Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszej stronie jest wprawdzie spis polecanych dysków ale domyślam się ze to tylko 2,5". Za jakiś niedlugi czas będę kupować dysk na M.2.

Bo z M.2 to jest tak, że jak ktoś chce wypas to w zasadzie jest tylko jeden godny polecenia Samsung. Właściwie dwa, 950Pro albo SM951.

 

A jak dla kogoś głównym celem jest oszczędność miejsca, mniej kabli itp to wystarczy wybrać odpowiednik dobrego 2.5".

Jak rynek będzie bardziej zróżnicowany wtedy będzie warto rozszerzyć listę.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że skoro M6GV to odpowiednik M6V na zlaczu M2 to jest to raczej niezły wybór biorąc pod uwagę jego obecne ceny. Widzę tylko ze wersja 128 ma niższy zapis, niecałe 200. Bardzo to będzie odczuwalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać!

 

Czyli rozumiem że skoro M6GV to odpowiednik M6V na zlaczu M2 to jest to raczej niezły wybór biorąc pod uwagę jego obecne ceny. Widzę tylko ze wersja 128 ma niższy zapis, niecałe 200. Bardzo to będzie odczuwalne?

Pod samym systemem nie będzie zbyt odczuwalne ale już przy operacjach na większych plikach trochę tak. Instalowanie dużych aplikacji też będzie wolniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce kupic jakieś SSD 500gb. Myślałem nad crucial mx200 i samsungiem 850 evo. Byłem zdecydowany na samsunga z tym że jest on droższy o około 50zł.

Znalazłem na allegro taka aukcje za 599.

http://allegro.pl/dysk-ssd-samsung-850-evo-500gb-fv23-w-wa-okazja-i6067552184.html

Myślicie, że wszystko z nia oki? Warto?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez hordej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie wiedziałem. A wgl gdzie to piszę? Bo czytałem warunki gwarancji itp i nie widzę :/

 

@wiem że chyba podobna sytuacja jest z GoodRamami

Edytowane przez hordej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie wiedziałem. A wgl gdzie to piszę? Bo czytałem warunki gwarancji itp i nie widzę :/

Na stronie Samsunga jest:

 

Dyski SSD

Zwrot tylko za pośrednictwem sprzedawcy.

Okres gwarancji liczony jest od daty zakupu lub do dnia, w którym łączna liczba bajtów zapisanych na dysku SSD przekroczyła limit żywotności dysku (ang. Total Bytes Written, TBW) ewentualnie określony w udostępnionym przez SAMSUNG oprogramowaniu Magician. Zastosowanie ma okres krótszy.

 

http://www.samsung.com/pl/support/warranty/

 

Edit:

 

Po dość długich przepychankach i negocjacjach (mimo iż miałem nic więcej nie kupować) dorwałem nowego Samsunga 850 Evo 1TB za 880zł, no dokładnie cena wyniosła 900zł ale miałem kupon na 20zł :P Ok modernizacje mojego PC uważam za zakończoną - przynajmniej na razie :D

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mogłeś polować bardziej na sandisk lub crucial (crucial wysyłka na koszt kupującego) zawsze 99% szans na gwarancje bez paragonu

 

Piszesz tak jak bym mógł przebierać w producentach ;) To była jednorazowa akcja właśnie na taki dysk, nie szukałem specjalnie Samsunga (ba! miałem nawet już nic więcej nie kupować w tym miesiącu :P ). No cóż ja przyjdzie to mój SanDisk 480GB wróci do Ultrabook'a (klonowanie systemów to fajna sprawa byleby aktywacja W10 nie zaczęła marudzić) bo mam tam teraz Kingstona 128GB i trochę ciasno się zrobiło a ten wyląduje w stacjonarnym PC na dane i to będzie fajny zestaw: 950Pro + 850Evo - szybko, cicho i wydajnie :)

 

Edit:

 

Ok dzisiaj przyszedł mój najnowszy nabytek ;) I teraz już poważnie koniec z zakupami :P

 

PQceBEz.jpg

 

26JDdNd.png

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedawna (właściwie od tygodnia) jestem posiadaczem dysku GOODRAM Iridium PRO 240GB.  Dysk pięknie śmigał. Po instalacji programu i próbie go uruchomienia zauważyłem, że jest coś nie tak. Uruchomiłem ponownie komputer i co zastałem? Pulpit sprzed kilku godzin. Sprawdziłem jeszcze raz, przesuwając ikonki w inne miejsca: to samo. Postanowiłem, że zobaczę, jak wygląda stan dysku w CrystalDiskInfo. Oto efekt:

 

5iMhsqb.png

 

Uruchomiłem także ASSD Benchmark, jednakże nie wyrzuciło mi w nim żadnych błędów. Wszystkie odczyty, jak i zapisy były w normie:

 

h2fi6MN.png

 

Jakieś pomysły, co może być tego przyczyną? Da radę to naprawić „domowymi” sposobami czy najlepiej odesłać do serwisu?

 

P.S.

Wyskakujący error:

 

HSOtcbh.png

Edytowane przez Kilian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej HD Tune Pro ?

 

Zwykły HD tune to stary program sprzed ery SSD - ostatnia wersja czyli 2.55 pochodzi z pozątku 2008 roku .

 

Albo soft od producenta - trzeba by było dojść co oznacza parametr AA w tym przypadku .

 

PS. CDI też by się przydało zakutalizować - nie pokazuje sumy zapisów/odczytów dla SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO :

http://www.usbdev.ru/files/phison/phisontoolbox/

 

Podejrzewam że to AA to sa fabryczne bad bloki ale tu jest bład firmware gdy próg może byc 10 jak wartość podstawowa = 0 a powinna byc 100..

Dlatego pewnie jest na czerwono

 

 

 

W całej tej historii dramatem jest Windows XP.

 

I tu kolego Radiergummi właśnie się mylisz : GC w Chipsecie Phison 3108 ( S8 ) daje sobie spokojnie radę z czyszczeniem komórek i nie mam żadnych problemów w muleniu komputera czy coś,

A widzę to po SMART że mam :

Pełne zerowanie : 2 przebiegi

Częściowe zerowanie : 1

No i sam sobie zapis NAND podskakuje ( czyli też to liczy )

 

Więc Panowie do komputerów z WIN XP można spokojnie pakować dyski z Chipsetami S8/S10 i nie martwić się że nie ma TRIM-a .

 

Oczywiście ważne jest posiadanie programu linuksowego Gparted by początek partycji ustawić na 1024kB (1MiB) lub innego programu do takich operacji.

Jak ktoś chce sobie zostawić oryginalny OS to XXclone spokojnie robi co do niego należy. 

Edytowane przez Kwazor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam ofertę dysku SSD, SanDisk Plus 480GB w cenie 460 zł. Warto jest go kupić?

Minusem jaki można zaliczyć to przy ~80% zapełnienia zaczyna już delikatnie zwalniać. Ale czy to jest aż taka istotna różnica? I jak zauważyłem ma MLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam ofertę dysku SSD, SanDisk Plus 480GB w cenie 460 zł. Warto jest go kupić?

Minusem jaki można zaliczyć to przy ~80% zapełnienia zaczyna już delikatnie zwalniać. Ale czy to jest aż taka istotna różnica? I jak zauważyłem ma MLC.

 

jak jest nowy to warto, jak używany to tak średnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedawna (właściwie od tygodnia) jestem posiadaczem dysku GOODRAM Iridium PRO 240GB.  Dysk pięknie śmigał. Po instalacji programu i próbie go uruchomienia zauważyłem, że jest coś nie tak. Uruchomiłem ponownie komputer i co zastałem? Pulpit sprzed kilku godzin. Sprawdziłem jeszcze raz, przesuwając ikonki w inne miejsca: to samo. Postanowiłem, że zobaczę, jak wygląda stan dysku w CrystalDiskInfo. Oto efekt:

 

5iMhsqb.png

 

Uruchomiłem także ASSD Benchmark, jednakże nie wyrzuciło mi w nim żadnych błędów. Wszystkie odczyty, jak i zapisy były w normie:

 

h2fi6MN.png

 

Jakieś pomysły, co może być tego przyczyną? Da radę to naprawić „domowymi” sposobami czy najlepiej odesłać do serwisu?

 

P.S.

Wyskakujący error:

 

HSOtcbh.png

Witam ponownie.

Wczoraj próbowałem zainstalować na nim Windowsa, lecz niestety bezskutecznie. Pojawił się komunikat o uszkodzonym dysku.

Co ciekawe, w zarządzaniu dyskami usunąłem partycje, a te po chwili zostały przywrócone. Następnie zrobiłem zerowanie całego dysku, i po chwili partycje z danymi pojawiły się z powrotem.

Dysk leci do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy, ciężko mi jest znaleźć jakąkolwiek recenzję tego dysk o takiej pojemności. Wygląda na to, że jest chyba niedawno wypuszczony na rynek?

Na amazonie można go kupić w takiej niskiej cenie ;)

na niemieckim (z darmową przesyłką do Polski) niestety ceny normalne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...