Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No 950 Pro działa pięknie ;)

 

z4LrnFh.png

 

Tylko jeszcze będę potrzebował jakiegoś "dużego" i możliwie najtańszego SSD na dane (wydajność w zasadzie każdego SSD w tym wypadku wystarczy) bo ten mój 4TB to jedyna rzecz hałasująca teraz w komputerze ... Myślałem o czymś koło 1TB ale wydałem już trochę dużo na tą modernizację to myślę że zadowolę się okolicami ~500GB. Mogą Panowie coś polecić? :)

 

Edit:

 

W podobnej cenie znalazłem sobie takie coś:

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-bx200-480gb-ct480bx200ssd1-772959/

http://www.morele.net/dysk-ssd-sandisk-plus-480gb-sata3-sdssda-480g-g25-847028/

http://www.morele.net/dysk-ssd-adata-premier-pro-sp550-480gb-sata3-asp550ss3-480gm-c-767129/

http://www.morele.net/dysk-ssd-patriot-blast-480gb-sata3-pbt480gs25ssdr-766027/

 

I chyba będzie Patriot.

 

@radiergummi: dzięki za nic ...

Edytowane przez Mardok
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. MX200 to jeden z tańszych dysków SSD.  SKoro już walnąłeś sobie 950 PRO to warto dołożyć do MX200 niż brać najtańszy. Ale skoro się upierasz to Sandisk Plus z tych wybranych. BX200 sobie daruj. Akurat ten model to padło jak zauważył Klaus.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój szajsung 850 evo 500gb coś mi przyswirowal trzy razy, podczas uruchamiania Windowsa 10 wywalilo błąd braku katalogu desktop i nie wczytuje wszystkich ikon.

 

Gdy przerzuciłem system na 840pro problem nie wystąpił ani razu a czasu minęło sporo bo z 2 tygodnie.

 

Coś nie mam szczęścia do tych SSD...

 

Wysłane z mojego Lenovo S5000-F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój szajsung 850 evo 500gb coś mi przyswirowal trzy razy, podczas uruchamiania Windowsa 10 wywalilo błąd braku katalogu desktop i nie wczytuje wszystkich ikon.

 

Gdy przerzuciłem system na 840pro problem nie wystąpił ani razu a czasu minęło sporo bo z 2 tygodnie.

 

Coś nie mam szczęścia do tych SSD...

 

Wysłane z mojego Lenovo S5000-F przy użyciu Tapatalka

 

pytanie czy to był problem programowy czy sprzętowy, bo jak nie sprawdziłeś smart to ciężko stwierdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie zrobiłem testa:

 

-Samsung 840 Pro 256GB, cena w dniu zakupu ~900zł, ach te czasy dolar poniżej 3 zł :) - 21nm MLC

 

-Kingston Savage 240GB, ~~320zł, promocja na IEM Katowice - 19nm MLC

 

Test odpalony na obydwu dyskach na raz link

 

Oraz osobno link

 

Kingston sprawny, ale program nie rozpoznaje jednej pozycji smart dlatego alert.

 

Jak widać kontroler ma wy... palec wynosie i się nudzi!

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zmieniłem sobie swojego wysłużonego Cruciala M4 na Samsunga Evo 500 Gb, robię sobie testy a tu takie kwiatki:

post-179488-0-79274900-1458808558_thumb.png

 

Podejrzewam że to jakiś Cache zrobiony przez płytę (Asus Maximus Gene VIII) i mam pytanie czy ma to jakiś realny wpływ na szybkość pracy komputera, czy lepiej zrobić ramdisk i wrzucić tam swap'a?

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano jest soft do tego od ASUS'a ;)
 

 

RAMCache – Speed Your Game Loads

ROG’s uniquely-intelligent technology efficiently caches the critical files on a particular storage device, so that your favorite games and apps launch at breakneck speeds—getting to work the moment it’s activated. RAMCache turns milliseconds into microseconds to boost game-load times to stratospheric levels, and minimizes risk of data loss!

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem w laptopie HDD na Sandiska ssd plus 120

neQAKqz.jpg


Może wyniki nie powalają, ale w pracy komputera przepaść, aż się chce z niego korzystać. 

 

 

A niżej mój transcend ssd370 w wersji 256GB

dAp0WYT.jpg


Te 3,4TB zapisu mnie zastanawia, ale to chyba błąd odczytu, gdyż od kilku dni ta wartość się nei zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy ssd w lapku to mega kop dla systemu. Najgorsze w laptopie to zamulajacy dysk i system zarazem. Niejeden sprzęt dzięki temu dostał drugie życie.  Nie tylko duza ilość RAMU i procek ma znaczenie, ale dysk SSD również. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te systemy ktoś powinien 'beknąć'. Asus i Samsung wrzucają sporo "dodatków/ulepszaczy", ale ilość syfu ładowanego przez Lenovo mnie przeraziła. 

Proc i RAM też ma znaczenie, w wspomnianym Lenovo G505 na amd e1-2100 (2x1ghz...) nie było żadnego sensu ładować SSD, bo CPU nie radził sobie z obsługą systemu nawet. No ale to ekstremalny, skrajny przypadek. Takie jednostki nie powinny trafiać na półki sklepowe. 

 

Śmieszy mnie, że za każdym razem gdy muszę popracować z PC wyposażonym w dysk talerzowy, to cholera mnie bierze. Choć nie tak dawno temu to była norma (dyski hdd). 

Edytowane przez Meccaryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie krótka recenzja z zakupionego Goodka C100 240 GB :

Laptop F5SL ( SB SIS 968 brak wsparcia AHCI i tylko S150 w tym przypadku )

OS : Win XP

 

Klaster 4kb aligment ustawiony  stary OS sklonowany bez cegiereli typu wyłaczony plik wymiany etc.

Ogólnie OS wstaje 2x szybciej niż na talerzowcu WD3200BEVT( pewnie jak by był nowy OS to jeszcze szybciej)

Inne programy wstają w "sekundę" [gluteus maximus] nie urywa ale czuć tutaj czas dostępu.

Transfery jak na S150 w normie ( 159Pkt w AS SSD )

Ogólnie za 279zł za 240GB cena już znośna.2 lata temu 750zł...

19nm A19nm Toshiby producent Phison robił testy i 600TBW jest możliwe ( 400TBW prz Micronach 19nm ) pewnie szybciej 10x sprzedam dziadka niż wyjadę taką ilość TBW.

PCB ma wyprowadzony Jtag ! ( gdy sie soft wywali.... jest jakaś opcja)

Spadek w IDLE poboru mocy o 3W w laptopie a to u mnie jest 10%

 

Teraz wady ale nie dysku a producenta Goodram:

Konia z rzędem temu co znajdzie na stronie producenta :

Opis pełny dysku ( pewnie po cholerę skończyliśmy produkcję --ee produkcję  ? opis niżej co i jak )

Dodatkowy soft np do odczytu SMART-u ( Crystal nie wie co niektóre atrybuty oznaczają ) --była jakaś beta ale nie można jej dorwać nigdzie.

Na szczęście Rosjanie to genialny naród i mają soft oryginalny od producenta Phison ten czyta dysk wzorcowo ( nawet można nowszy firmware znaleźć )

 

Oczywiście C100 to nawet nie klon a wytwór Chińczyka pod nazwami : Silicon Power seria S / Corsair Force LS / My digital SSD / inne.

 

Dysk warty tej ceny przy sprzętach w które nie warto inwestować za dużo a można je lekko odmłodzić.

 

Poza konkursem : nie grzeje się prawie wcale ( ale 6W potrafi łyknąć w zapisie ) i nie mam darmowego grzania nadgarstka :(

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raider : EE tam może przejde na 7 ale nie zależy mi na tym ( brak trima mnie wali bo GC jest zreszta AHCI tez nie ma XD )

TSR : Noo tylko dostań 240GB w "normalnej" cenie ( 240 G minimum co potrzebowałem)

Policzmy :

C100 1.16zł /GB 36 miesiecy GW.

Uzywka Intela 180G : .1.11zł/GB bez gwarancji..

Uzywka 240GB : ceny takie same jak nowego C100 często z połową gwarancji albo wogóle.

 

Chyba jednak nie warto co ? A lapsa kiedyś zmienię jak ten padnie to mam "nowoczesny" dysk a nie takiego "40"to latka..

 

Wymóg posiadania GC był piorytetem ..bo wiem że ten laps nie ma  AHCI.I niewele dysków to spełniało stosunek cena/możliwości/pojemność.

A ręczne czyszczenie komórek to dla sadomasochistów pozostawiam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy gdzie kupujesz, ja z olx (potem dogadanie na allegro) wygarnąłem intela 180GB za niecałe dwie stówy (oczywiście smart sprawdziłem), a nowego sandiska na lekko ponad dwie (nowy na gwarze producenta) wydajnościowo całkiem niezłe, widziałem też cruciala 500GB za 400zł ale już mi kasy nie starczyło :)

starsze dyski zwykle są na solidnych MLC starej generacji (te większe) tak więc swoje wytrzymają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TA miałem kupić goodka bez GW a wchodze na strone Goodka a tam : W przypadku realizacji GW należy dysk oddać do punktu zakupu ..no to mi szczęka opadła  że niby producent a nawet RMA własnego nie ma gdzie większość producentów ma. Ale to jest Polska i tu ma się klienta w [gluteus maximus] a nie dba o niego.. Teraz weżmy takiego Kowalskiego któremu padł sklep w którym kupił dysk Goodrama i co ? Leży.

 

Tylko trzeba patrzeć do dany komp/laptop ma w obsłudze SB  mój jest pozbawiony całkowicie AHCI wiec Trim nie zabangla bo i tak XP siedzi wiec jest alternatywa typu Carbage colector i wiele dysków na dzień dobry zostało odrzuconych.

 

I został C100 i Silicon powier i inny wynalazek ( tzn to samo w środku tylko buda z inną naklejką ) i good wygrał najniższą ceną + 36m GW.

 

Powiem ci że 19nm VS 25/34 ..weź jednak przewal teoretycznie 600TB a tyle potrafą kośćii A19nm Toshiby 240GB..toogle nand. Jak ja przewalam dzienne około 1 GB to mam 60000 dni co daje mi = yyy 164 lata no tyle to ja żyć nie będe i nawet nie chciało by mi się ;)

 

Nie ma co płakać i patrzeć na sume zapisu hosta... zreszta za rok zobaczę ile się przewaliło i wtedy napiszę posta ( o ile mnie starcza skleroza nie chwyci )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie jest wprawdzie spis polecanych dysków ale domyślam się ze to tylko 2,5". Za jakiś niedlugi czas będę kupować dysk na M.2. Cały czas się wacham czy ma być 120GB i dodatkowy dysk na dane czy większy SSD. O ile w przypadku większego nie będę miał problemu i postawię pewnie na 850 EVO to chciałem się dopytać o wybór mniejszego dysku. Na Ceneo widzę że najtaniej jest Plextor M6GV i do tego coś od Adaty i Kingostona za kilka czy kilkanaście złotych ekstra. Potem dopiero Samsung ale aż o 100 więcej. Pytanie brzmi czy ten Plextor jest coś wart i czy ewentualnie jest coś w okolicy 200-220 zeta godnego uwagi?

 

Edit.

Zmiana jednak. Widzę że ten M6GV w wersji 250GB jest niecałe 40 zeta droższy od Samsunga 128. To już jest warte poważnego zastanowienia. Przy okazji chętnie poznam opinię o Intelu 535 120GB.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk warty tej ceny przy sprzętach w które nie warto inwestować za dużo a można je lekko odmłodzić.

Te dyski nie odbiegają dużo od droższych pozycji, śmigają elegancko, no chyba ,że ktoś patrzy na wykresiki, które nijak nie przekładają się na zwykłe codzienne użytkowanie. Dobra i bezproblemowa konstrukcja. Od dłuższego czasu używam c50, przedwczoraj wrzucałem do lapka właśnie c100 240GB, a następny będzie pewnie iridium.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w syntetykach widać różnicę a w realnych aplikacjach  0.2 sek dłużej ( i kto to zobaczy ? ) ale tak wiem sa ludzie lubiący cyferki ( dlatego śmieszą mnie ludzie typu bo mój dysk ma 10 mb/s mniej w syntetyku niż w testach na jakimś portalu... )

U mnie nawet na S150 to mam 4 sekundowe odpalenie programu a na normalnym dysku 12 sekund... a to tylko S150 i bez AHCI...

 

Iridium oparty jest o Phison S10 i 19nm A19 Toshiby i to też trwałe będzie.

 

A jeszcze dla lubiacych cyferki :

 

post-10532-0-79457900-1459068436_thumb.jpg

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...