Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

posiadam Crucial MX100 128 GB. 10 marca wyszedł nowy firmware dla dysków. Storage Executive pokazuje mi natomiast coś takiego:

 

Nowy_obraz_mapy_bitowej_2_.bmp

 

Wiem ze wczesniej był bład i pokazywało własnie dla MX100 firmware dla M510, niby poprawki sa opisane jako te same.

 

Co powinienem zrobić? Zaakutalizowac firmware ręcznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można to zrobić przez software crucial z poziomu windowsa. ja tak zrobiłem nie bablając się z bootwalną paczką. programa cruciala ustawił tak start systemu że przed uruchomieniem windowsa najpierw się zaktualizował zrobił boota i wrócił do windowsa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy! Jest tu jakiś mistrz rozpoznawania hieroglifów na pamięciach? Znajomy podesłał mi zdjęcie pamięci z dysku, który jest w jego laptopie. Szuka info o tym jakie to pamięci, kto je wyprodukował, czy są synchroniczne/asynchroniczne i jaki proces.

 

Oznaczenie:

 

IG58G2SAPH

K1447

7210871.001

Edytowane przez Zawadzkis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona posiadaczy SSD .

 

Mój wybór to Transcend SSD 370 128GB .

 

Dysk działa na płycie z podpisu , system klonowany narzędziem od Transcend - nic więcej nie ruszane ( na razie )  .

 

Benchmarki :

 

HD Tune ( tak , wiem stary i nie kompatybilny z SSD ) , Atto Disk Benchmark , AS SSD i Benchmark z SSD Scope ( narzędzie od Transcend ) 

 

post-1686-0-95878700-1429295199_thumb.jpg

 

Uruchamianie , zamykanie czy restart systemu błyskawiczne , na razie nie widzę innych oznak skoku wydajności - system wydaje się być tak samo responsywny jak na klasycznym HDD , może to przez stary OS + brak Ahci .

 

HD Tune podaje dziwnie wysoki stopień obciążenia CPU , przy klasycznym HDD ( WD Blue 320GB ) obciążenie CPU nie przekracza 5 % .

 

AS SSD wywala błąd Could not open device : \\ .\Physicaldrive2 przy sprawdzaniu czasu dostępu podczas odczytu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas po napisaniu tamtego posta włączyłem AHCI i faktycznie jest lepiej .

 

Błąd z AS SSD też naprawiony , na dysku było ~70 GB nieprzydzilelonego nigdzie miejsca dlatego się pluł , stworzyłem partycję i działają wszystkie testy .

 

Zaraz sprawdzę jak działa ETS 2 , mam do tej gry ~8,5 GB modów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy! Jest tu jakiś mistrz rozpoznawania hieroglifów na pamięciach? Znajomy podesłał mi zdjęcie pamięci z dysku, który jest w jego laptopie. Szuka info o tym jakie to pamięci, kto je wyprodukował, czy są synchroniczne/asynchroniczne i jaki proces.

 

Oznaczenie:

 

IG58G2SAPH

K1447

7210871.001

Należałoby chyba zacząć od podania producenta i modelu dysku.

Kości o tych oznaczeniach to prawdopodobnie(!) synchroniczne MLC firmy Micron ale pewności nie ma bo Micron nie udostępnia datasheetów publicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam co do tego uzasadnione wątpliwości:

 

http://forum.crucial.com/t5/Crucial-SSDs/MX100-will-not-boot-sometimes/td-p/158815/page/13

 

wiem że to dotyczy serii mx100 i tylko czekam kiedy ja będę mieć te problemy... ale chyba bezproblemowe to były tylko plextory jak do tej pory?

 

No wlasnie jak to jest z tym MX100 i BSODami ? Doslownie wczoraj na Amazonie byl 512GB za 139 funa i wzialem z miejsca, ale pozniej wpadlem na pare tego typu tematów i troche mi mina zrzedła. Od ponad 2 lat mam Plextora M5S 256GB i zero problemów i chcialbym tak miec nadal. 850EVO 500GB byl za 159F, ledwo 20F roznicy, a z tego co widze, to ludzie nie maja problemow z tym Samsungiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak to jest z tym MX100 i BSODami ? Doslownie wczoraj na Amazonie byl 512GB za 139 funa i wzialem z miejsca, ale pozniej wpadlem na pare tego typu tematów i troche mi mina zrzedła. Od ponad 2 lat mam Plextora M5S 256GB i zero problemów i chcialbym tak miec nadal. 850EVO 500GB byl za 159F, ledwo 20F roznicy, a z tego co widze, to ludzie nie maja problemow z tym Samsungiem.

Zdecydowana większość użytkowników nie ma problemów na żadnych dyskach więc to kwestia przypadku/pecha że na ciebie coś trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy te porady z pierwszej strony tematu np. 'Wyłączenie Indeksowania Plików' itp. sa nadal aktualne, czy moze technologia poszala na tyle do przodu, ze juz nie trzeba sie w to bawic? ;d

Jezeli to istotne, to dysk ktory 'posiadam'(dopiero zamowiony) to Transcend 370 128GB i bedzie on sluzyl za dysk systemowy, a reszta stuffu bedzie trzymana na hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@suzuko

Witamy :). Nie warto troszczyć się o zmniejszanie ilości zapisów, natomiast jakby brakło miejsca...

 

Windows lubi z czasem się rozrastać, taka jego specyfika niestety.

Co począć, aby odzyskać trochę przestrzeni? Kilka przykładów poniżej

Wyłączyć hibernację: cmd -> powercfg -h off [rozmiar pliku hibernacji równy jest ilości pamięci RAM]

Wyłączyć ochronę/przywracanie systemu

Przyciąć pamięć wirtualną (pagefile): mam ustawione na sztywno 512MB od ładnych paru lat, zero problemów

Regularnie czyścić foldery temp, a po instalacji łatek systemowych Windows\SoftwareDistribution\Download

Z pozycji "Oczyszczania dysku" również można odzyskać nieco megabajtów ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłączysz to samo się skasuje. Nic nie trzeba ręcznie usuwać.

 

Co do pliku wymiany, czasem może braknąć ilości mimo nawet 8GB ramu lub więcej. Więc możesz ustawić proponowane 512MB ale jak zobaczysz kiedyś komunikat o brakującej ilości pamięci to sobie zwiększ do 1024-2048MB. Wszystko zależy od używanego oprogramowania. Nawet gry i to współczesne potrafią mocno wykorzystywać plik wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, hibernację możesz wyłączyć, wirtualną mam na 299\300MB, może raz czy dwa jakaś tam gra wymagała powiększenia, ale teraz to raczej rzadko się zdarza, przywracanie systemu mam włączone dla C: ale tylko na jeden backup (jakieś 200-300MB) tak na wszelkie wypadek ;)

Edytowane przez TSRules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku stycznia posiadam Cruciala MX100 z firmwarem MU01 i ani jednego BSOD-a do dziś. Od siebie mogę ten dysk zdeycdowanie polecić. Szybki, niezawodny, w dobrej cenie i zawsze + 6GB niż dzisiejsze standardy.

 

PS. Ponieważ śmiga bez problemu to nie planuję aktualizacji do MU02 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełny świeżak :>

 

14899.jpg

 

Dyski SSD GoodRam Iridium Pro firmy Wilk Elektronik to nowości skierowane do wymagającego użytkownika, który oczekuje przede wszystkim ponadprzeciętnej wydajności i dłuższego okresu gwarancyjnego, niż zapewniają standardowe nośniki półprzewodnikowe. Polski producent poszedł ścieżką Samsunga 850 Pro, Intela 730 oraz Plextora M6P, próbując pozyskać klientów wśród dotychczas trochę pomijanej grupy docelowej - entuzjastów, profesjonalistów i graczy. GoodRam Iridium Pro rzucają rękawicę najmocniejszym zawodnikom, więc spodziewam się brutalnej rywalizacji na szczytach wykresów, zwłaszcza iż poziom cenowy tych urządzeń jest zbliżony. Nasza redakcja sprawdziła już kondycję modeli o pojemności 240 i 480 GB - sami zobaczcie jak wypadły...

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

litości z tą ceną za 480gb chyba się na łuby z c****m pozamieniali. skoro crucial mx100 512gb w testach rzeczywistych wypada lepiej albo podobnie a jest o przeszło 400zł tańszy i pojemniejszy to nie rozumiem wniosków tego testu i porównywania tych dysków z samsungiem i plextorem. w normalnym użytkowaniu i tak nikt nie odczuje różnicy między tymi dyskami ale różnicę w portfelu to nawet najbogatszy zauważy. w moich oczach tracicie na wiarygodności.  

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

litości z tą ceną za 480gb chyba się na łuby z c****m pozamieniali. skoro crucial mx100 512gb w testach rzeczywistych wypada lepiej albo podobnie a jest o przeszło 400zł tańszy i pojemniejszy to nie rozumiem wniosków tego testu i porównywania tych dysków z samsungiem i plextorem. w normalnym użytkowaniu i tak nikt nie odczuje różnicy między tymi dyskami ale różnicę w portfelu to nawet najbogatszy zauważy. w moich oczach tracicie na wiarygodności.  

Iridium Pro jest dyskiem dedykowanym zupełnie innemu użytkownikowi, niż budżetowe Cruciale czy Transcendy. Tu nawet nie chodzi o wyniki, bo SATA już dawno przestała pozwalać na ich zwiększanie, chyba że komuś 3-4 sekundy w skali 100 robi różnicę. Iridium Pro jest natomiast nieporównywalnie trwalszy (przynajmniej z deklaracji) od wspomnianych wyżej nośników, posiada 5 lat gwarancji, lepsze kostki itp., czyli konkuruje z nośnikami o podobnych walorach. W tym przypadku Samsung 850 PRO i Plextor M6P. Płacisz za coś innego, niż samą wydajność. Bezpośrednie porównywanie go z produktami innej kategorii to dopiero byłoby nieporozumienie. Fiestę z Mini Morrisem też zestawisz, bo obydwa mają cztery koła i podobny gabaryt? Zachowajmy jakiś zdrowy rozsądek :>

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest podana trwałość tego dysku czy limit gwarancji jest tak ustawiony? Bo wszystkie dyski zrobią kilkaset TB - nawet TLC.

 

Co do samego dysku, jego wycena jest nieporozumieniem i jeśli tu się coś szybko nie zmieni to sukcesu na świecie nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...