Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi o dyski SSD o pojemności 700+ GB to tylko ten Crucial jest , dyski o pojemności 1TB to zazwyczaj 1000+ zł .

 

A tak poza tym dyski 480-512GB .

 

Z drugiej strony masz klasyczne HDD jak i hybrydowe SSHD - wydajnością nie grzeszą ale na magazyn powinny się nadać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamówiłem z morele.net za 599 ;)

 

Mi się nie udało kupić na czarnym piątku. Ale ja kupiłem z neta ten dysk i jest git.

 

294maoj.png

 

Nie jest tak szybki jak mój systemowy M550 256GB

 

24grfc0.png

 

Nie widać na co dzień różnicy.

 

2aj81mx.png

 

Wiecie jak po S/N można mieć gwarancję? 

 

rc8y1l.png

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jest parę dobrych modeli. Teraz TLC głównie wychodzi i trzeba się z tym pogodzić lub nie, albo dopłacać do droższych dysków na innych kościach. Do tego osoby co mają zamiar wymieniać kompa co 2 lata to po 4 latach dysk może się nadal nadawać i go wymienić na coś nowszego.  Nie przesadzajmy tak z tym TLC.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o samo TLC tylko o wciskanie gorszego produktu w tej samej praktycznie cenie co dyski z MLC, i żadne maskowanie buforami w innym trybie tego nie zmieni

to jakby ktoś sprzedawał zasilacz Tracer w tej samej cenie co XFX i twierdził, że to ta sama półka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się zepsuć to się zepsuje czy to TLC czy MLC. Ja tam przechodziłem z SSD 64GB na 750 GB to mam przeskok dość spory. A że 64GB sprzedaje na allegro http://allegro.pl/crucial-m4-ssd-2-5-64gb-sata-6gb-s-i6618457500.html i jest 100 zł za nie go. Także MX300 750 GB wyjdzie mnie 500 zł interes dobry zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o samo TLC tylko o wciskanie gorszego produktu w tej samej praktycznie cenie co dyski z MLC, i żadne maskowanie buforami w innym trybie tego nie zmieni

to jakby ktoś sprzedawał zasilacz Tracer w tej samej cenie co XFX i twierdził, że to ta sama półka

 

Ok tylko zauważ że te produkty czyli dyski SSD na TLC nie są wcale dużo gorsze to raz.  Druga sprawa dyski na MLC jednak często są droższe,a druga sprawa że coraz mniej wychodzi dysków na tych kościach. Po prostu producenci przeszli na te kości, bo są tańsze. Dyski SSD jednak nieco potaniały od czasów, gdzie dominowały  MLC to 3. Po 4 nie porównuj zasilaczy do dysków SSD bo to zupełnie inny rynek. Słaby zasilacz to czasem zagrożenie dla innych podzespołów, więc argumentów jest znacznie więcej w przypadku zasilaczy. No i z reguły te syfne są ileś tam tańsze. 

)

Ale owszem są też o podobnych cenach (w porównaniu do budżetowych zasilaczy o mocy 500W (od  XFX przykładowo), gdzie dostaniemy w cenie do  150-200 zł . I taki zasilacz 500W NONAME czy jakiś inny z czarnej listy kupimy tylko niewiele taniej. 

 

 Ale dysk SSD to nie tylko kości, a kontroler, więc trzeba poczytać opinie zanim cokolwiek się  kupi. Ostatnio zrobiłem pewien większy zakup czegoś na absolutnym topie i miałem spory dylemat. Zanim jednak dokonałem zakupu przejrzałem parę opini i mialem okazje samemu przetestować, ale to nie zawsze się da. Ogólnie chodzi o to że psioczenie na TLC jest pozbawione sensu, bo jest naprawę pare dobrych dysków na tych kościach. Myśle że temat jest wyczerpany i nie ma co dalej o tym dyskutować.  Nikt Ci nie każe ich kupować. Możesz dołożyć do MLC póki jeszcze je produkują ..

 

Edt:

 

A tak ogólnie to czytać opinie. O wszystkim i samemu się dowiadywać zanim cos się kupi i TLC wtedy niestraszne. Co do padajacych komórek to sporo osób jedank te dyski wymienia po 3 latach. Więc przy sensownym  użytkowaniu dla sporej częsci  osób  nie stanowi to problemu i ogólnie czas pokaże jak będzie działać. Ja miałem prawie 3 lata dysk SSD 64 GB i działa pewnie do dziś.   Cóż z mojej strony EOT. :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyski wcale aż tak nie potaniały, zobacz recenzję wypomnianego MX100, w 2014 roku kosztował 375 zł i tyle teraz po 3 latach kosztuje MX200

cała nadzieja w iridium pro który ratuje rynek (czyli jednak można?)

 

producenci kombinowali jak strzyc barany mocniej więc wymyślili TLC, osiągi były ujowe, ludzie tego nie kupowali chyba, że w lapkach, więc wykombinowali cache w trybie SLC który działa jak bufor podwyższając osiągi do akceptowanego poziomu, bufor się kończy, zapis leci na pysk, w niektórych dyskach bardziej w niektórych mniej

dodatkowo cache zapisując dane również eksploatuje komórki, bo przecież w powietrzu nie buforuje tych danych

 

ale oczywiście trzeba poczytać artykuły, a nie siedzieć w mentalnej wiosce, nawet na pclabie to pojęli i dysk jest w niepolecanych... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130 zł za używany 64GB dysk bez gwarancji. W dodatku nie pochwaliłeś się ile ma GB zapisanych. No nie źle.

Sprawdzałem w programach i nie podaje w rzadnym ile GB. W 2011 kupiłem go za 400 zł w sierpniu to już po gwarancji. Zwróciło mi się za mx 300 750gb kosztował mnie 480 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat M4 jest na marvelu i kościach microna 25nm które wytrzymują 3000cykli więc jakieś 192TB, co daje codzienny format dysku przez 10 lat, prędzej kontroler zdechnie

 

Ciężko zniszczalny. ;-)

 

A MX300 750 GB ma 220 TB 

I jest podane w specyfikacji że "Na pokładzie znalazło się 1 GB pamięci podręcznej"

 

A mi w AIDA64 najnowszej pozuje że ma 512MB błąd programu? Inny program tego nie pozuje te cache?

14l3hpk.png

 

A najnowszy SSDlife Pro takie cuda pokazuje ale dysk jest w 100% ok.

2my6vwy.png

 

2 dni i już 223 GB zapisu :D

143iyxx.png

Edytowane przez kamar59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A MX300 750 GB ma 220 TB 

I jest podane w specyfikacji że "Na pokładzie znalazło się 1 GB pamięci podręcznej"

 

A mi w AIDA64 najnowszej pozuje że ma 512MB błąd programu? Inny program tego nie pozuje te cache?

 

512MB to będzie fizyczna kość cache'u dla kontrolera a 1GB może być trybem SLC  wydzielonym z przestrzeni pamięci flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, że raczej nie wiadomo, ja dorwałem wersje pudełkowe gdzie jest napisana wersja przy kodzie kreskowym

obecnie są w plastikowym laminacie więc można przypuszczać że to G26, ale po samym dysku raczej ciężko, nawet obsługa sandisk nie odpowiada na takie pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...