Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest szansa aby do tej ramki:

 

http://allegro.pl/item581797733_ocz_ramka_...wa_3_5_2_5.html

 

mogły zmieścić się dwa dyski 2,5 cala i będzie jeszcze między dyskami odrobina wolnej przestrzeni?

Zapytaj Lysyn'a bo widać że już taką kupił :)

 

Ja swoje przymocowałem jednym bokiem do ścianki zatoki 5.25. Obudowe mają metalową z dość długim gwintem. Śrubki dociągłem lekko a mimo to są sztywno zamocowane. Wszystko dzięki super lekkiej ich konstrukcji.

W jednej zatoce 5.25 można spokojnie zmieścić 4 dyski SSD.

 

 

@tomazzi - Twoim zdaniem najlepiej dla SSD formatować je 1 lub 2k blokami czy pozostawić standardowe 4k? Ciekaw jestem jak Ty masz swój dysk ustawiony i które optymalizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kable od zasiłki oplecione oplotem HGP więc są trochę sztywne i mogą przesuwać dysk tam gdzie akurat "będą chciały". A zamocowany dysk będzie wyglądał jakoś tak bardziej profesjonalnie w obudowie :wink:

 

Zastanawiam się nad pozbyciem dwóch 3,5 calowych dysków na rzecz jednego 2,5 cala 7200rpm włożonego do Scythe Quiet Drive 2,5 cala - jako magazyn danych, a A-Data 32GB SSD pod system. Good idea aby pozbyć się hałasu czy zbędny wydatek?

Co do 2,5 cala 7200 upatrzyłem sobie Samsunga M2. Chyba, że za rok 120-160GB SSD będzie kosztować około 500 zł to wtedy talerzowiec odpada :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle że to dobry pomysł. Sam tak chciałem zrobić. Tyko lepiej wypadają WD Scorpioo (Blue i Black) są szybsze i cichsze.

 

Ceny SSD pewnie tak ale nie za rok. Mysle że trzeba będzie więcej czasu. Raczej szybciej będą sie zmieniały możliwości tych dysków niż ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

@tomazzi - Twoim zdaniem najlepiej dla SSD formatować je 1 lub 2k blokami czy pozostawić standardowe 4k? Ciekaw jestem jak Ty masz swój dysk ustawiony i które optymalizacje?

XP: Fat32 8k (4x2K) -> konieczność ze względu na limity pojemnościowe FAT. NTFS tak naprawdę się nie nadaje do SSD, bo oprócz danych zapisuje całą masę syfu, który w chorej wyobrażni twórców miał coś przyspieszać <_< O ile na hdd można to przełknąć (albo pobawić się stream eraserem), to na SSD jest poprostu porażka.

FreeBSD siedzi na zmodyfikowanym ext3 (który "myśli" że siedzi na raid0 o rozmiarze paska 16k) blok 2k. Tryb juornalingu = journal_data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee mam kable revolteca nic lepiej odstawiłem na półke mało elastyczne :)

 

Dołączona grafika no nie wiem ta 32 g wersja zacinała strasznie,ocz v2 juz lepiej a patriot najlepiej,vertexy bede testował jak dojdą

Edytowane przez silverato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Właśnie zamówiłem sobie dysk OCZ Vertex 60 (w ciągu tygodnia powinien dojść) . Zaintrygował mnie wątek o zmianie sektora z 63 na 64 lub 128. "

 

A na Viscie tez takie sztuczki trzeba robic bo z tegoco wyczytałem to dotyczyło XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki piekne wyniki :)

 

Ten firmware 1199 tak ma 1275 powinien to rozwiazac (firware jest juz gotowy , ale ocz wlasnie dodaje do niego zabezpieczenia przed instalowaniem go na innych dyskach z tym samym kontrolerze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ktore dyski nie mają problemów z multitaskingiem i z czego to wynika, nawet w raidzie będa mialy te problemy?

W artykule podawanym strone wcześniej z anandtech jest na ten temat. Problem w większości ograniczono w w rewizji B kontrolera JMicron.

Czyli najlepiej kupić OCZ Solid, Vertex, G.Skill, Warp v2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy:

 

1. dyski z controlerem z wlasnym cache - calkowicie pozbawione problemu

 

Intel, Vertex, nowa seria A-daty (jeszcze niedostepna), jedna z serii super talenta, samsung na SLC

 

2. dyski z wewnetrznym raidem (2 dyski z Jmicronem 602 + kontroler raid jmicrona) gdzie problem jest znacznie mniejszy

 

Titan, Apex , (byc moze Warp v3 patrzac na transfer)

 

3. dyski z poprawionym Jmicronem 602 gdzie problem troche ograniczono:

 

Warp v2, Core v2, Solid, (Gskill ? )

 

4. dyski z orginalnym jmicronem 601

 

Core v1

 

 

Nie wiem tylko jak to ma sie do a-daty , ale przypuszczam ze ta po 300 zeta za 32 gb to kategoria 4 , a XPG to moze byc ulepszony jmicron.

 

Im wiecej dyskow raidzie tym powinno byc lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grimlock takiego kupil czekamy na testy :)

No weźcie mnie straszcie problemami z multitanskingiem - nie tylko w A-Datach siedzi JMicron :wink: A nie jest przypadkiem wyposażona w to JMicron JMF602 + 8 Channel Samsung 64 Gbit MLC ?

 

Dokładnie to kupiłem tą A-Datę SSD 300 32GB za 310 zł

 

http://www.allegro.pl/item586763461_a_data..._sata_ii_i.html

 

Polecam zapytać sprzedawcę bo wersję 64GB miał za 454 zł.

 

 

Jak tylko dotrze do mnie to wrzucę testy :)

 

 

A-Data SSD300 Series:

 

Master chip for the JMicron controller JMF602, this is a SATAII / USB to NAND Flash controller dual function, in the high-end A-DATA SSD on XPG Series Mini USB2.0 interface integration. Intel SSD as the only master of the SSD chips, JMF602 widely in various brand SSD in use, it can support up to 256 NAND Flash chip array, a variety of popular support for NAND Flash, including Toshiba, Samsung, Hyundai / STMicroelectronics and Intel / Micron flash memory and so on. JMF602 also embedded in BCH (Bose-Chaudhuri-Hocquenghem) algorithm for ECC error correction engine, to ensure the reliability of data

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

http://www.thg.ru/technews/20081114_170713.html

 

Dołączona grafika

 

http://www.expreview.com/preview/2008-12-0...8551d10699.html

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...