Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Nadszedł czas wymiany dysku w wysłużonym laptopie (Asus X550LB). Dysk niemal ciągle pracuje na 100%, ciągłe przecinki, zawiechy. Myślę aby zmienić na SSD. Niestety za dużo się naczytałem (że 120gb to mało, 240 tylko opłacalne itp.) Budżet mam ograniczony ale po przeanalizowany obecnego wykorzystania (system i aplikacje to 40gb) uważam, że 120gb się nada (zawsze będzie możliwość przenosin w przyszłości do HTPC).

W głowie mam SSD Adata SSD Premier Pro SP920 128GB (ASP920SS3-128GM-C) MLC więc powinno być ok. 

Co uważacie w tej kwestii? Dobry wybór? Owszem Chciałbym Iridium Pro 240 ale 340 zł to przekracza mój budżet. SP920 jest za 235 zł do tego mógłbym dokupić kieszeń hhd (ewentualność niekonieczna) zamiast napędu (nie korzystam) i nadal zmieściłbym się w budżecie (250 zł). Gdybym chciał Iridium to fundusze by się znalazły dopiero w styczniu (chyba, że coś się złego zdarzy i odłoży zakup).

Dodam, że laptop SATA II. 

Edytowane przez BOGu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TLC TLC.. ehh nawet jakby to było TLC to co z tego.  Po za tym 3 lata na dysk to nie jest wcale tak mało. Nie róbmy z SSD takiego badziewia co się psuje  zaraz. Prędzej HDD Ci padnie np od Seagate.

 

 No i najważniejsze ten Sandisk ma MLC tyle że własnej produkcji...

 

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_sandisk_ssd_plus_najlepsze_z_najtanszych_ssd

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok moje niedopatrzenie, ale można znaleźć w tej cenie G25. Jak ci zależy na trwałości to kup później Iridium, a nie kombinuj:

 

http://www.ceneo.pl/37691346#mh=I4s9j86037007sandiskhQMsZ-rAo5pVBjEoszRPuCEkyhOQpTqyWGsFZ8ZT0lLMYpSTZH6WF02r2pow6o3eBcWw3DTqSGccgPblNw9sp5AFpLvp_CrGB9FJyIEPSNBeuIpnM8j-UxWnNlHx5zwL5CnHIg0ADw93iBV1_yCOaA3YKUG0bKtx-XlzIU93-IOsyfaQFKoh2rRUdHIZ5iXP0

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz wybitnego pecha bo mi przez 6 lat nie padł żaden dysk SSD, a też miałem parę.  Po za tym 3 lata to dla mnie norma jak na dysk SSD. Chcesz więcej dokładasz proste. To są  budżetowe dyski. Na czymś musieli przyciąć. No i ceny poszły nieco w góre. Teraz to nie jest najlepszy okres na zakup. Poczekaj więc do stycznia i kup Iridium.  Z moje strony tyle na ten temat. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 120gb to naprawdę mało? Obecnie mam zajęte 40gb (system i programy i dokumenty). Zakładając, że pojemność rzeczywista to około 105-110gb zostaje około 70gb na dalsze drobiazgi. Laptop służy do internetu, redagowania tekstów i do kodi (xbmc). Zależy mi na zwiększeniu wydajności, bo nawet w supermemo potrafi się dysk zamyślić. 

Edytowane przez BOGu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że nie możesz z drugiej ręki, ostatnio kupiłem sandiska 120GB za 130zł, nowy z wymiany gwarancyjnej, nawet jak na TLC to za taki "piniondz" to śmiech

podejrzewam, że po świętach znowu będzie wysyp dysków na rynku wtórnym po śmiesznych cenach

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Transcend to teraz loteria - nie wiadomo czy ładują jeszcze MLC czy już TLC .

 

Z bezpiecznych konstrukcji to A-Data 920 ( tyle że droga ) , Sandisk Plus G25 ( czasami ciężko go dostać ) albo nasz Goodram Iridium Pro ( wersja 120GB praktycznie nie opłacalna ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung jest na TLC, Hynix na MLC...

Samsung ma 500GB, Hynix ms 512GB...

 

Wydajność jest chyba troszkę wyższa niż podawana specyfikacja. Tutaj jest recenzja:

http://www.kitguru.net/components/ssd-drives/zardon/sk-hynix-canvas-sc300-512gb-ssd-review/8/

 

W minusach napisali, że w takiej same cenie jest dostępny bardziej sprawdzony Samsung 850 EVO :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w tej samej cenie masz sprawdzonego Samsunga 850 EVO 500GB , który ma wyższe osiągi i sprzętowe szyfrowanie .

 

sprzętowe szyfrowanie to nic innego jak zwykła integracja z windowsowym bitlockerem, narzut jest podobny jak w przypadku normalnego szyfrowania (10-20%), zasadniczo to może być nawet wyższy bo czasami szyfruje AES256, a mniejszy jest na AES128, który ma podobny poziom wbrew mylącej nazwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma pamięci TLC z tych dobrych , chyba jako jedyni opanowali problemy z tymi pamięciami .

 

850 EVO to jeden z lepszych dysków , sprawdzony i polecany w dodatku znany .

 

O Hynixie tego powiedzieć nie można .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Hynix nie jest zły, po prostu istnieje sporo mniej znanych dysków których nie ma w zestawieniu

ma MLC 16nm i autorski kontroler SK Hynix SH87810AA, jak się spisuje doklejam poniżej, 5 lat gwarancji i tutaj mały minus tylko do 72 TBW

 

 

post-165485-0-54060800-1480669238_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...