Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tak, wyniki na obecnym dysku masz dziwaczne, jesli chodzi o Samsung XP941 to jest na Pcie, (...)

Jest na PCIe, ale jest to inny standard zwany M.2 NGFF PCIe i żeby to upchnąć do normalnego sprzętu potrzebna jest przejściówka. Strona jakiegoś sklepu http://www.ramcity.com.au/buy/samsung-xp941-256gb-m.2-ngff-pcie-ssd-2280/MZHPU256HCGL-00000~KIN1-DISSAM-256G-03 podają bardzo ciekawe info. Nie wiem na ile prawdziwe, ale do działania pełną parą dysk potrzebuję minimum PCIe x4 na x1 będzie działał maks 200MB/s. Teraz pytanie jaką masz płytę główną? Czy ma jakieś wolne PCIe x4? Jak nie ma, to chyba jak upchniesz w drugi PCIe x16 to pierwszy zwolni do x8 i możesz odczuć negatywne skutki podczas grania. Dodatkowo nie wiem jak z boot'owaniem tego czegoś. Plextor m6e podobno się boot'uje bez problemu :) pzdr

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oknami pogoda tragiczna, przynajmniej na Mazowszu, ale jest co poczytać - pierwszy w Polsce test nowych dysków SSD Plextor M6S oczywiście w dwóch najchętniej wybieranych rozmiarach :>

 

12545.jpg

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy Plextor sumiennie pracował nad ugruntowaniem swojej pozycji rynkowej oraz poszerzeniem wolumenu sprzedaży, zaś wysiłki producenta zdają się przynosić zamierzony skutek. Chociaż oferta tajwańskiego koncernu nie należy do najszerszych, zdołała przekonać do siebie wielu zadowolonych użytkowników. Dyski SSD Plextor są często polecane w branżowych serwisach, uchodząc za niezawodne, wydajne oraz bazujące na najlepszych rozwiązaniach wspomaganych autorskimi technologiami. Plextor M5S długo zapewniał najkorzystniejszy stosunek ceny do wydajności i zgarnął niezliczoną ilość prestiżowych nagród, również od naszego serwisu. Jednak przyszedł moment odesłania weterana na zasłużoną emeryturę, którego zastąpi Plextor M6S - jeszcze lepszy, wydajniejszy, bardziej konkurencyjny. Nowość zapowiada się szalenie obiecująco, gdyż docelowo w cenie Plextor M5S powinna oferować wydajność Plextor M5P. Czy producent rzeczywiście dokonał małej rewolucji? Zapraszamy na gorący test dysków SSD Plextor M6S 128 GB i Plextor M6S 256 GB.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekończąca się historia. Za pół roku zamiast M6S mógłbyś kupić w podobnej cenie jeszcze coś lepszego itp., itd. Grunt że masz, używasz i jak mniemam jesteś zadowolony. Oczywiście nie zmienia faktu, że nowe dyski Plextora są znakomitą ofertą :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekończąca się historia. Za pół roku zamiast M6S mógłbyś kupić w podobnej cenie jeszcze coś lepszego itp., itd. Grunt że masz, używasz i jak mniemam jesteś zadowolony. Oczywiście nie zmienia faktu, że nowe dyski Plextora są znakomitą ofertą :)

 

No to fakt, mozna tak gadac caly czas, ze wyszlo cos lepszego, ale wiesz, ledwie minął miesiac :) Tym bardziej, ze w drugim lapie mam od 1,5 roku Plextora M5S 256GB i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak będą polecać cruciala m500 :D

Zależy od relacji cenowych między nimi oraz zasobności portfela kupującego. 

 

Plextor teraz będzie błyszczał na rynku i miejmy nadzieje znikną uwagi typu "128GB wersja ma bardzo niski zapis do konkurencji.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pclab wciskają ciemnote jaki to straszliwy zysk z ssd połączonych w raid0, a przeciez prócz sekwencyjnego różnice są żadne (test 4k na tym samym poziomie)

Eeee tam :) Według niektórych Intel SSD 730 240 GB jest tak samo dobry jak Plextor M5P 256 GB, chociaż jest sporo droższy, wolniejszy i mniej pojemny, a do tego Intel ma pewne ograniczenia w ilości zapisów :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//  Lenovo ThinkPad T431s, i5 3337U, 4GB, machine type: 20AC
SSD : Toshiba OEM, 128GB, THNSNF128GCSS.

 

kontroler : "Marvell Technologies (C58NC5HA9GST)"

kosci : "Toshiba 19nm Toggle-Mode 2.0 MLC NAND"

 

www producenta :
https://storage.toshiba.eu/cms/en/hdd/industrial/product_detail.jsp?productid=467
dodatkowy opis :
http://www.anandtech.com/show/5912/toshiba-announces-thnsnf-series-ssds-19nm-nand-is-here

 
Testy spod zainstalowanego systemu win7 64bit prof.; bez usuwania partycji recovery;  zajete ok 40gb; system w stanie fabrycznym Lenovo, z calym oem softem. System bez zadnych optymalizacji, zmian, innych cudow. Wifi off. Antyvir off. Power plan : maximum performance.

post-152542-0-95853700-1399205422_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam :) Według niektórych Intel SSD 730 240 GB jest tak samo dobry jak Plextor M5P 256 GB, chociaż jest sporo droższy, wolniejszy i mniej pojemny, a do tego Intel ma pewne ograniczenia w ilości zapisów :>

a no niestety, testy bardziej pod producentów, nie userów ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Panowie mam takie pytanko.. mam w lapie 2 miejsca na dysk, mam wrzuconego EVO tam gdzie jest chłodniej.

Dorzuciłem drugi dysk, talerzowca 7mm z Asusa T100 no i zastanawiam się, czy nie przenieść go właśnie w to chłodniejsze miejsce. Pic polega na tym, że pod drugim jest układ płyty głównej, który mocno się grzeje - odczyty dawały nawet po 80 stopni, w efekcie założyłem tam radiatorek jak z pamięci ram. Może i dziwne, ale chucham na zimne (znaczy ciepłe w tym wypadku ;) ).

 

Jak można się domyślać, układ ten powoduje, że dysk wrzucony w tamto miejsce również bardziej się nagrzewa. Teraz odczyty z EVO mówią o temperaturach typu 38-41 stopni. Nic go nie dotyka, ma naprawdę sporo miejsca, więc w sumie tak mało nie ma. Czy wrzucić go tam, gdzie ma dodatkowe ogrzewanie może mu zaszkodzić? Temperatura pracy to niby do 70 stopni, obawiam się, że przy większym wysiłku może się rozgrzać do tych 55-60 stopni.

Czy to nie wpłynie negatywnie na jego żywotność? Pal licho z talerzowcem, bo on i tak leci na coś typu magazyn danych, no ale one z tego co wiem dużo bardziej nie lubią wysokich temperatur. Może więc przełożenie dysku tj. ssd w gorszym miejscu z termicznego punktu widzenia to lepsze rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa :

 

Wiem, że podajesz Goodrama C50 60GB jako najtańszy polecany dysk.

Akurat w sklepie w którym się zaopatruje ten konkretny dysk jest dość drogi.

Czy gdybym podał Ci alternatywy jakie mam pomógłbyś mi wybrać coś na tym samie poziomie jakościowo-wydajnościowym? Dzięki:)

 

1.Transcend 64GB TS64GSSD340 ~ 162zł

2.A-Data SP600 64 GB ASP600S3-64GM-C ~169zł

3.Team Group DARK L3 60 GB T253L3060GMC101 ~169zł

4.Toshiba HG5d-Series 60 GB THNSNH060GCST/L ~179zł

 

Jeżeli dobrze sprawdziłem to w/w korzystają z kontrolera JMicron, Phision albo Marvel więc nie powinno być takiej wtopy jak z SandForce i pamięciami asynchronicznymi, prawda?

 

PS. Polecany GoodRam C50 60GB SATA III 2,5 RETAIL - (SSDPR-C50-060) ~189zł

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mnie boli że w testach SSD cały czas zakładają że mając dysk 160Gb masz do dyspozycji 160 Gb natomiast po instalacji systemu zostaje 10% przynajmniej u mnie tak jest

w domu 160 Gb intel miejsca wolnego 20GB w pracy  120 GB wolnego 15 GB i ciągle musze usuawać i wgrywać np: virtuale z systeami operacyjnymi aby sprawdzić czy cos dobrze działa lub bazy danych bo wszystko na raz się nie zmieści iciągle obracam się w tych 10Gb -20Gb bo  w pozostałych jest system , oprogramowanie, dokumenty, projekty etc więc nie będę przenosił

 

ale może tylko ja tak źle gospodaruje przestrzenią

 

podsumowując brakuje testów dysków w których katują tylko część dysku a częśc zostawiają bo przecież system op. i inne elementy nikt nie przenosi a zakąldam ze nikt sobie reinstalacji nie robi co miesiąć a komórki TLC 500 cykli dla tych 20Gb to trochę mało bo jezeli dziennie kopiowałbym 20Gb to za 1.5 roku  ta przestrzeń zostanie zniszczona 

 

i teraz pytanie do Was czy jest jakies oprogramowanie które przenosi dane z miejsca na miejsce tam gdzie cykle sa małe

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie boli zarządzanie ssdkiem przez system. No... może raczej programu do partycjonowania/defragmentacji. Chciałem (ostatecznie mam) zainstalować Ubuntu na SSD obok Wingrozy. W tym celu potrzeba unixowej partycji np. ext4. Toteż pomniejszyć trzeba nfts'a... No i tu jest jakaś masakra. Bo o ile miałem ponad 50GB wolnej przestrzeni to mogłem zmniejszyć tylko o jakieś 12GB bo na dysku są tzw. "dane nieprzenośne"... No a z tego co mi wiadomo to kontroler i tak wszystko robi po swojemu, więc czemu są "dane nieprzenośne"? Inna sprawa, że instalator Ubuntu w ogóle nie potrafił uzyskać partycji na tym dysku (poprzez zmniejszenie aktualnej partycji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma za mało miejsca to chyba mozna to jakoś przewidzieć lub odpowiednio zarządzać systemem, a miejsce "obcina" i na klasycznym dysku ...ponadto dysk odpowiednio zarządza komórkami aby równomiernie je zużywać, dodatkowo jest przecież gwarancja minimum 3 lata, więc jak komórki zdechną po 1,5 roku to dostajesz nowy dysk ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa :

 

Wiem, że podajesz Goodrama C50 60GB jako najtańszy polecany dysk.

Akurat w sklepie w którym się zaopatruje ten konkretny dysk jest dość drogi.

Czy gdybym podał Ci alternatywy jakie mam pomógłbyś mi wybrać coś na tym samie poziomie jakościowo-wydajnościowym? Dzięki:)

 

1.Transcend 64GB TS64GSSD340 ~ 162zł

2.A-Data SP600 64 GB ASP600S3-64GM-C ~169zł

3.Team Group DARK L3 60 GB T253L3060GMC101 ~169zł

4.Toshiba HG5d-Series 60 GB THNSNH060GCST/L ~179zł

 

Jeżeli dobrze sprawdziłem to w/w korzystają z kontrolera JMicron, Phision albo Marvel więc nie powinno być takiej wtopy jak z SandForce i pamięciami asynchronicznymi, prawda?

 

PS. Polecany GoodRam C50 60GB SATA III 2,5 RETAIL - (SSDPR-C50-060) ~189zł

Ja bym poszedł w Toshibe ale to tylko 10zł taniej od GoodRama! Zostaje Transcend przy czym jest wolniejszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

muszę kupić dysk SSD jakiś większy, obecnie mam Cruciala M4 128GB, ale maksymalnie mnie irytuje ciągły problem z wolnym miejscem.

 

Myslałem o dysku ~500GB - Crucial M500 albo Samsung EVO - chciałbym się zamknąć w 900 zł - może jest coś poza tym dwiema opcjami? taki seagate 600 co Ty masz? w stanach można za 240 baksów w promo dostać 480GB, a mam możliwość w sumie, żeby mi ktoś coś czasem przywiózł.

 

ten Samsung wydaje się być lepszy od Cruciala, nie jest to taka kosmetyczna różnica jak swego czasu między 930tką a Crucialem M4, którego mam.

 

co radzisz?

 

http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-840-Evo-250GB-vs-Crucial-M500-240GB/1594vs1551

http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Samsung-840-Pro-256GB-vs-Samsung-840-Evo-250GB/1408vs1594

 

martwi mnie ten kontroler z kompresją w EVO ale z drugiej strony Crucial jest znacznie wolniejszy.. 

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej kompresji, nie wiem skąd to wytrzasnąłeś :)

 

EVO w tej pojemności jest bardzo wydajny w sumie bez słabych punktów.

Seagate również to bardzo dobry wybór, sam kupowałem z US i nawet po zapłaceniu VATu jestem do przodu ok 30€

Jak masz możliwość to dobry pomysł. EVO też kupisz w dobrej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, no jakąś recenzję czytałem, muszę jej poszukać.

to jest ten dysk?

http://www.agito.pl/dysk-samsung-evo-mz-7te500bw-2-5-500gb-sata600-83-887044.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=887044

jednak do firmy się nie płaca rzeźbić, jak doliczysz VAT, wychodzi drożej.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej kompresji, nie wiem skąd to wytrzasnąłeś :)

 

EVO w tej pojemności jest bardzo wydajny w sumie bez słabych punktów.

Seagate również to bardzo dobry wybór, sam kupowałem z US i nawet po zapłaceniu VATu jestem do przodu ok 30€

Jak masz możliwość to dobry pomysł. EVO też kupisz w dobrej cenie. 

 

Możesz powiedzieć gdzie kupowałeś ? W US najtańszy jest amazon i newegg czy może mają tam jakieś Ceneo ? Mam teraz opcję aby znajomi przywiezli w bagazu podręcznym troche sprzętu i kupuje różne drobne rzeczy foto, ale myślę czy nie kupić jakiegoś ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.

 

Jesli chodzi o nowe rzeczy, to w US nie ma takiej "ameryki" jakiej wszycy sięspodziewają jeśli chodzi o ceny. Owszem, jest taniej w niektórych wypadkach, można na obiektywie zaoszczędzić 500 zł, są czasami ciekawe promocje ale Plextora nowego kupi się w tej samej cenie co w PL biorąc to do bagażu podręcznego lub walizki. Gdyby robić to oficjalnie, to dochodzi wysyłka +cło.

 

Prawde mówiąc chciałem na siłę się obkupić ale nie ma w co tak naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...