Skocz do zawartości

Polecane posty

Potrzebuję dysku ssd w jak najniższej (sensownej) cenie ~ 250 gb patrzyłem na 840 evo z pierwszej strony, ale google wspomina coś o problemach z transferami , żywotnością i teraz nie wiem co wybrać.

@WaszQ: Crucial MX100? :)

~może nowy BX?

Edytowano przez AragornPL
  • Upvote 1

Oba bardzo dobre a żaden nie jest tu liderem. Może brak limitu zapisu u Plextora niech będzie na plus.

Oba bardzo dobre a żaden nie jest tu liderem. Może brak limitu zapisu u Plextora niech będzie na plus.

a jest coś lepszego od nich w podobnej cenie?

Stałem przed takim samym dylematem, MX100 vs M550, stwierdziłem że jak już dokładać to do MX100 512GB i kupiłem za 760zł :)

i to bardzo sluszna droga.  przeszedlem przez podobny 'dylemat' w listopadzie ;]

/ tym bardziej gdy przy ssd wraz z zyskiem pojemnosci, zyskuje sie tez troche na wydajnosci.

Cześć

Jaki dysk byście wybrali pod system - samsung 850 evo, czy plextor m6s pro? A może jeszcze coś innego?

Dzień dobry - mam Pytanie, kupiłem używany dysk, sprawdzając programem testującym AS SSD moją uwagę zwrócił  parametr: 77292 K - BAD, czy to znaczy że cos jest z nim nie tak? z góry dziękuje za odpowiedź

post-185886-0-16587500-1424894124_thumb.png

Edytowano przez maposte

Dysk ma źle założoną partycję (windows XP?). Trzeba poprawić offset lub usunąć i założyć ponownie wraz z formatowaniem pod windows Vista lub nowszym.

Wyszukaj pod hasłem "partition alligment"

EDIT

Test najnowszego Samsunga na M.2 SM951 (następce XP941) http://www.anandtech.com/show/8979/samsung-sm951-512-gb-review

Edytowano przez rafa

ok, dziękuję wszystkim za wyjaśnienia - zapoznam się z tematem

Edytowano przez maposte

Raid0 2x128gb crucial m500, coś słabe wyniki mi pokazuje, dam głowę, że po instalacji systemu ~2 miechy temu było tak z 800mb/s odczytu.

6HxkGAr.jpg

Jakieś inne sterowniki mi przez windows update zassało czy co?

zyski z raid są tylko w odczycie liniowym, w dostępie i losowym są minimalne albo i nawet gorsze

http://s1289.photobucket.com/user/mybadomen/media/LEGION%20BUILD/CrucialM500Raid0Benchmarks1_zps4336b5e8.png.html

Powinien być wynik tego pokroju i coś w ten deseń mi pokazywało na samym początku także jak ktoś dysponuje wiedzą "co przestawić" to proszę o info. :)

Coś duże wahania pokazuje w hd tach.

gSz9wBU.jpg

No dokładnie coś mało. Trim działa ci poprawnie w tej konfiguracji? Jaki chipset masz?

Komenda fsutil behavior query disabledeletenotify daje wartość 0 czyli trim jest włączony.

Płyta mpower z97, win 8.1 pro.

Raczej chodzi o to czy do dysków dociera. 

Jaką wielkość paska masz obecnie?

Odpal jeszcze ATTO i Cristal w trybie Zero Fill. Jak tu będzie ok...

Co bedzie lepszym wyborem crucial mx100 czy goodram c100? Pojemnosc obu 120gb. Cena ta sama albo zblizona takze nie wiem na co sie zdecydowac.

Raczej chodzi o to czy do dysków dociera. 

Jaką wielkość paska masz obecnie?

Odpal jeszcze ATTO i Cristal w trybie Zero Fill. Jak tu będzie ok...

Stripe chyba nie ma większego znaczenia, wybrałem domyślny przy tworzeniu raid.

avg_ssd_stripe.png

Zrobiłem crystala, o jaki "zero fill" Ci chodzi?

NfUG88Z.jpg

qYogm64.jpg

Zrobiłem crystala, o jaki "zero fill" Ci chodzi?

Plik -> Test Data -> 0 fill

Domyślnie jest Random

Tak wygląda po przestawieniu na standardowe, windowsowe sterowniki:

gtrZaYZ.jpg

A tak po przestawieniu na stery intel RST:

dHjkmLC.jpg

---

W pierwszym wypadku w miarę stabilne transfery ale nie za wysokie, w drugim wyższe ale dosyć poszarpane wykresy.

Co jeszcze można ewentualnie poprzestawiać? Dyski wpięte w kontroler intela, na płycie jest jeszcze takie coś jak asmedia 106x.

BTW ale wtopa, coś mi się pomerdało, że mam m500 a mam M4 i to z serii CT128M4SSD1

http://pccentre.pl/article/show/test-crucial-m4-ct128m4ssd1-vs-ct128/id=18030;page=3

Według tego testu wersja SSD1 jest masakrycznie wolna także pewnie nic więcej z tego g... nie wycisnę, pozostaje zmiana na coś lepszego w przyszłości ale to już 2x256 albo 2x512. :)

Proponuję dodać do listy Transcenda 370 128GB. W niektórych sklepach stoi nawet poniżej 230zł.

Dodałem bo cena rzeczywiście bardzo atrakcyjna. Ale wydajność odpowiada tej niskiej cenie co warto mieć na uwadze.

Jednak 30zł droższy GoodRam C100 deklasuje rywali z tej grupy dysków.

Co jeszcze można ewentualnie poprzestawiać? Dyski wpięte w kontroler intela, na płycie jest jeszcze takie coś jak asmedia 106x.

BTW ale wtopa, coś mi się pomerdało, że mam m500 a mam M4 i to z serii CT128M4SSD1

http://pccentre.pl/article/show/test-crucial-m4-ct128m4ssd1-vs-ct128/id=18030;page=3

Według tego testu wersja SSD1 jest masakrycznie wolna także pewnie nic więcej z tego g... nie wycisnę, pozostaje zmiana na coś lepszego w przyszłości ale to już 2x256 albo 2x512. :)

Już o tym rozmawialiśmy jakiś czas temu http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page-334?do=findComment&comment=3847498 ;)

Testuj na systemowych. Może zauważysz jakąś różnicę.

O asmedia zapomnij. Straszny crap

Edytowano przez rafa

Dodałem bo cena rzeczywiście bardzo atrakcyjna. Ale wydajność odpowiada tej niskiej cenie co warto mieć na uwadze.

Jednak 30zł droższy GoodRam C100 deklasuje rywali z tej grupy dysków.

czy ja wim czy aż tak deklasuje, w AS SSD różnic miażdżących nie stwierdzam

W testach praktycznych wypadają dobrze i lepiej od innych budżetówek. Jak przyrównasz to do ceny to wśród 120/128 modeli to najlepszy zakup obecnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.