Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm. w takim razie rozważę też taką opcję. A jakąś dobrą obudowę 2,5" możecie polecić? Mam trzy na stanie (jakąś najtańszą z Allegro z pełną wtyczką USB i dwie z zepsutych dysków Seagate i Toshiba) - ale wszystkie dość ograniczają szybkość dysku SSD (choć i tak jest sporo szybciej niż z HDD). 

A wracając do dysków M.2 2242 - który ewentualnie z tych dwóch wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CLAU: na chwilę obecną rozważam M.2 jako opcję, tylko dalej nie wiem w który z tych dwóch celować w razie czego? Na plus na pewno są mniejsze gabaryty. Zastanawiam się też jak wypada wydajność przy takim szyfrowaniu sprzętowym (stąd pytanie, czy ktoś miał styczność), a może i sam mostek USB będzie w tego typu obudowie bardziej dopasowany do osiągów SSD. Aktualnie używam 2,5" SSD w obudowie USB 3.0 i np. wydajność starego PM810 spada z ok. 400pkt. do 150pkt. w AS SSD (akurat wyniki dla tego dysku mam pod ręką). Stąd też pytanie o jakieś sensowne, przetestowane obudowy 2,5"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SM951 jest szybszy, nie ma throttlingu. Bardziej sie grzeje. Niestety SM951 jest tylko w kolorze zielonym. Produkt OEM, wiec brak nowego firmware, oprogramowanie Samsunga tez nie dziala. Jesli nic z tychwas Ci nie przeszkadzanie warto dokladac, Mnie bardzo boli brak PCB w kolorze czarnym :/

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież 950 Pro. Nie rozumiem tego marudzenia. Karty wifi z laptopów tez na wszelki wypadek powinni robić czarne bo może się zdarzyć ze tom256 zechce je zainstalować na śledziu pcie w swoim PC? Ludzie to już naprawdę sami sobie szukają powodu aby tylko po marudzić bo bez tego nie da się przeżyć dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się TrueCrypt sprawuje? Myślałem, że jest już nierozwijany. Będzie działał na Win10 64bit? Da się to jakoś sensownie ustawić?

 

szyfrowanie true czy veracryptem całego dysku niestety znacznie go spowalnia, dodatkowo nie działa dobrze pod UEFI, raczej bitlocker lub opal+ kontenery na bardzo wrażliwe dane, veracrypt jest wersja portable, tylko odpalasz z exe wpisujesz hasło i odblokowujesz, nic trudnego

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyfrowanie true czy veracryptem całego dysku niestety znacznie go spowalnia, dodatkowo nie działa dobrze pod UEFI

 

Możesz rozwinąć?

 

TrueCrypt też działa jak portable, wystarczy zainstalować na jednym komputerze i przenieść folder na drugi, działa bez problemu co do spowolnienia, to używam jako magazyn więc prędkość jest drugorzędna, kopiowanie w obrębie jednego dysku waha się od 80-100 Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć?

 

TrueCrypt też działa jak portable, wystarczy zainstalować na jednym komputerze i przenieść folder na drugi, działa bez problemu co do spowolnienia, to używam jako magazyn więc prędkość jest drugorzędna, kopiowanie w obrębie jednego dysku waha się od 80-100 Mb/s

 

chodzi o szyfrowanie całego dysku i UEFI, Truecrypt jest już nie rozwijany i z czasem warto przejść na vera, mi tam prędkość przeszkadza, bo nie po to kupowałem ssd żeby mi muliły, tak więc zostaję przy kontenerach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Crucial MX300 750 GB za 600 zł z UK nie wiem jak z GW? Nowy zaplombowany.

Jest nowy firmware M0CR040 z 1 listopada ktoś wgrywał poprawia coś zapis który spadał do 300mb ?  

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SM951 jest szybszy, nie ma throttlingu. Bardziej sie grzeje. Niestety SM951 jest tylko w kolorze zielonym. Produkt OEM, wiec brak nowego firmware, oprogramowanie Samsunga tez nie dziala. Jesli nic z tychwas Ci nie przeszkadzanie warto dokladac, Mnie bardzo boli brak PCB w kolorze czarnym :/

Zawsze można wydłubać jakiś radiator (dysk ma 2 otwory po przekątnej), choć u mnie nie pokazał nigdy więcej niź 54 stopnie, a zamontowany jest w slocie przy procesorze chłodzonym mugenem. Ostatni samsung magican częściowo go rozpoznaje.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SM951 jest szybszy, nie ma throttlingu. Bardziej sie grzeje. Niestety SM951 jest tylko w kolorze zielonym. Produkt OEM, wiec brak nowego firmware, oprogramowanie Samsunga tez nie dziala. Jesli nic z tychwas Ci nie przeszkadzanie warto dokladac, Mnie bardzo boli brak PCB w kolorze czarnym :/

Wrzucasz w tą kartę z radiatorem co linkowałem i po kłopocie.

 

Zamówiłem jedną także ocenie jakość wykonania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VeraCrypt działa już ok pod UEFI/GPT.

 

 

Też polecam OPAL 2, zamiast szyfrowania programowego dla zabezpieczenia zwykłego użytkownika. 

 

Truecrypta używam pod GPT, i nigdy nie miałem żadnych problemów, w temacie UEFI się nie wypowiem, bo nie korzystam.

 

Dysponuje ktoś jakimś linkiem gdzie łopatologicznie jest wytłumaczone jak uruchomić OPAL?

Z ciekawości bym sobie porównał jak to działa w porównaniu do szyfrowania programowego, mam SSD podzielony na 2 partycje, system i reszta zaszyfrowana TC.

Edytowane przez Mane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zakupie 960evo.950 pro na system i programy a 960evo na gry i inne rzeczy. Mam dwa wejscia m2 na płycie z jedna grafiką wszystko bedzie działać, jesli będę miał sli będę musiał zmienić procesor?

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue

 

Przy 5820K i chipsecie X99 masz łącznie 32 linie PCI-E do dyspozycji , Do grafiki teoretycznie idzie 16 linii ale może być mniej , dyski M.2 biorą max. 4 linie

 

W praktyce będzie wyglądać to tak - dysk włożony w slot Ultra M.2 wyłączy port PCI-E 3 , SLI będzie działać na portach PCI-E 1 i 4 , 5 port będzie wyłączony z użytku przy 5820K .

 

Dodatkowo port 4 będzie pracował z prędkością 8x - trzeba by było obadać jak będzie wyglądać SLI przy układzie 16x+8x .

 

Wystarczało zajrzeć na stronę Asrocka i ew. Ark Intela .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5820k ma 28 linii, czyli przy dwoch dyskach m2 nien zrobie sli 16x8? Aaa mam jeszcze dzwiekowke

na pcie to ona juz przestanie wtedy dzialac.

Póki co sli nie bede robil, tylko orientacyjnie chcialem wiedziec, bedzie jedna grafika, jedna dzwiekowka i dwa dyski m2

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek ma 28 linii , dodatkowe 8 linii daje chipset .

 

SLI powinno działać tyle że w trybie 16x+8x na portach 1 i 4 .

 

Audio na PCI-E zabierze max. 1 linię PCI-E , nie sądzę aby potrzebowało większej przepustowości o ile w ogóle zabiera linie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5820k ma 28 linii, czyli przy dwoch dyskach m2 nien zrobie sli 16x8? Aaa mam jeszcze dzwiekowke

na pcie to ona juz przestanie wtedy dzialac.

Póki co sli nie bede robil, tylko orientacyjnie chcialem wiedziec, bedzie jedna grafika, jedna dzwiekowka i dwa dyski m2

 

Szczerze to wolałbym już zrezygnować z dysków M.2 na rzecz SLI. M.2 tak nie wykorzystasz w grach jak SLI. Nie wiem po kiego Wy to kupujecie jak myślicie o grach. Dobry 1TB dysk SSD na SATA III z długą gwarancją i żywotnością IMO jest lepszą opcją niż takie dyski M.2. Realnie gry takiego transferu nie wykorzystają . System znacznie szybciej się już nie uruchomi.  Ale jeden dysk M.2 podpięty pod porty (nie adapter na PCI-ex) nie zabierze dodatkowych linii z tego co rozumiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wolałbym już zrezygnować z dysków M.2 na rzecz SLI. M.2 tak nie wykorzystasz w grach jak SLI. Nie wiem po kiego Wy to kupujecie jak myślicie o grach. Dobry 1TB dysk SSD na SATA III z długą gwarancją i żywotnością IMO jest lepszą opcją niż takie dyski M.2. Realnie gry takiego transferu nie wykorzystają . System znacznie szybciej się już nie uruchomi.  Ale jeden dysk M.2 podpięty pod porty (nie adapter na PCI-ex) nie zabierze dodatkowych linii z tego co rozumiem. 

własnie zastanawiam się też nad taką opcją ,że zamiast np 960 evo zabiorę 850 pro 1tb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wolałbym już zrezygnować z dysków M.2 na rzecz SLI. M.2 tak nie wykorzystasz w grach jak SLI. Nie wiem po kiego Wy to kupujecie jak myślicie o grach. Dobry 1TB dysk SSD na SATA III z długą gwarancją i żywotnością IMO jest lepszą opcją niż takie dyski M.2. Realnie gry takiego transferu nie wykorzystają . System znacznie szybciej się już nie uruchomi.  Ale jeden dysk M.2 podpięty pod porty (nie adapter na PCI-ex) nie zabierze dodatkowych linii z tego co rozumiem. 

No ale robimy coś jeszcze dla FUN'u ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie robisz nic co by wymagało takiej przepustowości to nie ma sensu brać drugiego dysku M.2 NVMe .

 

Co innego M.2 SATA - tyle że wybór jest średni , normalne SSD SATA są znacznie lepsze i do tego mają sporo lepszy stosunek pojemności do ceny - za cenę takiego 950 Pro 256GB masz dobry SSD SATA 500-512GB , albo średnie 750GB , dopłacasz ~300 zł i masz 1 TB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...