Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje. Szukalem jeszcze Adaty SP920 128 GB albo Cruciala BX300 120 GB ale juz raczej nie do dostania w sklepach w przyzwoitej cenie. Wiec prawodopodobnie stanie na nowym SU800, na miejscu w KRK moge go kupic od reki za 125-130 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupie gdzies MX500 do 150 zł?
Cały ten komputer Lenovo M81 był kupiony za 250 zł, więc wkładanie do niego SSD za kolejne 200 zł powoli mija sie z celem niestety

Najlepiej cos w okolicy 100 zł, max 130-150. Wystarczy ok 120 GB na sam system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze GoodRam IRDM GEN2 120GG, chociaz z tego co czytalem to loteria co sie dostanie


EDIT - chyba wezme A-data SU650, mozna w Krakowie kupic od ręki za 88 zł. Z tego co widzialem to wszystko i tak na kościach TLC wiec nie bedzie roznicy wielkiej, szczegolnie przy odpalaniu worda czy przegladarki

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok zaczął się supcio. Po roku użytkowania padł mi Intel 540s 180gb na m2. Dysk jest wykrywany w biosie, ale na tym kończy się zabawa i system nie startuje. Po podpięciu pod stacjonarkę system operacyjny działa jakbym zainstalował go na maszynie klasy pentium 2. Aplikacje uruchamiają się kilka minut, zarządzanie dyskami wykrywa go również tyle czasu, partycji nie widzi.
Co śmieszniejsze, dysk padł w trakcie tworzenia kopii zapasowej części danych. Niestety, ale pozostało kilkaset mega które przydałoby się wyciągnąć.

Jakieś chałupnicze metody na ożywienie tego trupa ktoś podrzuci?

 


Co jeszcze śmieszniejsze: drugi taki sam dysk zainstalowany w netbooku - po 20h pracy już 5 realokowanych sektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ADATA SX8200 240GB oraz Crucial BX300 120GB. Oprogramowanie od producentów nie widzi swoich dysków, a żeby było jeszcze śmieszniej, to te od ADATA widzi Cruciala a te od Cruciala widzi dysk ADATA, ale tego do czego jest przeznaczone to nie.

Wkładałem do laptopa Vostro 7580

Ktoś ma może pomysł o co chodzi i jak to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial 120GB 2,5" SATA SSD BX500 - 105zł

Patriot 120GB 2,5'' BURST SATA SSD  - 89zł

ADATA 120GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU650- 95zł

Mogę wybrać tylko między tymi dyskami, którego brać?

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś jest nie tak :/

- Ustawione jest PCIe Gen 3 x4

- Sterownik MS jak i Samsunga (bez zmian)

- W BIOS nic więcej do ustawień nie widzę

- Wyniki miałem o wiele lepsze na 950 nie mówiąc już o 960.

Ma ktoś jakiś pomysł co mogłem przegapić?

3eoSdOv.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz jeszcze jakieś urządzenie na PCIe "Intel® Z390 Chipset :
2 x M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (both SATA & PCIE mode)*2"

"*2 When the M.2_1 Socket is operating in SATA mode, SATA port 2 will be disabled. Adjust BIOS settings to use a SATA device."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili podłączone mam tylko 970 na NVMe oraz 860 na SATA, nawet karty graficznej nie mam. Odłączę jeszcze tego 860 i zobaczę, kurcze ale na z370 nie było takich problemów :/

Edit:

Nic to nie dało ... no już nie wiem co go boli.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była następna rzecz jaką próbowałem. Później jeszcze wsadziłem do drugiego slotu 960 (więc były dwa na M2) i podobne wyniki więc raczej nie dysk. Stawiam system albo bios/uefi. 

System klonowany z z370 + 960. 

Spróbuje może starszy bios (wgrałem najnowszy) bo bardzo nie chcę stawiać systemy od nowa. 

Edit:

Sprawdziłem dwa biosy - nic to nie dało. Przywrócenie ustawień domyślnych w biosie - nic nie dało. Wszystko wygląda jakby działało jako Gen 2 (mimo iż niby podaje Gen3) ale nie mam opcji w biosie do ustawianie tego dla M2 :/

 

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2018 o 20:18, david11 napisał:

Czy Adata XPG SX950U 480GB to dobry wybór? 320zł za 480GB 3D TLC z 5 lat gwarancji kusi. Dysk ma iść do komputera z intelem skylake i nie ma tam nvme.

Zaryzykowałem. Bardzo przyjemnie to działa :
 

su.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś by chciał wiedzieć lub komuś to się przyda ( bo szuka różnic pomiędzy dyskiem 2,5 SATA a M.2 NVMe ) .

W dokumentach od Samsunga są podane transfery i IOPS bo zapełnieniu bufora SLC .

I takie 970 EVO dość ostro traci na wydajości - transfer wersji 250GB spada do 300 mb/s , tak samo w 860 EVO 250GB / 500GB , 970 EVO 500GB ma zapis na poziomie 600 MB , 860 EVO 1 TB łapie do 500 mb/s , 970 EVO 1 TB ma już niemal 1 GB/s a wersja 2 TB ma zapis 1 250 mb/s .

IOPS też ostro spada , 80k w przypadku wersji 250 GB 970 EVO , 160 k dla wersji 500GB i 300 k dla wersji 1TB/2TB z początkowych 450 k czy 480 k przy QD32 T4 .

Dla modeli Pro nie ma takich danych , oparte są o kości MLC więc mozliwe że spadków nie ma albo są sporo mniejsze .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Pro i tak dalej chodzi od 1500MB/s (najczęściej) do max 2000MB/s dla odczytu i zapisu jedocześnie i nic poza reinstalacją systemu mi nie zostało ale tego to póki co nie mam kiedy zrobić :/

Edit:

W końcu udało mi się temat ogarnąć!

P8ZHl59.png

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2019 o 10:18, Mardok napisał:

Ewidentnie coś jest nie tak :/

- Ustawione jest PCIe Gen 3 x4

- Sterownik MS jak i Samsunga (bez zmian)

- W BIOS nic więcej do ustawień nie widzę

- Wyniki miałem o wiele lepsze na 950 nie mówiąc już o 960.

Ma ktoś jakiś pomysł co mogłem przegapić?

3eoSdOv.png

Zrobiłem kontrolnie u siebie dla porównania oba dyski.

4d67c67c024a103bmed.png

 

0767e4f73d0dee85med.png

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2019 o 16:48, Mardok napisał:

Mój Pro i tak dalej chodzi od 1500MB/s (najczęściej) do max 2000MB/s dla odczytu i zapisu jedocześnie i nic poza reinstalacją systemu mi nie zostało ale tego to póki co nie mam kiedy zrobić :/

Edit:

W końcu udało mi się temat ogarnąć!

P8ZHl59.png

A CDM sam tak wychodzi. Chyba różnice w algorytmie testującym

9f3bba297b6f448amed.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: ADATA SU800 512GB vs Crucial MX500 500GB  jest pomiędzy nimi jakaś istotna różnica? Potrzebuję ~500GB dysku pod gry i aplikacje. Ewentualnie coś innego w zbliżonej cenie, jeśli różnica w wydajności/żywotności będzie istotnie wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 to MX500 .

Co to za apki , może przyda się dysk NVMe , tyle że wyjdzie drożej niż MX500 - A-Data SX8200 Pro to koszt ~450 zł , jakieś 150 zł więcej niż obecne ceny MX500 ale jak soft wykorzysta duży transfer i wysokie IOPS - ponad 6x większy odczyt i 4,5 x większy zapis oraz lekko ponad 4x większa ilość IOPS w SX8200 Pro w stosunku do MX500 , to wg. mnie warto dopłacać .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic specjalnego generalnie, dysk na nvme mam, więc jego używam do apek, które intensywnie cache-uja dane na dysku. Tutaj raczej zależy mi na szybkości uruchamiania aplikacji i gier, czy wczytywania lokalizacji i save'ów w tychże grach.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o Intel 660p SSD 1TB cena 530zł ? Dysk miałby być jako systemowy +gry. Wiem, że to qlc i ma małe tbw ale cena i parametry zachęcają. W jakich sytuacjach bufor się zapełnia i dysk strasznie zwalnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2019 o 12:54, Ardianz napisał:

co myślicie o Intel 660p SSD 1TB cena 530zł ? Dysk miałby być jako systemowy +gry. Wiem, że to qlc i ma małe tbw ale cena i parametry zachęcają. W jakich sytuacjach bufor się zapełnia i dysk strasznie zwalnia ?

Lepiej już wziać MX500 1TB imo.


Czy ktoś się orientował jak wygląda sprawa usunięcia przedniego stickera z dysku m2? Chodzi akurat o Corsaira MP510. Będzie na płycie która ma radiator m2 i pomyślałem żeby ściągnąć sticker ale mam wąpliwości co do gwarnacji. Generalnie dysk z tyłu ma drugą naklejke z s/n i innymi takimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...