Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Koledzy powiedzcie co myślice o rezultacie Plextora M5S 128GB na płycie Asrocka pod AM2+ z Sata2 - moim zdaniem jest niepokojąco słabo, choć w sieci są głównie wyniki na SATA3.
 
Sterownik AHCI od Win 7 64bit. System świeży. Tryb AHCI włączony.
Czy powinienem coś poprawić?

 

post-159086-0-18194600-1390662558_thumb.png

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

W tym tygodniu będę kupował mój pierwszy dysk ssd. Będzie on włożony do mojego laptopa- asus x53sv.

Na oku mam 3 dyski:

 

Kingston V300 120GB

Plextor M5S 128GB

Samsung 840 EVO 120GB

 

Na forum zauważyłem że bardzo polecany jest Plextor M5S 128GB jednak w tej samej cenie (340zł) mogę mieć Samsunga. Czy opłaca się dopłacać te 40zł względem Kingston'a którego mogę mieć za 299zł? Zauważę różnicę w codziennym użytkowaniu? Laptop nie posiada sata3, a te 40zł mogę wydać na coś innego. Jednym zdaniem: który wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum zauważyłem że bardzo polecany jest Plextor M5S 128GB jednak w tej samej cenie (340zł) mogę mieć Samsunga.

 

W skrócie - ta sama cena, wydajność też zbliżona, a mniej przestrzeni w samsungu. Zawsze to kilka dodatkowych GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ssd ma być do laptopa, sprawdź, czy zmieści się dysk 9,5mm grubości. 

Zamontowany dysk hdd który jest w laptopie ma 9,5mm grubosci.

 

W skrócie - ta sama cena, wydajność też zbliżona, a mniej przestrzeni w samsungu. Zawsze to kilka dodatkowych GB.

Czyli wydajnościowo Plextor jest gorszy od Samsunga? A jak ma się to do Kingstona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston jest zdecydowanie najwolniejszy i nie opłacalny. Do tego V300 miały niedawny problem z wadliwym FW - nie jestem pewien czy do końca rozwiązany.

 

Wybór jest między Plextorem, Samsungiem I SanDiskiem Ultra Plus. V300 to budżetówka i tylko w kategoriach "jak najtańszy" należy brać go pod uwagę.

Takie są dziś relacje cen i wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał zaryzykować przygodę z Evo Samsunga to 250-tki są do kupienia za 600 z przesyłką na aukcji fastcomu.

 

Wprawdzie wg mnie to nadal sporo za drogo, ale jak ktoś musi akurat kupić ssd to jest to jakaś opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z plextorem M5 pro. Mianowicie pliki z internetu pobierają się na ten dysk ssd zastraszająco wolno. Płyta główna to asrock z77 extreme 6 dysk jest podłączony do portu sata 6Gb/s sterowanego przez chipset z77 (bo płyta ma dwa). Sterowniki wgrane do win 8.1 ze strony producenta. W biosie jest ustawione AHCI i ACPI. Zrobiłem test pobierając obraz iso ubuntu ze strony projektu.

Pobieranie na ssd średnio:

~460-500 kb/s

Pobieranie na zwykły leciwy hdd seagate 3,5":

~ 2000-2100 kb/s

Jak widać pobieranie plików jest diametralnie gorsze dla ssd. Co jest nie tak? Ktoś się spotkał z takim problemem? Ktoś wie jak to naprawić?

 na sam koniec benchmark:

 

Dołączona grafika

 

Jak jest walnięty to może uda się oddać do sklepu :/ chyba, że ten typ tak ma.

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Zamowilem wlasnie Samsunga 840 Pro 128 Gb. Bedzie to moj pierwszy dysk SSD i stac mam 2 pytania:

1. Czy FAQ Mardoka z pierwszej strony ma jeszcze zastosowanie do dzisiejszych dyskow SSD?

2. Jakie sterowniki dla dysku wybrac? Windosowskie, Intelowskie, instalowac Intel Rapid Storage? Dysk bedzie podpiety pod Asrocka Z87 Extreme4.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma. (ewentualnie część z tego jest w oprogramowaniu Samsunga - zmiana trybów performance/reliability/capacity powoduje zmiane ustawień systemowych)

2. Sam wypróbuj. Po zainstalowaniu systemu będziesz miał MS, poużywaj jakiś czas później zainstaluj IRSM i zadecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czytam, ze instalacja IRS wiaze sie z dluzszym czasem bootowania. Jak to u Was wyglada? Yogi311, widze, ze u Ciebie wyniki poprawily sie po instalacji IRS. A jak u innych?

 

PS.

 

AHCI users, who want a stable, performant system, should only load/install the IRST drivers and not the complete IRST package.

 

Chodzi o sterowniki instalowane przez F6?

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzi mi jak postępować przy aktualizacji plextor M5S 128GB z 1.04 na 1.05? Jak w ogóle go zaktualizować? Dzięki za porady. :0

 

EDIT.

Napędu nie posiadam, za to mam pendrive 8GB może na nim zbotowanym da radę zaktualizować? Przy aktualizacji mogę utracić dane? to systemowy dysk.

Edytowane przez koniMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to robilem, ale na czystym dysku i bootojuac z plyty (bo dwa komputery na ktorych to probowalem zrobic byly tak archaiczne, ze nie mialy bootowania z pendrive), niemniej update nic nie powinen wykasowac, jendakze backup jest wskazany.

 

Robisz bootowalnego pendrive i bootujesz system, potem soft wykrywa dysk i prosi o potwierdzenie wykonania aktualizacji, czekasz chwile i bedzie zrobione.

Programem iso2usb powinenes byc w stanie zrobic bootowalny pendrive.

 

Opcjonalnie podskoczyc do kolegi ktory ma nagrywarke CD/DVD i podlaczyc do innego kompa dysk na chwile w celu aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-data SX900 256GB, wynik w normie czy jest się czym martwić?

 

Dołączona grafika

 

Wgrałem jeszcze raz system na UEFI z formatowaniem dysku na GPT w taki oto sposób:

 

uruchom instalację w trybie UEFI

jak pojawi się ekran wyboru języka wciśnij

Shift + F10

otworzy się wiersz poleceń

wpisz (po każdej komendzie enter):

diskpart

list disk

select disk # (# to numer dysku na instalację windowsa)

clean (usunie wszystkie partycje na wybranym dysku)

convert gpt

exit

 

Teraz jak robię ten sam benchmark mam 240-260 MB/s zapisu. Wcześniej jak miałem system instalowany na Legacy było 310-290 MB/s. O co kaman?

Edytowane przez Kilokush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym do starszego laptopa acer travelmate 5230E wstawić SSD aby go ożywić.

Który SSD brać by było optymalnie:

1. Kingston V300 120GB

2. Samsung 840 EVO 120GB

3. SanDisk Ultra Plus 128GB

4. Plextor M5S 128GB

Na pokładzie Windows XP czyli brak TRIM jaki software dograć by SSD działał pod XP tak jak trzeba ?

Komputer jest używane przez osobę po 60-tce czyli całość musi być bezawaryjna w funkcjonowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO Samsung 840 Evo. Patrząc na ten wątek to Plextor M5S ma wcale nie powalające prędkości zapisu i odczytu Dołączona grafika No i Samsung nie ma czasem 5 lat gwarancji?

 

5 Lat gwarancji posiada seria pro, przy 'warunku' <40gb/day. Evo 3 lata.

 

Warto zwrocic uwage tez na to (choc nie znam az tak wielu opinii, dawno nie zagladalem Dołączona grafika) iz RapidMode to wygodny sposob na ramdysk. U mnie, nawet przy Pro, widac różnicę.

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by ktoś zwrócił uwagę nie na emejzing technologiczny pomiędzy podanymi modelami tylko na komputer w którym będzie ten dysk pracował. Emejzingi, którym się zachwycasz jest dobry dla komputera, który masz w stopce a nie do laptopa który ma 5lat. Złącze SATAII, które znajduje się w tym laptopie ma teoretyczną przepustowość 300MB/s czyli Kingston V300 120GB jest za szybki i montowanie EVO jest raczej bez sensu. Proszę o odpowiedź kogoś zorientowanego w temacie współpracy SSD z systemem Windows XP czy jest to dobry wybór do takiego staruszka i jak poradzić sobie z brakiem TRIM.

Edytowane przez macgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@macgor: http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/?p=3841267, a brak obsługi TRIM po prostu olać.

V300 "opłaca się" tylko wtedy, gdy nie ma możliwości dołożenia tych kilkudziesięciu złotych. Dlaczego? SandForce; problematyczne egzemplarze (było o tym wspominane).

Edytowane przez AragornPL
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...