Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz budżet ?

Z dysków M.2 SATA szukaj albo Cruciala MX500 lub starszego MX300 ( albo jego bliżniaka M1100 ) lub Samsungi 850/860 EVO .

Z dysków NVMe - A-Data SX8200 z tych tańszych albo dołożenie do Samsunga 960 EVO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy długie skanowanie (kilka godzin dziennie), dużej ilości plików (kilkadziesiąt tysięcy), o małym rozmiarze może mieć negatywny wpływ na ssd i hdd?

Edytowane przez wwd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie skanowanie może mieć wpływ na zywotość SSD , zależy ile przy tym danych jest zapisiwanych i jak regularnie jest to robione .

Jak plików jest masa ale ich sumaryczna wielkość jest dość mała i takie skanowanie jest przeprowadzane sporadycznie to wpływ na zywotność SSD będzie mały , co innego jak sumaryczna wielkość plików jest duża i skanowanie jest przeprowadzone regularnie to już może to mieć jakiś wpływ na żywotność SSD .

 

@damiank94

3D TLC jest OK choć dużo zależy tutaj od producenta kości jak i samego dysku ( ile cache i czy w ogóle jest oraz jaki jest kontroler ) .

Bo co innego 3D TLC noname + budżetowy kontroler , co innego 3D TLC od Microna a jeszcze co innego 3D TLC od Samsunga który ma chyba w tym momencie najlepsze kości 3D TLC .

 

 

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie skanowanie trwa dosyć długo (skanowanie w chmurze i offline), w ciągu nie wiem, dwóch tygodni przeskanowałem całe dwa systemy z oprogramowaniem i teraz tak myślę czy sobie szkody nie narobię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze
Mam chroniczny brak miejsca na partycji W10 (Crucial SSD 128GB podzielony na pol). Chcialbym na W10 dokupic jakis 120GB SSD ale nie mam wolnego slotu na kabel SATA :(
Moje miejsce na wtyczki jest masakrycznie ciasne. Dlatego mam dwa pytania.

Czy istnieja wtyczki odwrotne tak zeby podlaczyc trzeci dysk ale w drugą strone ? Czyli na fotce zeby kabel wychodzil w strone patrzącego.

Inna mozliwosc to dysk na PCIe, ale nie do konca sie orientuje czy to moze byc takie zwykle PCIE x4 takie jak mam na plycie czy to sa juz jakies inne, nowsze ? Plyta Asus Rampage Formula. 

 

Image1.jpg

Image2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej w miejsce tego Cruciala kupić nowy SSD 240-275GB czy nawet 480-525 GB ?

Crucial MX300/MX500 , Samsung 850 / 860 EVO albo A-Data SU800 / SU900 .

Co do dysków NVM-e , normalnych dysków M.2 PCI-E nie włożysz bo twoja płyta nie ma takiego slotu , zostaje dysk z odpowiednim adapterem , Plextor ma takie dyski w swojej ofercie .

M8PeY , M8SeY , M9PeY .

Co do spadku transferu - obecnie najlepsze dyski działają z prędkością PCI-E 3.0 4x , z tego co widzę to masz 2x PCI-E 16x ( fizycznie i elektrycznie ) , PCI-E 2.0 16x = PCI-E 3.0 8x więc będzie jeszcze zapas transferu .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba podmiana cruciala na samsunga. Tylko sie boje czy mi przeniesie partycje z WXP i W10 bo kiedys tam probowalem i komp nie botowal z takiego wynalazku. A XP potrzebuje :)

Generalnie dysk kupuje teraz bo mi trzeba/przyda sie ale to bedzie dysk na system do nowego kompa ktory mam nadziej zaczne robic za rok, wiec docelowo to ma byc sprzet do nowego AMD Threada, Asus Maximus iles tam 32GB RAM i co tam jeszcze znajde , moze GTX 3080Ti :).

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tam wczesniej zapodal taki wynalazek, czy to by mialo sens w moim wypadku , czyli stara plyta ?
https://proline.pl/silverstone-ecm21-sst-ecm21-adapter-m-2-ngff-calim-cali-key-do-pci-e-x4-p949937

Czyli biore teraz jakis wypas na M2 i potem wkładam do nowego kompa czy dac se spokoj i brac 500GB Cruciala MX500 albo 860 EVO ? Cena mnie raczej nie ogranicza, raczej rozsądek :D

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki nieco dziwne .

Częśc jest porównywalna lub lepsza niż w teście tego dysku na PPC , odczyt sekwencyjny jest dziwnie wysoki w stosunku do tego co osiągneli na portalu .

Może to ta przejściówka - kontroler coś miesza albo masz włączony jakiś bufor , tyle że bufor wpływal by na wszystko a nie tylko na odczyt sekwencyjny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ustawienie dla tego dysku.

20101230_DriveProperties.png

 

Tu wyniki z recenzji na platformie Z370 z portalu legitreviews.com

http://www.legitreviews.com/adata-xpg-sx8200-m-2-ssd-review-480gb-model-tested_206131

 

sx8200-asssd.jpg

 

Wygląda na to, że odstaje u mnie (i to znacznie) tylko odczyt 4K-64Thrd. Access time odczytu również miałem na poziomie 0.024ms gdy dysk był pusty. Wyniki które podałem w poprzednim poście są w momencie gdy zostało na nim 13GB wolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do lapka średniej klasy (i5-8300, 1050Ti) warto dopłacić do NVMe? Pytanie czy faktycznie odczuje różnicę na codzień czy raczej tylko jak odpalę benchmarka ;) Wstępnie chciałbym kupić Samsunga 860 Evo 500GB (trafiła się okazja za 319zł nówka). Zastanawiam się czy stawiać na nim system czy jednak dokupić jeszcze SX8200 480GB. Zastosowania lapka typowo mulimedialne, net, filmy, średnio wymagające gry itp.

 

Drugie pytanko... do starego kompa rodziców wrzucić 3-letni Crucial MX100 256GB czy lepiej kupić nówkę BX300/MX500 120GB a stary mx100 sprzedać? W kompie są jeszcze 2 dyski talerzowe po 500GB więc te 120GB styknie a taki dysk za stówkę można kupić i będzie kilka lat gwarki.

 

Edit: Kupiłem dysk, zainstalowałem Winde 10 Home na starym Samsungu 550P5C z i5-3210M, 8GB RAM

Da się jakoś poprawić wyniki? Nie wiem czy można coś doinstalować, jakieś sterowniki może... Kiedyś coś Intela się wgrywało chyba ;) Zatrzymałem się w czasie Cruciala MX100... albo nawet Plextora M5S 128GB. A może wyniki są w normie?

Ten Samsung Magician jest coś wart? Ten tryby Rapid Mode i funkcja Performance Optimalization coś dają czy to placebo?

 

860_EVO_01.png.0e9a317dfb109180cac280c01a27ba6c.png

Edytowane przez Marksman
screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2018 o 17:50, Marksman napisał:

Czy do lapka średniej klasy (i5-8300, 1050Ti) warto dopłacić do NVMe? Pytanie czy faktycznie odczuje różnicę na codzień czy raczej tylko jak odpalę benchmarka ;) Wstępnie chciałbym kupić Samsunga 860 Evo 500GB (trafiła się okazja za 319zł nówka).

 

319zl za 860EVO to swietna cena. Bierz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2018 o 17:50, Marksman napisał:

Drugie pytanko... do starego kompa rodziców wrzucić 3-letni Crucial MX100 256GB czy lepiej kupić nówkę BX300/MX500 120GB a stary mx100 sprzedać? W kompie są jeszcze 2 dyski talerzowe po 500GB więc te 120GB styknie a taki dysk za stówkę można kupić i będzie kilka lat gwarki.

 

Edit: Kupiłem dysk, zainstalowałem Winde 10 Home na starym Samsungu 550P5C z i5-3210M, 8GB RAM

...A może wyniki są w normie?

Ten Samsung Magician jest coś wart? Ten tryby Rapid Mode i funkcja Performance Optimalization coś dają czy to placebo?

 

 

Lepiej 256GB niz 120...

 

Wynikami sie nie przejmuj. Wazny by laptop zaczal teraz plynnie dzialac.

Magician sam wyprobuj i ocen. Placebo to na pewno nie jest ale w kazdych zadaniach da odczuwalny efekt. Z tego oprogramowania wiecej pozytku do diagnostyki, monitorowania czy dbania o aktualizacje firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, może ktoś testował, widział testy ...

Czy dysk ssd w obudowie podłączony do kompa przez usb3.0 ma szansę być szybszy niż hdd 2,5" na sata w tym kompie?

Teoretycznie transfery powinny być szybsze, czas dostępu lepszy ale czy opóźnienia na usb 3.0 nie popsują wszystkiego?

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki masz tutaj :

https://www.servethehome.com/usb-30-uasp-mode-performance-benefit-marketing-gimmick/

Wyniki są jakie są ale to stary dysk Sorsair FORCE GT60 

Czas dostępu przy zapisie nie jest taki zły i na pewno bedzie szybszy o niebo niż ten 2.5 mechaniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic uzywanego laptopa HP, mam do wyboru dwie sztuki w ktorych siedza odpowiednio:

Crucial M550 128 GB (tutaj jako Micron M550 z HP)

Sandisk X110 128 GB (rowniez w wydaniu HP)

Nie zdazylem jeszcze sprawdzic pod katem bad sectorow i ilosc zapisanych danych, jednak patrzac po samym modelu SSD co bedzie lepszym wyborem? Wstepnie po sprawdzeniu w google M550 wypada lepiej

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Adata XPG SX950U 480GB to dobry wybór? 320zł za 480GB 3D TLC z 5 lat gwarancji kusi. Dysk ma iść do komputera z intelem skylake i nie ma tam nvme.

Edytowane przez david11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2018 o 17:12, TSRules napisał:

bieri Crucial M550

Dzieki :)
Wzialem jednak z Sandiskiem, ten Crucial mial juz realokowane sektory wiec sobie odpuscilem.

Jeszcze jedno pytanie - co kupic w okolicy 100-130 zł zeby poratować stary PC (Lenovo M81 z chipsetem Q65, Pentium G620 i 4 GB DDR3)? Niestety obecny HDD strasznie muli system. Pojemnosc 120-240 GB, tylko na system. Widzialem adaty  i cruciale w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...