Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru trzy dyski z polecanych:

1. Sandisk SSD 128GB Ultra Plus N

2. Plextor PX-128M5S

3. Samsung 840 EVO SSD 120GB Basic

Wszystkie praktycznie w takiej samej cenie (różnica dosłownie kilku zł). Warto na któryś znich zwrócić większą uwagę, czy po prostu brać najtańszy, a za zaoszczędzone 3 złote kupić piwo? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co sądzicie o  Toshiba HG5d 128GB THNSNH128GCST/L na tle popularnych, polecanych EVO , Plextor?

Jest wart swojej ceny?

-kontroler Marvell lecz pod autorską nazwą (inf. znaleziona na forach zagranicznych)

 

Są jeszcze tańsze warianty ssd, którymi jestem zainteresowany A-DATA SP 900 czy też  A-DATA XPG SP900 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dart9 ta Toshiba ma tylko 12mies gw

 

===============================

 

Plextor M5S na ICH9M . 11,7,4,1001 to ostatnia wersja irst, która chce współpracować z tym chipem (pomimo zapewnien intela ze najnowsze tez go wspierają ;/ - a może to ja coś źle robię? )

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/dysk-ssd-kingston-ssdnow-v300-120-gb-7mm-odczyt-zapis-450-450mb-s-sv300s37a-120g-534804/ + odbiór osobisty w mojej wiosce (Kielce). Dokładanie nie bardzo wchodzi w grę, te 300zł i tak już jest na maksa napięte bo w ramach tych samych zakupów jeszcze nowy monitor będę kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CristalDiskInfo + test AS SSD powinny wystarczyć do pełnej diagnostyki.

SSD też miewają bad sektory.

 

No niestety spóźniłem się Dołączona grafika W każdym bądź razie, powracając do pytania - V300 bardzo odstaje od pozostałych propozycji w okolicy 300zł?

 

Skoro nie możesz dołożyć do Plextora ani SanDisk Ultra Plus to jest jeszcze jedna alternatywa;

GoodRam C50 120GB LINK 

Oczywiście lepiej gdyby to był C100 ale ten jest już 15zl droższy w najtańszej ofercie...

Edytowane przez rafa
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Popularność dysków półprzewodnikowych nieustannie rośnie, ale pomimo ekspansji szybszej konkurencji nośniki talerzowe trzymają się dzielnie, nadal sprzedając w milionach egzemplarzy. Jednak co będzie lepszym rozwiązaniem? Komfort użytkowania czy wyższa pojemność za nieporównywalnie niższe pieniądze? To banalnie proste - jeśli fundusze pozwalają, najlepiej skorzystać z obydwu możliwości. Taka kombinacja zapewnia optymalną szybkość i miejsce magazynowe. Wbrew pozorom, nowoczesne SSD hurtowo nie odciągają klientów od tradycyjnych HDD, bowiem dla każdego z tych urządzeń znajdzie się miejsce w komputerze... No właśnie, modele stacjonarne w pomieszczą nawet kilkanaście dysków, ale właściciele laptopów mają znacznie bardziej ograniczone pole manewru. Jeśli do dyspozycji jest zaledwie jedna zatoka w kadłubie, to wybór pomiędzy półprzewodnikami i talerzami urasta do rangi poważnego problemu, chyba że wybierzemy nośnik SSHD tzn.: hybrydę. Wolelibyście osobne SSD i HDD zamontowane we wspólnej obudowie? Niedawno pojawiło się takie urządzenie! Zapraszamy na test dysku WD Black2 Dual Drive 1TB - nowego rozdziału wśród pamięci masowych.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston V300 nadal dobrą propozycją w kategorii max 300zł? Przymierzam się w końcu do zakupu SSD ale niestety budżet sztywny i nie bardzo da radę wyciągnąć więcej niż równe 300zł.

Co do V300 to poczytaj http://www.overclock.net/t/1457629/psa-about-the-kingston-v300-ssd-probable-foul-play-by-kingston

Zamówiłem taki na początku stycznia i faktycznie była masakra. Na szczęście udało się zwrócić do sklepu.

Edytowane przez matisuchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko mam. Pewnie czeka mnie reinstal systemu związany ze zmiana platformy i zastanawiam się czy robić szybki format przy instalacji czy też przed instalacją zrobić profilaktycznie secure earse?

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się polecić jakiś niezawodny dysk 240GB+ w cenie 600-1000zł? SATA, 2,5", do macbooka- głównie obróbka zdjęć, filmów, trochę obróbki dokumentów tekstowych i PDF- generalnie dużo zapisu i odczytu. Rozglądałem się za Corsairami i Intelem- ale tak naprawdę, to testy i opinie w internecie są mniej warte niż opinie realnych użytkowników.

 

Myślałem nad Intelem 530 ssdsc2bw240a401 albo 335 ssdsc2ct240a4k5. 

Głównie rozchodzi się tu o bezawaryjność- bo przeskok prędkości HDD na SDD jest porażający (przerobiłem- w Vaio wrzuciłem jakiś czas temu goodrama- różnica jest zdecydowana). Tylko ta pojemność mnie troszkę martwi- 240GB to 30GB więcej, niż mam w tym momencie na zwykłym twardzielu.

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas formatowania powinno i zmiany systemu powinno się przeprowadzać secure erase?? co ile powinno się wykonywać serure erase?? czy może wcale nie ma potrzeby tego robić?? Czy wystarczy zwykły format pod win7/8.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w ogóle rzadkość gdy to się robi.

Szczególne przypadki to wyjątkowy spadek wydajności z którym nie daje sobie rady na co dzień Trim i GC lub takich mechanizmów brak w systemie (brak Trim w XP).

Najczęściej konieczny dla dysków z kontrolerem SandForce i jeszcze częściej w połączeniu z asynchronicznymi pamięciami.

 

Robienie tego od tak kompletnie nic ci nie da. Generalnie dyski całkiem nieźle o siebie same dbają jeśli dajemy im na to czas (idle, wolna niesformatowana przestrzeń itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...