sata obsłuży każdą wersje dysku. Taka z M.2 pcie obsłuży wyłacznie dysk M.2 z interface pcie! Sprawdźcie to w opisie producenta płyty.

 

Najlepiej poszukaj na sieci co tam ludzie wkładają i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zapoznałeś się z pierwszym postem i przeczytałeś 

 

Najlepiej poszukaj na sieci co tam ludzie wkładają i działa.

 

Oczywiście że zapoznałem, jestem z tych co najpierw szukają później pytają. 

 

Co działa w tym Lenovo też wiem M.2 2280, SATA3 i PCIE. 

 

Chodziło mi jakiego SSD teraz za tą kasę o tych parametrach kupić. Bo konstrukcje na SATA/2.5 znam co się opłaca za jaką kasę. A w M.2 niestety nie mam pojęcia co kupić. Brat kupił tego lapka i poleciłem mu dokupić SSD. 

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie dysku M.2 ma sens tylko w 2 przypadkach .

 

Masz gniazdo M.2 i nie chcesz się bawić z kablami czy przekładkami dysków etc. , wtedy kup dowolny SSD M.2 SATA - mało kto zajmuje takimi konstrukcjami na forum .

 

Co innego jak potrzebujesz dużej wydajności i masz kasę - wtedy szukasz SSD M.2 z obsługą protokołu NVMe np. Samsung 950 Pro czy starszy SM951 .

 

Tyle że to dyski dość drogie - 950 pro to koszt ~850 zł za 256GB , SM951 to koszt ~440 zł za 128GB .

 

Co do dysków SSD M.2 - z tanich dysków jest np. Plextor M7VG 128GB za 212 zł albo starszy M6G 128GB za ~250 zł .

 

Z droższych SSD jest Samsung 850 EVO w wersji M.2 - tyle że wersja 120GB to koszt 329 zł , za tyle można mieć normalny SSD SATA 240GB-256GB np. Goodram Iridium Pro 240GB czy A-Data SP920 256GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Modoc

 

Jaki masz budżet ?

 

Z sensownych konstrukcji zostały A-Data SP920 512GB , Crucial MX200 500GB , Samsung 850 EVO 500GB , Goodram Iridium Pro 480GB i Plextor M6S+ 512GB .

 

Ww. konstrukcje do koszt 670+ zł ( dyski ułożone wg. cen 0- najtańszy SP920 ) , przynajmniej wg. cen na morele.net .

 

Reszta to albo niezbyt znane / dobre konstrukcje albo firmy które lecą w kulki z dobrymi modelami ( Sandisk z serią Plus , Transcend z serią SSD370 etc. ) .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...