Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

samsung_ssd_850_pro_m2_pcie_nvme_test_re

Rynek dysków SSD zaczyna powoli uciekać od interfejsu SATA, którego ograniczenia były przyczyną długiej stagnacji w rozwoju pamięci masowych, jak również zacierania się czytelnej graniczy między segmentami. Producenci coraz chętniej wykorzystują nowsze rozwiązania, zaś podręcznikowym przykładem zmiany priorytetów jest Samsung SSD 950 Pro. Najnowsze flagowce południowokoreańskiego koncernu otrzymały bowiem złącze M.2 PCI-Express 3.0 x4 pracując pod dyktando protokołu NVMe (Non-Volatile Memory Express), przekraczając dzięki temu zabiegowi barierę wydajności praktycznie nieosiągalną dla wysłużonego SATA 6.0 Gb/s. Chociaż Samsunga SSD 950 Pro zaprezentowano dosłownie przedwczoraj na konferencji Samsung SSD Global Summit 2015, zdołaliśmy w ekspresowym tempie sprowadzić sampla, żeby uraczyć naszych czytelników gorącym testem.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seba jesteś wielki ;) Wiadomo Rafał też :)

 

Firmware najwyraźniej wymaga dopracowania. Np zaskakująco mały IOPS przy odczycie 4K przy QD1. Spodziewałbym się jednak powyżej 10000.

Oczywiście czekam na test wersji 512GB bo już z samych deklaracji Samsunga wynika że 4k jest na lepszym poziomie.

 

Ale generalnie całkiem fajny kawałek krzemu ten 950pro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że ceneo nie pokazuje wszystkich ofert, na agito jest Transcend SSD370 za 207zł+wysyłka gratis, chyba najniższa oferta ;)

 

 a takie cudo http://www.agito.pl/dysk-kingston-v300-2-5-480gb-sata-600-sv300s37a-480g/pd/DQQCXMBBM/ chyba jeszcze korzystneij wychodzi za taka pojemnosc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie śledziłem tematu Kingstona szczegółowo, ale wpadka była chyba tylko w pewnej serii dysków.
Ponad rok temu kupiłem Kingstona SV300 i to akurat już po tym, jak felerna seria była na rynku i zanim cokolwiek się o tym dowiedziałem.
Miałem chyba szczęście, bo Koledzy z tut. forum ocenili, że trafiłem dobrze i mam kolejny model (S37A), który nie ma tych słabych pamięci.
Dysk mam w laptopie i po kilkunastu miesiącach używania, nie mogę powiedzieć na jego temat, ani jednego, złego słowa. Wszystko śmiga bezbłędnie, nic złego się nie dzieje, dysk pod Win7 działa rewelacyjnie i jestem z tego zakupu mega zadowolony.
Cena jest dodatkowym, przyjemnym atutem, a jedyne, co mógłbym zmienić, to pojemność, ponieważ kupiłem 240 GB, a teraz nabrałem chęci na dwa razy tyle.
Myślę, że nie warto przekreślać firmy i jej produktóww po jednej wpadce, bo przecież większość firm z tego segmentu, również nie jest kryształowo czysta.
IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie śledziłem tematu Kingstona szczegółowo, ale wpadka była chyba tylko w pewnej serii dysków.

Ponad rok temu kupiłem Kingstona SV300 i to akurat już po tym, jak felerna seria była na rynku i zanim cokolwiek się o tym dowiedziałem.

Miałem chyba szczęście, bo Koledzy z tut. forum ocenili, że trafiłem dobrze i mam kolejny model (S37A), który nie ma tych słabych pamięci.

Dysk mam w laptopie i po kilkunastu miesiącach używania, nie mogę powiedzieć na jego temat, ani jednego, złego słowa. Wszystko śmiga bezbłędnie, nic złego się nie dzieje, dysk pod Win7 działa rewelacyjnie i jestem z tego zakupu mega zadowolony.

Cena jest dodatkowym, przyjemnym atutem, a jedyne, co mógłbym zmienić, to pojemność, ponieważ kupiłem 240 GB, a teraz nabrałem chęci na dwa razy tyle.

Myślę, że nie warto przekreślać firmy i jej produktóww po jednej wpadce, bo przecież większość firm z tego segmentu, również nie jest kryształowo czysta.

IMHO

 

Ze co niby ? Wiekszosc firm po cichaczu podmienila pamieci na gorsze ? Przestan opowiadac bajki.

 

Kingstona V300 unikac i tyle.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Cena jest dodatkowym, przyjemnym atutem, a jedyne, co mógłbym zmienić, to pojemność, ponieważ kupiłem 240 GB, a teraz nabrałem chęci na dwa razy tyle.

Myślę, że nie warto przekreślać firmy i jej produktóww po jednej wpadce, bo przecież większość firm z tego segmentu, również nie jest kryształowo czysta.

IMHO

To nie była żadna wpadka a celowe działanie. Czysto z premedytacją! Cena jest konsekwencją spartaczonej opinii tej serii + przestarzałego na dziś kontrolera.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie normalny wynik. 

 

Z tego testu wynika że nie jest to chwilowe, tylko na stałe pogorszenie w porównaniu z poprzednią wersją

test z ubiegłego tygodnia

http://pcfoster.pl/artykul/kingston-ssdnow-v300-240-i-480-gb-%E2%80%93-test-dyskow/1546-1.html

No wiesz, nie zrobili tej zmiany bez powodu. Tańsze pamięci = niższe koszta produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kingstona V300 unikac i tyle.

 

To nie była żadna wpadka a celowe działanie. Czysto z premedytacją! Cena jest konsekwencją spartaczonej opinii tej serii + przestarzałego na dziś kontrolera.

 

Przyjmuję do wiadomości opinie doświadczonych Kolegów na temat Kingstona.

Niestety, dysk kupiłem zanim trafiłem na to forum i choć sprawuje się on wyśmienicie, o czym wcześniej wspominałem, to świadomość i Wasze opinie, że to jednak zły wybór, była mocno dołująca :mur: .

Z w/w powodów i w oparciu o pierwszą stronę tego tematu, postanowiłem zmienić ów dysk na Samsunga 850 Pro 256 GB.

Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej, przynajmniej w podświadomości :rolleyes: . Jakiś typowy test zresztą zrobię, choćby z ciekawości, a wnioski postaram się zamieścić.

W związku z powyższym, mam teraz do Szanownych Kolegów pytanie: czy sklonować całego Kingstona na nowego Samsunga, używając dołączonego do dysku oprogramowania "Data Migration", czy może postawić system i wgrać wszystko od początku. Ta druga opcja jest dużo bardziej pracochłonna, ale jeśli coś przemawia za takim właśnie postępowaniem, to dam radę. Głównie chodzi mi o tzw. "Wyrównanie względem początku partycji"

http://www.tweaks.pl/25-porad-jak-przyspieszyc-dysk-ssd-w-windows-7-vista-i-xp/

oraz wszystkie porady optymalizacji pod względem "zużywania" dysku (rozumiem, że były wymagane w starszych generacjach dysków SSD, ale czy są konieczne dla tych obecnie produkowanych?). Sprzęt, to laptop z Win7.

Dziękuję z góry za konkrety.

 

 

 

A jest jakikolwiek powód by używać V300 ? BX100 250GB po 350 zeta chodzi, co potrafi V300 by być lepszym wyborem ?

 

Prawdopodobnie nie ma, ale wcześniej trzeba trafić na to forum :>

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krystian możesz sklonować a jak będa problemy to postawić od nowa, nic więcej nie musisz ustawiać te samsungi mają gwarę 10 lat powinny wytrzymać wszystko

 

@radiergummi Transcend SSD 370 powinien wystarczyć, trochę niski zapis (i tak wyższy niż w hdd, ale początkujący nie zauważy większej różnicy) do wyrwania za 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) choć sprawuje się on wyśmienicie, o czym wcześniej wspominałem, to świadomość i Wasze opinie, że to jednak zły wybór, była mocno dołująca :mur: .

Z w/w powodów i w oparciu o pierwszą stronę tego tematu, postanowiłem zmienić (...)

No weź przestań, aż tak bardzo się przejmujesz opinią innych? Jak przedstawimy ci podobne opinie co do twojej facjaty, dziewczyny, pracy, roweru to też będziesz wszystko zmieniał?

 

Poza tym, twój laptop [gluteus maximus] nie urywa raczej, dla Samsunga 850 Pro będzie delikatnie mówiąc kagańcem ograniczającym jego możliwości.

 

 

W temacie tańszych ssd zauważyłem w prolinie Dwie Adaty w cenie 195 zł

http://proline.pl/?p=ASP550SS3-120GM-C

http://proline.pl/?p=ASP920SS3-128GM-C

Warto się którymś zainteresować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi Transcend SSD 370 powinien wystarczyć, trochę niski zapis (i tak wyższy niż w hdd, ale początkujący nie zauważy większej różnicy) do wyrwania za 200zł

Mam wątpliwości co do tego modelu po tym co przeczytałem na THG:

 

http://www.tomshardware.com/reviews/transcend-ssd370,4239.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ParDez

 

Dużo zyskasz .

 

Sam mam S775 i PDC E5200 , przesiadka na SSD to istny szok - system ładuje się błyskawicznie ( tak samo wyłączenie i restart ) .

 

Programy i gry również uruchamiają się znacznie szybciej , szczególnie jak wraz ze startem gry / programu ładowane jest dużo danych ( np. ETS 2 - u mnie jest ~8GB modów na partycji systemowej , czas ładowania gry na SSD to kilka sekund , na HDD 2-3 minuty zanim się uruchomi gra ) .

 

N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent wrzuca pod maskę swoich SSD nie zawsze markowe moduły NAND od Microna, ale też SpecTec'a. Jak na ironię do portali na recenzje trafiały niemal wyłącznie te pierwsze.

Może to nie taki sam wałek jak robił Kingston w V300, ale dla mnie to capi kałem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w skrócie niby ładują pamięci które mają mniejszy reżim technologiczny i jest więcej zwrotów RMA z tymi pamięciami, no cóż jest to konstrukcja budżetowa, gwarancja 3 letnia tak czy siak jest ... zawsze można dopłacić do plextora

 

 

-BTW ciekawą ofertą jest 250GB EVO zszedł poniżej 400zł, 5 lat gwary, w kontekście cruciala to 50zł różnicy warto rozważyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tja ja widziałem sandiska  2 ultra 480g za 99funtów po wpisaniu kodu...i jestem udupiony bo mój kurier na osiołku z amazona ma termin do jutra i dopiero wtedy (jak nie dotrze) to mi kase zwrócą...

Cza bedzie poczekać na inne promocje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krystian możesz sklonować a jak będa problemy to postawić od nowa, nic więcej nie musisz ustawiać te samsungi mają gwarę 10 lat powinny wytrzymać wszystko.

 

Kolega jak zawsze szybki i niezawodny. waytogo.gif

Dziękuję za błyskawiczną, zwięzłą i merytoryczną odpowiedź.

No weź przestań, aż tak bardzo się przejmujesz opinią innych? Jak przedstawimy ci podobne opinie co do twojej facjaty, dziewczyny, pracy, roweru to też będziesz wszystko zmieniał?

 

Zbyt pochopne i niezbyt trafne wnioski wyciągasz.

Poza tym, twój laptop dopy nie urywa raczej, dla Samsunga 850 Pro będzie delikatnie mówiąc kagańcem ograniczającym jego możliwości.

 

Może i nie urywa, ale ma wszystko to, czego potrzebuję, a czego na próżno szukałem w innych laptopach - dla mnie jest ideałem, przynajmniej na chwilę obecną.

 

Poza tym, nie o to pytałem, a Twój post nie zawiera ani jednego słowa w owych kwestiach, więc za odpowiedź będę wdzięczny, ale jedynie, gdy będzie merytoryczna. :wink2:

 

Edytowane przez Kristian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie urywa, ale ma wszystko to, czego potrzebuję, a czego na próżno szukałem w innych laptopach - dla mnie jest ideałem, przynajmniej na chwilę obecną.

 

Poza tym, nie o to pytałem, a Twój post nie zawiera ani jednego słowa w owych kwestiach, więc za odpowiedź będę wdzięczny, ale jedynie, gdy będzie merytoryczna. :wink2:

 

SSD V300 też ma wszystko czego potrzebujesz. Może zbyt pochopnie odrzuciłeś odrzuciłeś moją diagnozę.

 

Odpowiedź jest merytoryczna, niestety przez jej zabarwienie nie chcesz (nie potrafisz?) tego tego zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD V300 też ma wszystko czego potrzebujesz. Może zbyt pochopnie odrzuciłeś odrzuciłeś moją diagnozę.

 

Być może nie zrozumiałem czegoś, co napisałeś, ale nie zastanawiałem się przecież, czy zmieniać Kingstona na Samsunga, tylko już to zrobiłem, więc nawet jeśli on "ma wszystko, czego potrzebuję", to teraz jest to i tak bez znaczenia.

Początkowo nie zamierzałem dysku zmieniać, ale całkiem przypadkowo nałożyło się na siebie kilka zdarzeń - dająca się coraz bardziej we znaki zbyt mała pojemność HDD w netbooku oraz okazja zakupu w bardzo ciekawej opcji Samsunga, więc mając w pamięci pisane tu wcześniejsze opinie o Kingstonie, nie wahałem się, tylko podjąłem decyzję. Kingston prawdopodobnie "zasili" netbooka, więc się nie zmarnuje, a że Samsung jest "zbyt dobry", jak do mojego laptopa, to się zgadza, ale przecież to chyba już nie jest powodem do zmartwień?

Odpowiedź jest merytoryczna, niestety przez jej zabarwienie nie chcesz (nie potrafisz?) tego tego zauważyć.

 

Przypomnę wobec tego pytania, na które dostałem już jedną, konkretną odpowiedź:

czy sklonować całego Kingstona na nowego Samsunga, używając dołączonego do dysku oprogramowania "Data Migration", czy może postawić system i wgrać wszystko od początku (która opcja jest bardziej korzystna dla późniejszej, poprawnej pracy wszystkiego, pomijając oczywiście poświęcony czas)? Gdyby było to bez znaczenia, to oczywiste jest, że wolałbym klonowanie.

oraz

czy porady dotyczące różnych optymalizacji systemu dla pracy z SSD, mają dla obecnych dysków (w tym przypadku Samsung 850 Pro) jeszcze jakiekolwiek znaczenie?

 

Jeśli ktokolwiek ma w tych kwestiach jeszcze coś do dodania, jakieś inne zdanie lub ciekawe uwagi, to chętnie je poznam, zanim przystąpię do zamiany dysków.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...