Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

lepiej byłoby wspomnieć o trwałości dysków w TB zapisu.

 

 

Problem w tym, że ta ilość będzie różna w zależności od tego, czy będziesz pisał po dysku wieloma drobnymi plikami, czy może wielkimi plikami. Dane na SSD zapisywane są blokami i jak nagrywasz plik 4KB, to na nowo zapisywany jest np. blok 16KB. 1000 plików po 4KB, wygeneruje więc zupełnie inną ilość zapisów, niż 1 plik 4000 KB.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z poniższych w pojemności ~256GB?

-Transcend SSD370

-Adata SU900

-Crucial BX100

 

Czy jest coś lepszego, wydajniejszego, pewniejszego w tych kategoriach cenowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że A-Data się ceni , o tych dyskach nie wiele wiadomo , taniej masz sprawdzonego Goodrama Iridium Pro 240GB .

 

Transend SSD370 to obecnie duża szansa na pamieci TLC .

 

Pozostaje jeszcze stary , budżetowy Crucial BX100 - wersja 250GB w morele za 369 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Transend SSD370 to obecnie duża szansa na pamieci TLC .

 

Były już takie przypadki? Producent twardo w specyfikacji podaje MLC. Zamieszanie z Kinstonem powinna ich chyba czegoś nauczyć...

 

Co do Iridium Pro zaniepokoiły mnie dosyć liczne posty użytkowników innego forum, których po pewnym stopniu zapełnienia dysk zaczął się wieszać. No i obecnie takie ceny, że Goodram sporo tańszy nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem posiadaczem poczciwego już laptopa Toshiba Satellite l300 w którym jest zamontowany dysk twardy Seagate ST9160412AS. Czy ewentualna wymiana dysku na SSD spowoduje znaczący spadek czasu uruchamiania systemu operacyjnego oraz wydajności. Czy ma to jakikolwiek sens? Co ewentualnie kupić aby płyta główna sprostała mojemu nowemu zakupowi. Pojemność dysku max 120 GB. Najbardziej znaczącym czynnikiem będzie stosunek ceny do wydajności. Z moim laptopem nic się nie dzieje i nie zamierzam go zmieniać. Chciałbym upewnić się czy nie będą to wyrzucone pieniądze w błoto. 

Edytowane przez msi254

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożenie SSD nawet do tak starego sprzętu da niezłego kopa , intelowski chipset więc będzie OK .

 

Z SSD 120-128GB polecany jest A-Data SU800 128GB za 250 zł , ew. A-Data SP920 128GB za 280 zł zrobiona na trwalszych kościach MLC .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chciałbym upewnić się czy nie będą to wyrzucone pieniądze w błoto. 

SSD to nigdy nie są pieniądze w błoto ;)

 

co myślicie o takim 850 pro 512GB za 775zł

 

http://imgur.com/a/hptRb

 

wychodzi 300zł taniej niż nowy, zostaje 8 lat i 9 m-cy gwarancji. 

Na eBay za 205€ nówka więc to żadna atrakcja. Za 700zł maks...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polską to on ma tylko naklejkę .

 

Samsung 850 EVO to sprawdzony i wydajny dysk , w tym przypadku nie ma co się obawiać pamięci TLC .

 

Do tego Samsung ma większą pojemność i lepszą gwarancję .

jak większość dysków na rynku, które mają kontrolery czy pamięci różnych firm na swoich płytkach...

nie wiem w czym jest lepsza gwarancja samsunga, bo chyba nie w tym, że ma ograniczenie zapisu i to spore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cichu skłaniałem się ku samsungowi, zwłaszcza że dziadek 830 dalej świetnie chodzi (zaraz 5 lat, 29 tys. godzin i 14TB zapisu).

No chyba że 500-tke od razu przyszłościowo pod nowego kompa... :D

 

Cenowo chyba się nie zapowiada, żeby w najbliższym czasie coś się ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dłuższej nieobecności.

 

Kupiłem okazyjnie HP Probooka 640 G1 i potrzebuję jakiegoś normalnego SSD, do komfortowej pracy, pojemność myślę 250GB. Coś możecie poradzić na SATA3? Samsung 850 Pro będzie dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie są składane w Polsce. No i firmware/projekt PCB?

Czasy kiedy wilk zamawiał PCB i sam składał np ram ( np GD900Mhz ) mineły... 

 

Płyta gł. ma brand FSC i jak poszukasz to np dyski od Silicon Power są ... tak identyczne i kilku inych producentów ( nawet renomowanych) też...

 

Ale jak na PL firme i brak obsługi RMA to po prostu soryy.. Nawet na stronie GD pisze ( miedzy wierszami ) że jesli sklep w którym kupiłeś dysk zwinie się to pozostajesz na lodzie z takim dyskiem bo nie obsługują RMA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest jak blado wypada zwykłe TLC do 3D TLC. 40MB/s to żenada jest a nie dysk.

 

Ale że Intel dalej obstaje z rozwiązaniami firm trzecich zamiast swoich...widocznie na rynku budżetowym rachunek ekonomiczny jest prosty, nie opłaca się nic samemu projektować od zera.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem nie raz, dysk to nie tylko pamięci ale i kontroler, a taki test to głównie testuje pamięci, ciężko przewidzieć czy sam kontroler wytrzyma powiedzmy 5lat, czy będzie prawidłowo oczyszczał komórki, nie generował błędów, nie padnie od ciepła, za dużo zmiennych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić dysk adata sp920 128gb ( jeśli jest jakiś lepszy w tej cenie proszę jak najbardziej napisac max 270zł ) , moja płyta główna to gigabyte h61-s3 który posiada sata 2. Czy podłaczając dysk ssd kablem sata 3 do tej płyty głównej spadnie wydajnośc dysku? Będzie wolniejszy? Odczuje to po przesiadce z HDD? System będzie chodził płynniej i bez jakiś zacinek? Nigdy nie miałem styczności z tegu typu dyskami. Z góry dzięki default_wink.png

 

Mój PC:
Procesor: Intel Core i5 3330 4x3,2gHz

Płyta główna: Gigabyte H61-S3

Karta Graf: Gainward gtx 650 1GB

Pamięć RAM: Crucial Ballistix 2x4GB

 

W załączniku zdjęcie płyty głównej

post-238818-0-14525500-1502028491_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na sata 2 będzie duży skok wydajności i komfortu pracy , SSD to nie tylko transfery - to także sporo niższy czas dostępu .

 

Sam mam SSD na SATA2 i sporo starszej płycie i jest super , szczególnie tam gdzie jest ładowana masa plików ( oglądanie zdjęć czy czekanie aż się miniaturki załadują , gry trzymające masę plików na partycji systemowej np. cała seria symulatorów ciężarówek od SSC czy symulatory farmy ) , system wstaje szybko , stary system po prostu sklonowałem .

 

Co do dysku - SP920 może być ew. SU800 128GB od tego samego producenta , ma już gorsze kości TLC ( tyle że to 3D TLC ) ale jest tańszy i ma większy zapis deklatorwany ( o ponad 100 mb/s ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź SU800 ale 256GB, dyski 128GB są skrajnie nieopłacalne. Większa pojemność to wyższa wydajność i wyższa żywotność. Do tego będziesz mógł na dysku zainstalować też jaką grę/gry.

 

Reszta została napisana wyżej. Kupuj śmiało ssd, bo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...