Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No na pewno nie na tyle odczuwalna by dopłacać taką sumę. 850 PRO to bardzo wydajny dysk. Sam myślałem o nim w wersji 1TB, ale ostatecznie 500GB + 256 GB (850 EV0 + Crucial M550) mi wystarcza, bo gier jest tylko parę na dysku.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt cały czas myślałem o EVO, a cena jest mniejsza niż PRO.  Tak więc wolałbym brać 850 EVO zamiast 960 EVO tylko pod gry.

 

http://kuplaptopa.pl/product/766047/Dysk_SSD_Samsung_850_EVO_1TB_540520MBs_SATA600_25GWARANCJA_5_LAT

 

Sklepu wyżej nie znam, ale cena niezła. Po za tym w emag (agito):

 

http://www.emag.pl/dysk-samsung-ssd850-evo-mz-75e1t0b-2-5-1tb-sata-600-mz-75e1t0b-eu/pd/DZJ9BMBBM/?utm_campaign=wszystkie&utm_content=11432808&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Właśnie minął rok od zamontowania dysku Samsunga w laptopie.
Jest na nim wyłącznie system i kilka podstawowych programów, z których korzystam, cała reszta i magazyn są na drugim dysku.
Wszystko działa idealnie i bez najmniejszych problemów.
Moje pytanie wynika jedynie z ciekawości, a ponieważ nie czuję się na siłach samodzielnie zinterpretować wyników, stąd prośba do Was.
Czy możecie zerknąć na fotkę i określić, czy z dyskiem wszystko w porządku, czy może na coś należy zwrócić uwagę?
Szczególnie interesuje mnie bardziej szczegółowa interpretacja poz. 5, 177, 179, 187, 190, 235.
Z góry dziękuję za wszystkie opinie i uwagi.

 

post-215272-0-26133400-1479410026_thumb.jpg

Edytowane przez Kristian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla siebie kupuje wersje Pro bo mam taki kaprys i w danym momencie chcę kupić coś najlepszego. Wszystkim swoim znajomym kupuje natomiast Evo, serwisuje im sprzęt, instaluje OSy, testuje wydajność i nie da się zauważyć praktycznej różnicy. Piszę to z własnego doświadczenia. Na obecną chwilę, jeśli ktoś chce mieć najlepszy ssd to kupuje 960 Pro bez względu na cene. Jeśli chce dobrego i wydajnego dysku to kupuje 850 Evo. Wszystko to co jest pomiędzy 960Pro a 850 Evo aktualnie nie ma żadnego sensu.

 

850 Evo jest tańszy o około 400-500 zł od 850 Pro. Czy tyle stówek jest warta dłuższa gwarancja wersji Pro? Tego nie potrafię ocenić. Dla mnie osobiście nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za PRO w tej cenie. 1500 zł to nie jest tak źle za dodatkową gwarancję.   Wciaż jednak za drogie te dyski. Mogłoby się to troszkę unormować wreszcie bo to nie jest już najnowsza technologia jeśli chodzi o SSD, więc po tylu latach taki 1TB dysk SSD na SATA nie powinien kosztować więcej niż 800 zł. Ciekawe czy nadejdą takie czasy i dyski SSD całkowicie wyprą HDD nawet do magazynowania danych. Obstawiam że póki technologia się nie zmieni/ulepszy i dostaniemy tanie szybkie dyski SSD co żywotnością dorównają dobrym pendrive'om. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Chipset na płycie, sterowniki czy nawet system ma znaczenie. Nie są to duże różnice. Wynik masz w normie bez jakiś tam rewelacji. Dla porównania masz mój wynik z 512'tki  na ASRock Z170 Extreme 4 i Win 10 x64. Stery Intelowskie:

 

 

post-15334-0-43641900-1479500204_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iridium Pro 240GB na moim kilkuletnim laptopie Vostro 3550 z SATA III, Win7 64

Dla porównania zamieszczam też wynik ze starego SSD Vertex4 - on chyba radzi sobie lepiej (?), ciekawe dlaczego

 

Nie żyję cyferkami, ale lubię być dociekliwy - co może być powodem, że ten zapis sekwencyjny w obu przypadkach nie może się rozpędzić, sterownik iaStor mam taki jaki daje producent laptopa.

Dla porównania zamieszczam jeszcze wynik z ATTO bench32, gdzie zapis potrafi się rozpędzić

post-193781-0-13747700-1479722054_thumb.png

post-193781-0-64847600-1479722067_thumb.png

post-193781-0-45490300-1479722083_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iridium Pro 240GB na moim kilkuletnim laptopie Vostro 3550 z SATA III, Win7 64

Dla porównania zamieszczam też wynik ze starego SSD Vertex4 - on chyba radzi sobie lepiej (?), ciekawe dlaczego

 

Nie żyję cyferkami, ale lubię być dociekliwy - co może być powodem, że ten zapis sekwencyjny w obu przypadkach nie może się rozpędzić, sterownik iaStor mam taki jaki daje producent laptopa.

Dla porównania zamieszczam jeszcze wynik z ATTO bench32, gdzie zapis potrafi się rozpędzić

 

układy mobilne zwykle zawsze są wolniejsze, a HM67 to tym bardziej demon nie jest, pamiętam, że 67 na stacjonarki też miały słabe wyniki na SATA3, czasami na zwykłym SATA2 pracowały lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, jednak coś jeszcze musi być na rzeczy w moim win 7 co hamuje dysk, bo na czystym win 10 na tym samym laptopie (jedynie doinstalowałem sterownik iaStor od Della, ten sam co 2 posty wyżej na win7) wyniki dysku są lepsze. 

 

post-193781-0-84693000-1479846702_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kupiony w zeszłym tygodniu ma firmware SAFM22.3 czyli takie samo jak u @Raptor z postu #13536

Na opakowaniu jest napis MLC, natomiast nie znam programu, który by pokazywał konkretnie jaki jest typ.

 

PS. w dalszym ciągu chętnie poznam sugestie odnoście tego co napisałem w #13533 #13535

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma programu pokazującego jaki jest typ pamięci ale inny firmware potrafi pokazać że są zmiany kości ( przykład kingston V300 czy Sandisk w rewizji G25 a G26 )

 

Jak chcesz wyniki takie same jak raptora : złóż identyczny zestaw PC ;)  i te same sterowniki..

 

Kombinuj : Sterowniki etc itd... kilkoma cyferkami mniej wcale bym się nie przejął.. i nawet nie mogę bo siedze na Sata 150 bez AHCI i co wyniki z benchów tragizm ale wzrost szybkości : up 1/3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się nie przejmuję, jednak nie daje mi spokoju co za łajza programowa/sterownikowa na win7 mi spowalnia, gdzie na win10 (z generalnie tymi samymi sterami od della) tego nie robi.

Kombinowałem, kombinowałem ale to "śledztwo" to szukanie igły (i kwestia przypadku, że akurat się trafi), dlatego też napisałem na forum bo może ktoś coś akurat wie/miał podobnie... oczywiście nie mam za wiele nadziei, że akurat ktoś taki się trafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja dnia na Amazon.de na Crucial mx300 750 GB za 129 euro.

https://www.amazon.de/gp/product/B01DUNLMUU/

 

Niby kurs wysoki ale kusi mnie strasznie bo oferta wyborna.

 

W morele za 600 zł też jest promocja na email rozsyłają.

Edytowane przez artymienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...