Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O ile się nie mylę, to Crucial M4 nie podaje dokładnie, jednoznacznie takich danych, tak samo, jak kilka "starszych" dysków na Marvellu (chociażby Lite-On E200).

Nie ma się czym przejmować - pierwszemu niedługo stukną trzy lata w służbie, drugiemu zaś dwa i wciąż działają wyśmienicie.

Z innych: Intel 320 w lapku (zakupiony 03.2012) - 1.98TB, Kingston V300 (10.2013; komputer do niedawna działał 24/7) - ~1TB.

Bez żadnych zabiegów, tylko wyłączona automatyczna defragmentacja.

Naprawdę nie ma się o co spinać :P

https://www.google.pl/search?q=ssd+endurance+test

Edit: @chemiczny_ali - gdzieś o tym czytałem; wychodzi ~5TB

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sofcie można odczytać ilość zapisanych danych na dysku SSD Crucial M4?

Crystal Disk Info w pozycji Wear Leveling Count masz podane. Jak zamienisz na jednostki dziesiętne w programie (lub nie, możesz zamienić podane hex na dziesiętne przeliczając) to przemnóż przez 128GB :) pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co Wy robicie z tymi dyskami. U mnie po prawie trzech latach niecałe 3,5TB. Jedyne co zrobiłem to ściągam ze stron na mechaniczny, a reszta na ssd.

Poza systemem nie ma nic na ssd , tempy/swap na hdd i w 6msc 1.9tb , jak go nie oszczędzałem to 2-3dni zrobiłem 0.5tb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam TrueCrypt, może dlatego tyle nie wnikam w sumie co tak zapisuje.

 

Chyba zainstaluje jakiś program do monitorowania zapisu. 

 

Teraz po 16 godzinach mam już 46GB więcej. Czyli wychodzi średnio  2,87GB na godzinę.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swap włączony, cache tempy i inne też, kompa tylko usypiam. Przez rok zrobione 4 TB

To u mnie swap wyłączony, tempy są na ssd, kompa wyłączam. Rzadko ;) Przez ~9 miesięcy:

 

0eqHJoql.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V300 (z tych lepszych V300):

Przepracowane: 5898h / 750 włączeń dysku;
Total Hosts Writes: 5082GB;

Temp wszystkie na SSD, sporo gier instalowanych na SSD w międzyczasie, plik wymiany na SSD;
Zero zabawy w oszczędzanie dysku;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie ostatnio w morele pojawił się dysk "Intel 320", według mnie w przyzwoitej cenie 80 GB - 160zł. Nie potrzebuje mega pojemności taka mi wystarczy, opłaca się go kupić za takie pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś doczynienia z tym dyskiem: kingston hyperx 120gb ssd sh103s3/120g ?

mam okazję kupić go w dobrej cenie czy nadaję się do podmianki z moim samsungiem?

Lepszy i szybszy niż najlepsza wersja V300. Ale dalej to SandForce więc ma swoje słabe strony również. Teraz wszystko zależy jaka jest ta okazyjna cena bo przypomnę tylko Crucial M500 120GB jest od 240zł a GoodRam C50 120GB od 244zł.

 

Witam, Panowie ostatnio w morele pojawił się dysk "Intel 320", według mnie w przyzwoitej cenie 80 GB - 160zł. Nie potrzebuje mega pojemności taka mi wystarczy, opłaca się go kupić za takie pieniądze?

Jak nówka na gwarancji to dobra cena (w przeciwieństwie do 40GB wersji na alle...). Dysk był dopracowany w swoich czasach, spisze się świetnie i dziś. Jedynie zapis sekwencyjny w okolicy 80MB/s może wyglądać skromnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy i szybszy niż najlepsza wersja V300. Ale dalej to SandForce więc ma swoje słabe strony również. Teraz wszystko zależy jaka jest ta okazyjna cena bo przypomnę tylko Crucial M500 120GB jest od 240zł a GoodRam C50 120GB od 244zł.

 

Jak nówka na gwarancji to dobra cena (w przeciwieństwie do 40GB wersji na alle...). Dysk był dopracowany w swoich czasach, spisze się świetnie i dziś. Jedynie zapis sekwencyjny w okolicy 80MB/s może wyglądać skromnie.

Cena to 100 zł więc myślę, że powinien wystarczyć, dzięki, za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nówka na gwarancji to dobra cena (w przeciwieństwie do 40GB wersji na alle...). Dysk był dopracowany w swoich czasach, spisze się świetnie i dziś. Jedynie zapis sekwencyjny w okolicy 80MB/s może wyglądać skromnie.

Tak, nówka na gwarancji 36 miesięcy, piszą że to niby promocja, mi bardziej pasuje pozbywanie sie stanów magazynowych. Dzięki wielkie "rafa" za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Jeżeli zrobią update i to wdrożą.. będzie ciekawie.


Co do zapisów. Od końca grudnia mam EVO 500 GB.
Zapisów na chwilę obecną: 5,34 TB

 

Ale to i tak nie tak źle... na poprzednim Plextorze M5P w 9 miesięcy zrobiłem przeszło 33 TB 

I wiecie co? 
Nic.

 

Siedzi w drugim kompie od tego grudnia i sobie śmiga. 

Najbardziej to jedzie po dysku szyfrowanie (w szczególności sama operacja zaszyfrowania / odszyfrowania takim TrueCryptem lub BitLockerem - jakby nie patrzeć, odczyt -> odszyfrowanie -> zapis całego dysku) no i wirtualizacja. Ja mam kilka maszynek wirtualnych na VMWare Workstation, jedna z nich uruchamiana codziennie i w sumie niemal non-stop w tle działa.. W sumie źle nie jest. Licząc kiedy się zużyje to spokojnie jeszcze z 9-10 lat ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł nowy nabytek do laptopa, przetestowałem i przedstawiam wyniki.

Jako ciekawostkę podam, że Windows 8.1 Update 1 zainstalował się w 8! minut z dość wolnego pendrive, a uruchamianie systemu trwa 7s.

Po prostu miazga...

 

Transcend SSD340 64GB w lapku Lenovo IdeaPad S210

post-192556-0-32971800-1400962199_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się nad Crucial M550 lub plextorem  wersje 256GB ...teraz dylemat powiększył: A-Data Premier Pro 920 256GB ponoć bliźniak M550 wg testów a blisko 100zł tańszy.

W odróżnieniu od M550 zastosowano we wszystkich modelach 128 Gbit NAND co przekłada się na nieco wolniejsze zapisy (testowe) w mniejszych wersjach pojemności 128/256 GB.

 

Co myślicie o Pro 920, opłacalny względem konkurentów?

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarbnica wiedzy. Bardzo dobry tutorial. Przydałoby się tylko coś o odzyskiwaniu danych z SSD.

Tak to 6

odzyskiwanie w SSD jest dość skomplikowane (użyte algorytmy, firmware, kontroler, ilość kości, różny system magazynowania i zapisu danych)  i w warunkach domowych raczej niemożliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...