Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego Crucial BX100 czy starsze M4 albo M550 , Samsung 840 , Goodram C100 , Plextor serii M5 , od biedy Sandisk Plus G25 czy Transcend SSD370 tyle że trzeba szukać modeli na kościach MLC - w przypadku Sandiska to rewizja G25 , od G26 jest już 2d TLC , Transcend to loteria .

 

@rafa

 

Tyle że na pierwszej stronie są modele w miarę nowe  - przynajmniej w FAQ .

 

Pierwsze posty w temacie to 2008 rok czyli zabytki na kościach SLC i małych pojemnościach - 16 do 32 GB .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postawiłem sobie dzisiaj win10 na 850pro RAID0, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć w paru kwestiach ?

*jak skonfigurować opcję "opróżnanie bufora" w RST ? Mam włączone (ustawienie domyślne)

*czy utworzenie nieprzydzielonego miejsca w zarządzaniu dyskami da mi to samo co overprovisioning ? samsung magician nie rozpoznaje macierzy raid (wykrywa ją ale wyświetla brak danych)

wydajność zdaje się że jest OK, syntetyki pokazują 2x wzrost, system śmiga jeszcze szybciej niż 8.1

 

ItlefGZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ramie też wychodzi średnio, bo klasyczny dysk jest zbyt wolny, no chyba żeby przenieść do ramdisk całą apkę i odpalić (co w sumie jest dosyć uciążliwe)

dużo lepiej wychodzi tu SSD który ma często soft rozszerzający cache windowsa (plexturbo, rapid, momentum cache itp.) przy większej ilości ram faktycznie jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaa coś jak samsung rapid mode ? dynamicznie przydziela ram do przyspieszenia hdd ? opcja spoko ale jakbym miał więcej niż 16-tkę. szczególnie że ram teraz drogi jak cholera. co innego w sumie jak ktoś zamiast szybkiego ramu 16GB 3200 kupuje dużo tańszy 2133 i do tego ma platformę typu HEDT quad channel. Wtedy zainwestowanie w dodatkowe GB ma sens.

 

btw primocache ROMEX software :biggrin: ... brzmi jakby to opatentował jakiś menel po wypiciu Odlota.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam jakiegoś  SSD do starego laptopa Sony VAIO VGN-N365E (T2450) ma być używany głownie do neta bo do innego się nie będzie nadawał coś warto szukać?

Rozgadam się za tymi modelami Crucial BX100, M4 albo M550 , Samsung 840 , Goodram C100 , Plextor serii M5 , od biedy Sandisk Plus G25 ale widzę ze szybko znikają albo sa ponad budżet.

Zastawania mnie model Transcend SSD370 i teraz moje pytanie po czym poznać czy jest na kościach MLC?

S/N: A78491-0136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie.. na płycie głównej nie mam złącza M.2. Ale chciałbym podłączyć SSD M.2 przez złącze PCIE 2.0 x16. Jest to w ogóle możliwe?

 

Płyta to Asrock B85M Pro4. Oczywiście wiem, że będzie mi potrzebny adapter M.2 -> PCIe. Rozumiem, że dostępne adaptery pod PCIe x4 będą pasować i działać w gnieździe x16.

Co natomiast z protokołem NVME? Musze w UEFI widzieć taką opcję? Czy ustawienie AHCI jest ok dla dysków M.2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...