Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie teraz mam dwa dyski:

- Toshiba Q Series PRO 256GB

- Hitachi Travelstar 500GB 2,5" 5400rpm

 

Zastanawiam się nad wymianą HDD na SSD. Tylko nie wiem czy jest sens zostawić Toshibe na system + nowy SSD na dane czy może kupić jeden szybki SSD (500-750GB) i pozbyć się dwóch dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystem startuje bez problemu z dysku zainstalowanego na takiej karcie?

Karta nie ma nic do rozruchu. Wszystko zależy od chipsetu płyty.

 

Od Z97/H97 dysk jest widzialny jako rozruchowy. Na starszych np Z77 tylko jako kolejny dysk w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja:

 

Laptop Dell Inspiron z 2015, który był prezentem. W środku dysk SSD 480 GB Sandisk Ultra II, który uległ awarii i padł na amen. Dowodu zakupu brak. Dysk SSD zamontowany przez sprzedawcę nie przez Dell'a.

Zatem zgłosiłem się do Sandiska, założyłem RMA, opisałem problem, wysłałem fotki dysku. W odpowiedzi załączyli list przewozowy UPS i kazali wysłać. Kurier odebrał dysk w poniedziałek. Dziś nowy dysk wrócił i to nawet rewizja G25.

 

Sam byłem zaskoczony, że tak gładko poszło.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z tańszych dysków będę brał i polecał od teraz Sandiska. Nawet mi TLC niestraszne, bo dysk planuje kupić 1TB tylko pod gry i ew Steam tam wrzucić tylko nie wiem czy to do końca dobry pomysł bo ponoć Steam troszkę torturuje dysk.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie zamontowałem pod Płyte Asus P5Q3 Deluxe dysk Samsung SSD 830, mam tu kontroler ICH10 oraz Silicon Image SIL5723 i prędkości tego dysku są bardzo słabe tzn odczyt/zapis w okolicach 250MB/s normalnie dysk ten potrafi dużo więcej (podłączany pod inny komputer ma wyższe prędkości) czy w takim przypadku mogę coś zrobić, czy to kontroler niedomaga? (jest podłączony pod ICH10)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczyt/zapis w okolicach 250MB/s normalnie dysk ten potrafi dużo więcej (podłączany pod inny komputer ma wyższe prędkości) czy w takim przypadku mogę coś zrobić

To jest prędkość, którą można osiągnąć na sata 2. Możesz korzystać z ssd zamiast z programów do testowania. Polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, jakiś zewnętrzny kontroler na PCI-E wchodzi w grę aby to obejść, czy tylko wymiana płyty? (mała uwaga odnośnie kontrolera że jest to dysk rozruchowy)

Edytowane przez wojzuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz wymieniać ?

 

SSD działa dobrze pomimo tego że działa na SATA II .

 

Bo to nie transfery są największym plusem SSD .

 

Pomijam to że kontroler SATA III @ PCI-E nie będzie tak wydajny jak natywny kontroler Intela .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...