Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, kkolejny crucial m4 64GB (tym razem już mój własny) zakupiony... Pokazałem Żonie Vertex+ i Petrola, ale powiedziała żebym chłamu nie brał hehehe.

327,01zł w Morelach. Przyjedzie to powędruje do kompa z sygnatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem Cruciala M4 z lapka do stacjonarki (sygnaturka). Postanowiłem wykorzystać dobrodziejstwo SATA III. Uległem niemałemu zaskoczeniu - od wduszenia przycisku na obudowie, do momentu, w którym należy wpisać hasło przy logowaniu mija ~10s. Teraz wypadałoby nabyć ponownie SSDka do lapka. Te niecałe 400 złotówek wydane prawie 9 miesięcy temu - jedna z najlepszych inwestycji ostatnich lat.

post-112992-0-69619600-1337089465_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

successfully udało ci się uzyskać kilka razy ponad 1k ? czy tylko raz ? masz może screena z ilością IOps

 

Dzisiaj zrobiłem z IOPS.

 

http://forum.purepc.pl/uploads/monthly_05_2012/post-7607-0-02578000-1337099358_thumb.png

 

http://forum.purepc.pl/uploads/monthly_05_2012/post-7607-0-03302000-1337099366_thumb.png

post-7607-0-02578000-1337099358_thumb.png

post-7607-0-03302000-1337099366_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AragornPL powiedz mi ile mailes wolnego na tym ssd przy zrobieniu tego testu?? i czemu wy kurde macie jako ATA DEVCe a ja tego dopisku nie mam - chodzi o dopisek w oknie wyboru dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AragornPL powiedz mi ile mailes wolnego na tym ssd przy zrobieniu tego testu?? i czemu wy kurde macie jako ATA DEVCe a ja tego dopisku nie mam - chodzi o dopisek w oknie wyboru dysku.

 

Zajęte miałem ~25GB. Wcześniej dysk znajdował się w laptopie z SATA 2 i był praktycznie w całości zapełniony, przy czym osiągał standardowe jak na SATA 2 wyniki.

Na pytanie drugie niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć - tak samo było przy paru innych HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakies 10 GB wolnego i wynik spadł na łeb na szyje ...

Po lewo wynik obecnie - nawet przezucilem pare gier z dysku ( 37 gb wolnego ) - a po prawo wynik dysku po zakupie i instalacji windowsa ale jeszcze na sata 2. Co ciekawe tam widac dyska jako ATA DEVICE a na nowym kompie juz nie. Sprawdzalem i programy pokazuja ze jest sata 600 choc co ciekawe w biosie jest jako ULTRA DMA 5!!! gdy inne dyski sa jako ULTRA DMA 6. i o co kaman?

post-139-0-52174700-1337146052_thumb.jpg

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

successfully, doradź proszę jak osiągnąć taki wynik dla 4 k i 4k-64, mam taki sam dysk a dla 4 k wymiki mam : read podobnie a write w granicach 50 MB/s, natomiast dla 4k-64 Read mam ok. 260 MB/S :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sewer, wgraj najnowszy FW, wynik powinien się poprawić. Dodatkowo rozwiązuje kilka problemów - u mnie lapek, w którym ten Crucial do niedawna gościł, przestał na 000F walić BSODem podczas wychodzenia ze stanu wstrzymania.

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie hibernacja polega na tym ze komputer zrzuca zawartosc pamieci RAM na dysk i sie wylacza, z przechodzac w stan uspienia komputer sie nie wylacza, dokladniej rzerz ujmujac rzeczy jak ekran, dysk sie wylaczaja ale pamiec jest podrzymywana z baterii.

 

Czy warto plan zmienic to zalezy ile chcesz pracowac na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

successfully, doradź proszę jak osiągnąć taki wynik dla 4 k i 4k-64, mam taki sam dysk a dla 4 k wymiki mam : read podobnie a write w granicach 50 MB/s, natomiast dla 4k-64 Read mam ok. 260 MB/S :(

 

Zrób na początek optymalizacje z mojej sygnatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie hibernacja polega na tym ze komputer zrzuca zawartosc pamieci RAM na dysk i sie wylacza, z przechodzac w stan uspienia komputer sie nie wylacza, dokladniej rzerz ujmujac rzeczy jak ekran, dysk sie wylaczaja ale pamiec jest podrzymywana z baterii.

 

Czy warto plan zmienic to zalezy ile chcesz pracowac na baterii.

 

 

tylko, że system nie jest na laptopie tylko na PC... więc wydaje mi się, że powinno być ustawione "Wysoka wydajność" ale nie wiem jak to wpłynie na SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko, że system nie jest na laptopie tylko na PC... więc wydaje mi się, że powinno być ustawione "Wysoka wydajność" ale nie wiem jak to wpłynie na SSD

 

No tego nie dodales, a pytania raczej typowo laptopowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Specjalnie się u was zarejestrowałem, bo poziom waszej wiedzy jest naprawdę wysoki i liczę że mi pomożecie:)

 

Z góry zaznaczę, że przeczytałem 238 strony (4 dni mi to zajęło). Brakuje mi jednej rzeczy w waszym FAQ: najtańszy przedział cenowy zaczyna się od ok. 250zł i dysku Vertex+ 60GB. Ze swojej strony powiem, że liczę się z każdym groszem, a dodatkowo wiem, że nie potrzebuje dysku 60GB, wystarczy mi spokojnie wersja 30GB. I tutaj mała zagwozdka ponieważ bardzo mało mówicie o sdd o tych pojemnościach, a tak się składa, że obecnie w sklepach jest conajmniej z 5 modeli, które można dostać w granicach 200zł, a nawet mniej. Można liczyć na jeszcze jeden, najtańszy przedział cenowy Rafa?:)

 

Z lektury waszego forum wiem, że mam unikać dysków z SF2 (niestabilne), jak i też dysków pierwszej generacji, zwłaszcza pierwsze wersje JMicron (przycięcia). Wertując strony z sdd okazuje się, że mało kto przyznaje się na jakim kontrolerze zbudował dysk, a to w sumie ważne.

 

Moja prośba jest taka, jako że jesteście ekspertami w tym temacie, wybierzcie proszę coś sensownego w cenie oscylującej w granicach 200zł o pojemności nieprzekraczającej 30GB. To będzie używane w laptopie HP620 z mostkiem ICH9 (SATA2), podstawowy dysk.

 

Z mojej strony podam kilka propozycji, które można bez problemu dostać w Krakowie w cenie 200zł a nawet jeszcze taniej:

 

  • Good Ram PLAY DYSK SSD 30GB 2.5" SATA2 MLC
  • Mach Xtreme Starter MXSSD2MST-32G
  • A-Data S396S AS396S-30GM-C
  • A-DATA SSD 596 Turbo 32GB 2,5cala SATA2 M-USB (AS596TB-32GM-C)
  • Corsair Nova 2 CSSD-V30GB2A
  • Integral INSSD32GS25MXZ3
  • Transcend TS32GSSD25S-M
  • Kingston SSD S50 SERIES 32GB SATA 2 2.5 Half-Slim (SS050S2/32G)

Rafa, Caleb, można na was liczyć? Będę zobowiązany :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak :)

 

Takich dysków nie ma bo sa relatywnie drogie, dużo płacisz jak za 30GB a wydajność jest niższa. Czasem można kupić używany starszej generacji dysk który będzie większy i szybszy. Poza tym mało kto się nimi interesuje ;)

Ja rozumiem co to znaczy liczyć każdy grosz ale jakby mnie brakowało 50zł czy 100zł do dużo lepszego dysku to wolałbym odłożyć zakup na miesiąc czy dwa i dozbierać. Ale jeśli uważasz że własnie taki chcesz nie ma problemu.

 

Z tych co podałeś to Corsair Nova 2 na kontrolerze Phison. Jego odpowiednikiem konstrukcyjnym jest Patriot Torqx 2 32GB.

 

 

BTW Producenci chcą odejść nawet od 60GB wersji bo sa mało opłacalne w produkcji.

 

EDIT

Wedle życzenia kategoria najtańszego SSD dodana.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa -> dlatego interesują mnie tak małe pojemności, bo niezmiennie od kilku lat mój XP + programy + dane zajmują 14GB na dysku i szkoda mi tracić pieniędzy na coś czego napewno nie wykorzystam.

 

Korsarz zamówiony, dokładnie 209zł. Jak dojdzie to oczywiście zaprezentuje wyniki testów na forum. Ciekawy jestem jak wypadnie w porównaniu np z takim Vertex+ & Petrol. Duże piwo dla Ciebie! B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies dwa lub trzy tygodnie temu glosno bylo o zapowiadanej obnizce cen dyskow ssd szczegolnie tych powyzej 128GB . Wiadomo cos kiedy to ma nastapic ? miesiac ? dwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już się dzieje (w europie zachodniej na pewno) i zależy od reakcji PL hurtowników i sprzedawców.

Np Samsung 128GB ze 160€ spadł do ok 125€, m4 za 117€, Samsung 256GB ze 310€ na 250€, m4 teraz za 225€ z ok 300€, Samsung 64GB z 99€ na 85€...takie przykłady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co uważacie o programie SSD Tweaker? Podczas lektury tego wątku nie zauważyłem, żeby ktokolwiek wspomniał o tym programie. Jednym kliknięciem myszy jesteśmy w stanie zoptymalizować dowolny Windows pod kątem dysku SSD. Hm?

post-192556-0-85735500-1337411624_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 7 jest już wystarczająco dostosowany do SSD. Jak wyłączenie indeksowania (nie takie konieczne) stanowi problem to można instalować SSD Tweaker, choć odznaczenie jednego ptaszka nie powinno być wyzwaniem :)

 

Nic nie piszemy bo program nie robi niczego niezwykłego, po prostu to samo można zrobić ręcznie jak się ma ochote. To jest wersja dla leniwych/wygodnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos z was stycznosc z tym dyskiem : Mushkin Chronos Deluxe

Mushkin Chronos deluxe 240GB 2.5" SATA-III Solid State Hard Drive - Aria Technology

 

Z tego co narazie wyczytalem to jest on szybszy od OCZ VerteX 4 256GB oraz Samsunga seri 830 256GB

co o nim sadzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatnich dwóch dniach miałem 2 BSOD'y, chce wiedzieć czy to nie z dyskiem coś się dzieje SSD... czy ktoś może powiedzieć coś na temat wyniku SMART ???

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Wygląda że z dyskiem wszyskto wporządku. Może to kwestja konfiguracji systemu. Jeśli będziesz mieć następnego bsoda to zrób fotke albo zapisz informacje o błędzie.

 

Ja od początu marca jak mam SSD nie miałem ani razu żadnej zwiechy. Wszystko śmiga super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z zakupem swojego m4 pospieszyłem się o 2 tygodnie. W tym czasie Samsung bardzo obniżył cenę 830 i teraz kosztuje tyle co m4. Nie, żebym narzekał na m4, gdyż super śmiga, ale 830 jest ładniejszy. :wub:

M4 128 GB można już dostać poniżej 500 zł.

Ciekawe kto przy takich cenach będzie kupować wynalzaki na SandForce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem z ciekawosci jak sie ma moj dysk M4 128GB z systemem po 10 miesiacach uzytkowania (622 wlaczen oraz 1337h pracy), okazuje sie ze w testach polecial w dol. Po uaktualnieniu do 009 (obrazek z lewej) oraz stan dzisiejszy (obrazek z prawej). Zajetosc dysku ok 70GB, podobna byla w poprzednim tescie. Od czasu tamtego testu zmienily sie jedynie gry jakie mam na nim zainstalowane. Czy te 1500h pracy moze dac tak w kosc dyskowi? Czy jednak ze cos mam namieszane w systemie? Sprawdzalem w/g poradnikow jest wszystko tak jak bylo. Dysk pracuje z kontrolerem SATA 6GB/s intel. Ktos ma jakies porady? Z gory dziekuje.

post-100421-0-60869800-1337610115_thumb.png

post-100421-0-38323300-1337610124_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...