Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam 2TB SSD na sata do około 800zł, który zamieni talerzowca Hitachi7K jako magazyn danych.

Dysk do synchronizacji 200GB GDrive, dużo muzyki oraz jako magazyn na torrenty oraz przerzucanie dużych/rozpakowywanie iso między głównym ssd na nvme a nowym magazynem danych.

Generalnie zależy na jak największej wytrzymałości. Coś oprócz Cruciala MX500 się znajdzie lepszego? Szukam też w używkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowych SSD w okolicy 2 TB nie znajdziesz w tej cenie .

Musiał byś dołożyć ze 100 lub 200 zł - wtedy już na coś trafisz np. Sandisk Plus 2 TB SATA za 899 zł w proline .

MX500 2TB to koszt ~1200 zł , poniżej 1 000 zł jest tylko model BX500 2 TB .

Więc pozostają używki , najlepiej szukać czegoś na kościach MLC , TLC mają już z reguły limity zapisu - więc warto zwrócić na to uwagę przy kupowaniu - ile dysk zapisał danych .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz, będzie trzeba celować w okolice 1000zł przy używce.

Wtedy pojawiają się MX500, Sandisk Ultra 3D, 850/860 Evo.

Które z nich są najoptymalniejszym wyborem? Czy to obecnie nie ma znaczenia i patrzeć tylko na TBW z karty katalogowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się liczy marka + TBW , ten parametr z twojego punktu widzenia będzie najważniejszy - im wytrzymalszy dysk tym lepiej.

MX500 ma 700 TB limitu , Sandisk ma 500 TB , 850 EVO ma tylko 150 TB Limitu , 860 EVO wg. samsunga ma limit 1 200 TB - coś mi tu śmierdzi , albo tak dobrze dopracowali kości ale limit jest źle podany , tym bardziej że sklepy podają limit na poziomie 300 TB .

Jeżeli limit TBW dla 860 EVO jest prawdziwy to szukał bym go jako pierwszego , potem Crucial .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2020 o 18:47, SzczYpior_n1 napisał:

PS. Jako ciekawostkę, bo nie wiem czy jeszcze ktoś używa, smart 8-letniego Samsunga 830, normalnie użytkowanego z przebiegiem prawie 10k godzin i średniej zapisu ok. 5,5 - 6GB dziennie.

 

W dniu 14.01.2020 o 10:58, macgor napisał:

Dla porównania ;)

Spóźniony, ale dodaje. Tylko godziny mi nie pasują jak na prawie 7 letni dysk.

plextor.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem okazyjnie 2TB MX500, który zastąpił dzielnego Hitachi 7K1000. HDD trafi do kieszonki lian li jako magazyn kopii danych w uzupełnieniu do Toshiby P300, która też robi za magazyn kopii podłączona przez docka usb.

 

W końcu na Crucialu synchro Google Drive i małych plików jest znacznie szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam mały komputerek do klepania kodu i potrzebuję ssd. Planowałem 240/256G ale znalazłem obniżkę na Patriot Burst 480 za 189 i tak się zastanawiam nad tematem. Warto? Nie przewiduję żebym go obciążał kolosalnymi transferami, zainstaluję systemy, minimalny zestaw programów i tyle. Transfery nie są kluczowe. W zasadzie to jedyne na czym mi zależy to aby a) nie był drogi b) nie rozpadł się od samego patrzenia ?

O, jeszcze w tej samej cenie pokazał się Kingston A400.

Edytowane przez roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 12:10, morfeusz1805 napisał:

O co chodzi teraz z  PNY XLR8 CS3030 i Silicon Power P34A80? Pozmieniali na gorsze kontrolery i kości, zmniejszyli ram? Chciałem coś z tego kupić, ale teraz już sam nie wiem. Zostaje tylko pewniak Corsair MP510? 

 

Słuchajcie MP510 480GB, Kingston A2000 500GB czy TG MP34.

Ewentualnie jeszcze Patriot VPN100 ale ma duży radiator i chyba nie wejdzie pod płytę (od spodu!). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MP34 też ma 5 lat gwary , dyski zakupione po 1 stycznia 2k19 mają już 5 lat gwary a nie 3 jak wcześniej .

Konstrukcyjnie to jest niemal to samo co MP510 , VPN100 czy starsze wersje CS3030/ P34A80 - kontroler Phison PS5012-E12 + kości NAND BISC4 od Toshiby , TBW modeli 480-512 GB wynosi 800 TB .

MP34 kosztuje 430 zł w morele ( vs 345 zł za mp510 ) .

Co do VPN100 - może i ma 3 lata gwary ale dostajesz w komplecie radiator i 32GB więcej , kosztuje jakieś 15 zł więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, reyden napisał:

MP34 też ma 5 lat gwary

Aaa, kurna patrze, czytam i nigdzie nie ma o gwarancji. Gdzie to oni w sklepach piszą ?. Wiesz, o corserach to wszędzie trąbią że 5l. ?

Reyden apropos tych dysków to mam jeszcze jeden dylemat. Jeden siedzi od góry pod radiarorem. Drugi muszę wcisnąć pod spodem płyty. Sam wejdzie ale czy znajdę jakiś slimowy radiatorek który się tam zmieści?!

No i mam nadzieję że ten drugi też pójdzie z prętkością PCI-E Gen3 x4 a nie Sata3.

płyta to Phantom Z390i

Edytowane przez pierotez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dysku SSD M.2 (min. 500GB) do Dell 7270 . Laptop do użytku ogólnego, wirtualizacja, programowanie oraz lekki magazyn danych. Co warto włożyć do tego modelu?

Edytowane przez Mr.A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dysk SSD 500GB jest wystarczający, aby pomieścić współczesne gry? Zazwyczaj nie instaluję więcej niż 8-10 gier i nie wiem czy kupować pięćsetkę czy poczekać aż ceny 1TB jeszcze spadną?

Jeśli warto kupować SSD 500GB to co polecacie do "normalnego użytkowania"? Czy Crucial MX500 500GB ma najlepszy stosunek cena/jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie gry .

Wiele współczesnych tytułów potrzebuje 50+ GB miejsca do instalacji , są tytuł które potrzebują ponad 100 GB , trafiają się też tytuły które potrzebują 150+ GB na start .

Oczywiście mowa o wymaganiach minimalnych , same pliki gry bez save , modów , muzyki dodatkowej etc. gdzie mody czy muzyka potrafią dodać kilka lub kilkanaście GB .

Są też tytuły które potrzebują 20-30 GB czy mniej ale tych jest mało - albo jakieś indie / niszowe albo coś starszego .

Przy 8x50 GB masz już zajęte 400GB , przy 10 grach - każda po 50 GB to już tego nie zmiescisz na dysku 500GB , zamiast 500GB dostępna przestrzeń to jakieś 465 GB lub nawet mniej.

Ja bym poczekał albo od razu inwestował w 1TB .

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rejdenprawiczek napisał:

WYPIERDALAJ Z TEGO FORUM KURWO JEDNA

Człowieku, widzę że jesteś niereformowalny - jak Ci mało to zobaczymy.... To że słoma z butów Ci wystaje to jedno - ale już groźby karalne to inna sprawa - ale dowiesz się szybciej już to od niebieskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Marcin.Kk napisał:

NIEBIESCY HAHA.  MYŚLISZ ŹE ONI MAJĄ CZAS NA TAKIE PIERDOŁAMI. ZASTANÓW SIĘ CZŁOWIEKU. PODPOWIEM CI MIESZKAM W KIELCACH> ILE TAKIEGO SAMEGO IP MOŹE MIEĆ JAK JAK JA. I SKAD WIESZ MAM NEO SKORO MAM UPC. HAKER SIĘ ZNALAZŁ>

Nic w internecie nie ginie. To że, edytowałeś posta z "cwelem" nic Ci już nie da - a już inne edycje tudzież zmiany na "lole" nic Ci już nie pomogą. To że nie znasz się na sieciach i cyberbezp. właśnie udowodniłeś powyższą wypowiedzią. Uświodomie Cię teraz z podstaw sieci komputerowych - po prostu zniżę się do Twojego poziomu i wytłumaczę Ci to łopatologicznie (z racji skończonej Twojej szkoły).  Każdy komputer ma swój adres ip powiązany z adresem mac. Dlatego do jednego zewnętrznego IP mogą być przypisane różne urządzenia. Router po otrzymaniu nagłówka przekierowuje go do dalej. Może być to następny router albo już konkretne urządzenia. I teraz taki pakiet leci sobie trasą do Ciebie.  Twój router jak dostanie pakiet to przekazuje go do Twojego kompa sugerując się mac adresem powiązanym z ip. I tu jak i w innych routerach  wchodzi do gry tablica macadresów. W Twoim przypadku jest jeszcze lepiej ponieważ Twoje neo jest już przypisane konkretnie do jakiegoś konta (co wiąże się z imieniem i nazwiskiem :D). Stąd przy logowaniu neo czyli Twojego  funboxa do sieci Orange jest tworzony tunel poprzez protokół PPPoE na szafę gdzie serwer ATM łączy Twoje IP lokalne (z prywatnej klasy adresowej A lub B ale raczej z A z racji ze Orange na jednej szafie ma kilka tyś abonentów). Sesja PPPoE składa się z dwóch urządzeń wykorzystujących protokół PPP połączonych kablem ethernetowym lub poprzez łącze bezprzewodowe. Każde z urządzeń zna adres MAC swojego sąsiada. Unikatowy numer sesji identyfikuje poszczególne sesje PPPoE pomiędzy dwoma urządzeniami. Fun fact jest taki, że każde połączenie jest rejstrowane i psim obowiązkiem  operatora wg prawa jest trzymanie logów przez okres min. rok Obowiązek ten wynika wprost z art. 180a Prawa Telekomunikacyjnego: Z zastrzeżeniem art. 180c ust. 2 pkt 2, operator publicznej sieci telekomunikacyjnej oraz dostawca publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych są obowiązani na własny koszt: zatrzymywać i przechowywać dane, o których mowa w art. 180c, generowane w sieci telekomunikacyjnej lub przez nich przetwarzane, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przez okres 12 miesięcy, licząc od dnia połączenia. Co do niebieskich - naprawdę jesteś ograniczony umysłowo, skoro twierdzisz, że nie bedą scigać z urzędu zgloszenia - z podaniem ip i treści, które są karalne ale dowiesz się.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mieszkasz w UK lub Irlandii .

980 Pro to jeden z lepszych jak nie najlepszy obecnie SSD PCI-E gen4 , nie wiem czy się za tyle opłaca czy nie bo nie znam cen w UK , Amazon ma ten dysk sporo drożej , na scan.co.uk też jest nieco drożej

U nas jest nieco taniej - 220 Ł to na PLN ~1090 zł a dysk można dostać za nieco ponad 1 000 zł np. w x-kom czy na polskim Amazonie .

Sam dysk jest bardzo opłacalny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, reyden napisał:

Rozumiem że mieszkasz w UK lub Irlandii .

980 Pro to jeden z lepszych jak nie najlepszy obecnie SSD PCI-E gen4 , nie wiem czy się za tyle opłaca czy nie bo nie znam cen w UK , Amazon ma ten dysk sporo drożej , na scan.co.uk też jest nieco drożej

U nas jest nieco taniej - 220 Ł to na PLN ~1090 zł a dysk można dostać za nieco ponad 1 000 zł np. w x-kom czy na polskim Amazonie .

Sam dysk jest bardzo opłacalny .

A na gry nie bedzie czasami ten dysk troche za dobry? Warto go pod gry brac czy moze lepiej cos tanszego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...