Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomemu padł dysk w laptopie i chce go wymienić na SSD. Pojemność 240/256GB, budżet 300zł. Mam trzy typy:

1) A-DATA SU800 256GB - 279zł

2) GOODRAM IRIDIUM PRO(GEN2) 240GB - 299zł

3) Crucial MX300 275GB - 309zł

Prosiłbym o sugestie bo nie bardzo wiem co by mu polecić (chociaż najbliżej mi do Cruciala).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dysk SSD do komputera biurowego Internetu i pakiet Office im taniej tym lepiej który z nich albo jakiś inny?

Budżet max 170

https://www.morele.net/dysk-ssd-western-digital-wd-green-120gb-sata3-wds120g2g0a-1664612/

https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-irdm-gen2-120gb-sata-iii-2-5-ir-ssdpr-s25a-120-1512239/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dysk SSD do komputera biurowego Internetu i pakiet Office im taniej tym lepiej który z nich albo jakiś inny?

Budżet max 170

https://www.morele.net/dysk-ssd-western-digital-wd-green-120gb-sata3-wds120g2g0a-1664612/

https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-irdm-gen2-120gb-sata-iii-2-5-ir-ssdpr-s25a-120-1512239/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach ostrzeżenia dla użytkowników ADATA Serii SU800.

Najnowszy firmware dostępny na stronie do pobrania usuwa wszystkie dane z dysku.

http://www.adata.com/en/download/410

Dla mnie ma to związek z informacjami o ich dużej awaryjności i tym, że poprzednie wydanie Firmware gdzieś z okolic grudnia zeszłego roku nie pozwalało na aktualizacje każdego egzemplarza tylko wybranych z konkretnym firmware na pokładzie.

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens dopłacać do GoodRam IRDM PRO 480GB względem Curcial MX500 500GB jeśli szukam dysku "na gry" (system na innym), czy tą różnice w żywotności między TLC a MLC w ogóle odczuje w takim "domowym" zastosowaniu? Różnica w cenie jest jednak odczuwalna.

Edytowane przez Ralfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, TSRules said:

jeśli sporo kopiujesz to jest różnica, jeśli to bardziej magazyn do odczytu to nie

Podejrzewam że instalowanie jednej/dwóch gier miesięcznie + aktualizacje gier online nie można określić mianem "sporo" więc mogę spokojnie brać Cruciala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie TLC i kogo - 2D czy 3D , Toshiba , Micron czy Samsung V-Nand .

Do tego sporo zależy od konstrukcji samego dysku - jaki ma kontroler , czy jest cache i w jaki sposób realizowane etc .

CX300 ma kości Toshiby ( nie wiem czy 2D czy 3D ) i średni kontroler od Phisona .

Za 265 zł jest Crucial MX500 250 GB ew. Samsung 860 EVO

Albo dołożyć ze ~40 zł do A-Data SU900 256 GB na kościach 3D MLC , duża wytrzymałości i osiągi Samsunga 850 Pro za 340 zł w morele.net .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem właśnie laptopa  z dyskiem SSD, z tego co widzę to jest włożony Intel SSDSCKKW256G8 na M.2 SATA, seria 545s firmware LHF002C, platforma z i5-8300H
Nie znam się na SSD, więc chciałęm się upewnić, czy wynik jak na screenie jest OK (mogę zrobić inny test jak trzeba), oraz czy macie jakieś zdanie o tym SSD - czy odbiega negatywnie od innych tego typu. Dzięki

Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez Frasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radiergummi napisał:

Wynik zapisu szału nie robi, a to całkiem solidna konstrukcja. Ze strony Intela pobierz SSD Toolbox i sprawdź wszystkie parametry.

https://downloadcenter.intel.com/download/27656/Intel-Solid-State-Drive-Toolbox?product=125020

Toolbox nie znajduje nowszego firmware.

TEst szybki jak i pełen zaliczony pomyślnie.

Co mnie tylko zastanowiło to to, że jak odpaliłęm kompa po raz pierwszy, to Smart miał na SSD jakieś 210 uruchomień odnotowanych, ale minimalny czas pracy/zapisu. Nie wiem na ile to normalne, w sumie system tam był fabrycznie instalowany, jakieś testy w fabryce itd.
Rozumiem więc, że nie ma w nim wady, po prostu nie jest najlepszy.

intel.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem zakupić dysk SSD znanej i uznanej marki Goodram. A konkretniej model IRDM PRO (240 GB). 
Jednakże w związku z tym artykułem:  https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_ssd_goodram_irdm_gen2_rozne_wersje_i_rozna_wydajnosc

Artykuł mówi o wersjach bez PRO, ale mamy tu do czynienia ze znaczyni różnicami tych samych dysków różniących się numerem seryjnym (Samplem). Czy takowa różnica również występuje w dyskach z PRO ? Bo nie chcę trochę bubla kupować i w sumie firma trochę strzela sobie mocno w kolano takim obrotem spraw. 

Szukam dysku aby tchnąć drugie życie w laptopa dysk o pojemności 240GB. Maks 250 zł i ten PRO byłby idealny bo na 5 lat gwarancja i dysk na MLC no i złącze SATA 3.
 

Edytowane przez Droni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj starego GD PRO jak już koniecznie chcesz GD...   IRDM to MLC ( oby ) na kościach na pewno asynchronicznych czyli niższa wydajność.

Wyniki testów pokazały słabe wyniki. Do tego 2 kanałowy kontroler i mamy przepis na padło w wysokiej cenie..

Dzis nie dostaniesz już nic na sychronicznych MLC ( chyba że dyski sprzed 2 lat ktoś jeszcze ma w sklepie )

Sprawdz czy sklep na pewno daje 5 lat gw.. pisemnej ( bo od dystrybutora czyli goodrama nic nie dostajesz-- padł sklep  goń się kliencie   )

Cytat

Gwarancja udzielana jest bezpośredniemu nabywcy produktu od Wilk Elektronik SA i nie podlega przeniesieniu. Wszelkie roszczenia dotyczące produktów niespełniających warunków niniejszej gwarancji mogą być składane jedynie przez podmiot, który nabył dany produkt bezpośrednio w Wilk Elektronik SA. Użytkownik końcowy reklamację produktu zgłasza w miejscu jego zakupu.

Uznana marka ? Chyba jednak nie .    

Uznany dystrybutor : Tak   Producent : Nie  Gwarant bezpośredni : nie

Swego czasu kupiłem też dysk  i dopiero jak zobaczyłęm że na stronie nie można znaleźć nic o tym dysku to zaczeło mnie to zastanawiać co jest grane  zdjecia bebechów dysku na czeskiej stronie powiedziały wszystko mi że to BRAND od FSG i wszystko stało się jasne  a do tego zapis gwarancyjny i widać na dłoni jak szanuja klienta . Ani RMA ani danych dysków ( znajdz mi na ich stronie dane od starszych dysków C40 C50 C100 itd... )  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kwazor napisał:

Szukaj starego GD PRO jak już koniecznie chcesz GD...   IRDM to MLC ( oby ) na kościach na pewno asynchronicznych czyli niższa wydajność.

Wyniki testów pokazały słabe wyniki. Do tego 2 kanałowy kontroler i mamy przepis na padło w wysokiej cenie..

Dzis nie dostaniesz już nic na sychronicznych MLC ( chyba że dyski sprzed 2 lat ktoś jeszcze ma w sklepie )

Sprawdz czy sklep na pewno daje 5 lat gw.. pisemnej ( bo od dystrybutora czyli goodrama nic nie dostajesz-- padł sklep  goń się kliencie   )

Uznana marka ? Chyba jednak nie .    

Uznany dystrybutor : Tak   Producent : Nie  Gwarant bezpośredni : nie

Swego czasu kupiłem też dysk  i dopiero jak zobaczyłęm że na stronie nie można znaleźć nic o tym dysku to zaczeło mnie to zastanawiać co jest grane  zdjecia bebechów dysku na czeskiej stronie powiedziały wszystko mi że to BRAND od FSG i wszystko stało się jasne  a do tego zapis gwarancyjny i widać na dłoni jak szanuja klienta . Ani RMA ani danych dysków ( znajdz mi na ich stronie dane od starszych dysków C40 C50 C100 itd... )  

 

 

 

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Ja jestem laikiem serio, wiem że są dyski SSD po 500 zł ze nawet po 1000 zł ale ja nie wykorzystam ich potencjału. I tak miałem kupować 120 gb ale gdzieś mnie ochrzanili że za mały to 240 gb. CHciałem coś na tlc to mówią że to wielkie gówno że coś na mlc lepiej no i że najlepiej goodram pro MLC. Za ok 250 zł za 240 gb. I tak z każdym dniem niedługo za tysiaka chyba nic nie kupię .

Ogólnie chceszm i powiedzieć ze dyski SSD są celowo postarzane w porównaniu do lat poprzednich ? Masakra jakaś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...