Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim czasie dość długo poszukiwałem metody przeniesienia pliku HIBERFIL.SYS na inną partycję, ale nie znalazłem rozwiązania. To było jeszcze w czasach królowania Windows XP.

Może w Win Vista / Win Seven już jest taka możliwość, ale nie ma jej jednak w oficjalnych opcjach. Trzeba by grzebać dość głęboko w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was Intel'a 40/80GB? U was też Intel SSD Toolbox (najnowszy że strony Intela) źle pokazuje Power-On Hours Count? U mnie ciągle jest 15 godzin a już na pewno przepracował z 50 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem sobie z nudów porównać co nieco w HD TUNE oraz CrystalDiskMark

 

SSD Kingston V series SNV425-S2BD 64GB:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

oraz dla porównania

2x Samsung F1 1TB (RAID0)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was Intel'a 40/80GB? U was też Intel SSD Toolbox (najnowszy że strony Intela) źle pokazuje Power-On Hours Count? U mnie ciągle jest 15 godzin a już na pewno przepracował z 50 godzin.

 

U mnie na obu dyskach pokazuje prawidłowo.

 

EDIT

Znowu RevoDrive przemaglowany, tym razem 120GB wersja. http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=596&Itemid=60

Żeby nie ten brak Trim. Nawet SMART i NCQ nie ma.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się śledzić budżetowe SSD i 30GB od Kingstona jest za 236zł: Dysk SSD Kingston SNV125-S2BD/30GB w Morele.net To chyba najlepsza cena jaką obecnie widziałem. Jak zejdzie do 200zł to łykam xD Ale mam też pytanie. Czy do 400zł powiedzmy jest coś, co byłoby zdecydowanie lepiej kupić? Czy jechać po kosztach i zostać przy 30GB na system (XP/7)?

 

EDIT: rano kosztował 236zł, teraz (21:00) kosztuje... 228zł. Małymi kroczkami ale w dół :)

 

EDIT2: A miało być tak pięknie... Było już 212zł albo 216zł, a teraz... szkoda gadać. 339zł o.O

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zakupił tego kingstona 30GB i były jakieś jaja z przenoszeniem systemu (w7), czy ktoś 'przenosił' XP z HDD na SSD i może potwierdzić bezproblemowość na sofcie od kinstona np?

Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo wolniejszy jest ten kingston od intela?

 

Sporo. Ten SNV125 to dość stary dysk.

 

EDIT

OCZ wprowadza na rynek Onyx 2 ma SandForce oczywiście. 120GB model ma byc za 190$ co jest niezłą ceną przy parametrach SF1200.

Jedynym ograniczeniem dysku jest 10000IOPS co i tak jest wystarczającą ilością do domowego użytku. Wygląda na to że OCZ przygotowuje się na przyjście nowych 25nm dysków od Intela

 

Mam nadzieje że będzie się działo :)

 

@Raptor chyba ostatnio nikt się w USB nie bawi.

 

EDIT

Ależ się ceny SSD mocno pozmieniały. Zaktualizowałem 1. stronę, ceny spadły nawet po kilkaset zł. Nowym najtańszym SSD jest OCZ Onyx w cenie 260zł :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Ależ się ceny SSD mocno pozmieniały. Zaktualizowałem 1. stronę, ceny spadły nawet po kilkaset zł. Nowym najtańszym SSD jest OCZ Onyx w cenie 260zł :)

 

czyli kupować tego ocz? duża różnica będzie w porównaniu do samsung f3? Ram.net to dobry sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Random Read ma lepszy od Kingstona i Intela a random Write po między nimi. http://www.anandtech.com/show/3756/2010-value-ssd-100-roundup-kingston-and-ocz-take-on-intel/2

Ma też słabe punkty jak każdy tani SSD ale przy takiej cenie rekompensuje wszystko. Jaki HDD zapewni Ci takie czasy dostępu?

Pamiętaj tylko że mósisz używać systemu z Trim więc np Win 7 to konieczność bo dysk ma spore spadki bez zerowania komórek.

 

Już mój pierwszy SSD ponad półtora roku temu mimo pewnych wad był znacznie szybszy od każdego HDD!

 

Co do sklepu, samo to że ma prawie 11 tysięcy opinii mówi samo za siebie...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i tak. Będzie ogólnie większa responsywność systemu, szybsza reakcja na polecenia. Przeczytaj choć podsumowanie w tym teście co podałem link.

 

Generalnie to wszystko o czym mówimy tu od 110 stron :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jeden dysk 120GB. Raid to automatycznie brak Trim a i tak nie odczujesz przyspieszenia chyba że zależy ci na przenoszeniu wielkich plików z partycji na partycje. Ewentualnie zapis strumieniowy danych, obróbka video itp.

 

Podobnie http://www.anandtech.com/show/3949/oczs-fastest-ssd-the-ibis-and-hsdl-interface-reviewed dodatkowo z testem OCZ IBIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ wypuściło Wielką Stopę :D Ceny bardzo atrakcyjne Overclockers UK Search Results :)pzdr

 

EDIT

Pokazał się również Ibis :blink: http://www.overclockers.co.uk/search_results.php?sortby=&groupid=701&search=ibis Ceny już mniej atrakcyjne, ale osiągi jak najbardziej :wink:

Edytowane przez chemiczny_ali
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...