Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zaintrygowała mnie oferta na jednej z hurt. są 2 Intele 40GB, ale nie mogę znaleźć info jest jakaś różnica pomiędzy:

X25-V MLC

5SSDSA2MP040G2K5

...VS....

SSDSA2MP040G2R (ten droższy, ale czy był wydajniejszy? Wygląda na wycofany ze sprzedaży)

 

Bo w cenie 50zł netto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecili w przystępnej cenie (500-600 zł) tylko pod system Win7 x64? Myślałem nad OCZ Vertex 2 50GB, ale czy 50 GB to jednak starczy ? Ew. w przyszłości bym dokupił drugi jakby był tańszy. Na czy mi zależy. Ogólnie na szybszej pracy systemu. Szybszego ładowania się aplikacji. Czasem jakieś konwertowanie Video no i wiadomo granie. SSD ma jakiś korzystny wpływ na działanie gier. Oczywiście do gier dokupiłbym drugi taki dysk i instalowałbym tam raz na jakiś czas jakieś 2-3 gierki. Ale to tylko w ostateczności gdyż gry nie są tu priorytetem. Ważna jest wydajność systemu. Oczywiście mogę w ostateczności dołożyć, ale wolałbym nie przekraczać kwoty 600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowała mnie oferta na jednej z hurt. są 2 Intele 40GB, ale nie mogę znaleźć info jest jakaś różnica pomiędzy:

X25-V MLC

5SSDSA2MP040G2K5

...VS....

SSDSA2MP040G2R (ten droższy, ale czy był wydajniejszy? Wygląda na wycofany ze sprzedaży)

 

Bo w cenie 50zł netto.

 

Jeden i ten sam dysk. Nie było różnych wersji dysku tylko jedna (G2). Różnice w oznaczeniu sprowadzają się do wyposażenia pudełka. Pełna wersja ma np szyny do montażu w zatoce 3.5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nareszcie długo wyczekiwane informacje na temat nowych Inteli! http://www.anandtech.com/show/3965/intels-3rd-generation-x25m-ssd-specs-revealed

 

Dla leniwych podaje w skrócie, pojemności 80-600GB, wzrost zapisu do 170MB/s, odczyt bez zmian. Wzrost IOPS R 50K / W 40K. Czterokrotny wzrost żywotności komórek!

Spodziewane pojawienie sie pomiędzy Q4 2010 a Q1 2011. Anandtech spodziewa się agresywnej polityki cenowej Intela więc może wreszcie zdarzy się to na co długo czekamy.

 

Najgorsze jest to że dalej trzeba czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nareszcie długo wyczekiwane informacje na temat nowych Inteli! http://www.anandtech.com/show/3965/intels-3rd-generation-x25m-ssd-specs-revealed

 

Dla leniwych podaje w skrócie, pojemności 80-600GB, wzrost zapisu do 170MB/s, odczyt bez zmian. Wzrost IOPS R 50K / W 40K. Czterokrotny wzrost żywotności komórek!

Spodziewane pojawienie sie pomiędzy Q4 2010 a Q1 2011. Anandtech spodziewa się agresywnej polityki cenowej Intela więc może wreszcie zdarzy się to na co długo czekamy.

 

Najgorsze jest to że dalej trzeba czekać :)

 

Świetna wiadomość, zastanawiałem się nad zmianą A-Daty na Corsaira F, który ma dość ciekawe ceny i solidne osiągi. Ale patrząc przez pryzmat używanego teraz Intela G2 i tego info - wybór jest oczywisty :D

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi podac linka do firmware na forum OCZ dla Vertexa 2? Bo był na forum OZC ale jakos nie widze teraz.

 

PS. A Corsair F60 jest lepszy od Vertexa 2 i czy obsluguje TRIM?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anandtech spodziewa się agresywnej polityki cenowej Intela więc może wreszcie zdarzy się to na co długo czekamy.

 

Szczerze w to wątpię. Nawet jeśli najmniejszy tj 80GB będzie sporo tańszy od G2 80GB, to na pewno cena nie zejdzie to poziomu 200 zł. A wydawanie 4 stów czy więcej za dysk systemowy to nadal dla wielu (w tym dla mnie) nieopłacalny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spadków cen. Pamiętajcie co było z Raptorami. Też wcale ich ceny jakoś nie poleciały masakrycznie w dół po czasie. Wciąż są wysokie, a pojemności małe, prawda? Raczej więc i SSD nie ma co prorokować innej historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale WD to była (i dalej jest) nisza, a SSD staje się powoli masówką - zresztą ceny SSD bazują na cenach pamięci, a te spadają, bo też są w powszechnym użyciu. Zresztą nikt chyba nie oczekuje, że SSD będzie tańsze od HDD. W praktyce ceny na poziomie 400 zł za 100 - 120 GB baaaaardzo szybki dysk to będzie w pełni akceptowalny poziom.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dobre parę stron tego tematu ale nadal nie mogę zdecydować się na jakiś konkretny dysk ssd. Dysk chcę włożyć do Macbooka pro. Będzie używany z MacOS i WIn7. Chciałbym na niego przeznaczyć do ok 200$. Zależy mi na dobrej współpracy z wymienonymi systemami, małej awaryjności i pojemności powyżej 60GB. Będę wdzięczny za jakieś konkretne porady.

Edytowane przez Tomkierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sata3 montują już we wszystkich lepszych płytach, za rok - dwa to będzie standard. Nowe SSD też już raczej będą robić na SATA3. Jedynie nie widzę montowania SATA3 w HDD, chyba że poza prędkością coś jeszcze nowy interfejs daje.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z atto jest ok, za to namieszałem ze sterami zmianą ustawień w windzie i mi zapis sapdł w crystalu do 60 mega ;/ Ciekawe co ja tam takeigo namieszałem ;)

 

Nie wiem co jest w crystalu było 100mega zapisu jest 60 i za chiny nie wiem co jest.

 

 

edit: sprawdziłem na innym systemie i odczyt też spadł. Nie esjt to więc wina sterów ale coś się f60 odwidziało. Pocieszające,zę po zaznacznei opcji 0xall w crystalu wyniki są dobre 277/266 odczyt zapis sekwencyjny ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ zaleca aby ich dyski oparte na SF1200 traktować tak: zainstalować system+programy, zrobić obraz tego dysku, wykonać zerowanie za pomocą Linuxa/np.Ubuntu (Secure Erase ) i ponownie zaistalować system z obrazu, dodatkowo zaleca używać sterowniki AHCI ( i dyski maja pracować w trybie AHCI nie IDE) od Intela ( najnowsze wspierają TRIM ) oraz nie używać formatowania do przywrócenia wydajności a Secure Erase z np. Ubuntu. A jak na razie to wszystki oparte na SF mają skopany S.M.A.R.T. i pokazują relokowane sektory :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...