Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos ma pełny dostep do forum OCZ.

W tym watku jest link do firmware dla vertexa 2.

 

Support Question Vertex 2 with firmware 1.22 ????

 

Prosze o podanie linka do firmware.

 

PS. Niestety firmware 1.22 jest tylko na nowych dyskach. Max do poniedziałku ma byc firmware 1.23.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos ma pełny dostep do forum OCZ.

W tym watku jest link do firmware dla vertexa 2.

 

Support Question Vertex 2 with firmware 1.22 ????

 

Prosze o podanie linka do firmware.

 

PS. Niestety firmware 1.22 jest tylko na nowych dyskach. Max do poniedziałku ma byc firmware 1.23.

 

Ja mam ale link został wykasowany i nie wiedzieć czemu nie chcą udostępnić oficjalnie ani na maila, zaczyna mnie to coraz bardziej irytować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie spadków cen. Pamiętajcie co było z Raptorami. Też wcale ich ceny jakoś nie poleciały masakrycznie w dół po czasie. Wciąż są wysokie, a pojemności małe, prawda? Raczej więc i SSD nie ma co prorokować innej historii.

 

Już się zaczyna dobrze dziać. 60GB GSkill Phoenix czy Vertex 2 za 128€ to już atrakcyjna cena. SSD Solid State Disks; IDE, SATA, SATA II & ExpressCard/34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo 64gb crucial można dorwać za mniej niż 500zł. rok temu za tyle szło dostać kiepawe 32 gb. ceny są już teraz bardzo atrakcyjne

 

ale tak czy siak to polecam wszystkim wstrzymanie się z zakupem. onyx 2 (ultra tanie dyski ocz obecnie 64 gb stoi za mniej niż 400zł) ocz ibis, intelowe g3 które stawiają na zbicie ceny. seria dysków na sandforcie (kolejna od obecnej) mają przynieść znaczny spadek cen/ceny 1gb.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie mały zwrot w historii ssd się szykuje. optymistyczna wersja wskazuje na to że ceny 1gb mogą polecieć o połowę i więcej. wskazuje na to choćby fak,t że wiele tanich linii ssd różnych producentów, z nową generacją nie zaoferuje nic mniejszego niż 60 gb. onyx 2 zaczynać się będzie dopiero od 120gb! a przecież to jest najtańsza seria ocz. a szczerze wątpię aby ceny tej serii były na poziomie jakichś ultra drogich zabawek. dlatego warto się wstrzymać i obserwować rynek.

Edytowane przez bzzzzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawie się robi. Może zrobią coś ciekawego na święta przyszłego roku, choć miło by było wcześniej się już w SSD zaopatrzyć. Śledzę na bierząco topik i aż mi się portfel otwiera jak czytam te ohy i ahy na temat ssd :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostrzegam że to jest optymistyczna wersja poparta tylko logiką. firmy muszą zarobić więc tak czy siak bardzo tanio dla nas nie będzie. głównym motywem ich działań jest pewnie znaczne zwiększenie zysków. jednak walka trwa ;) ciekawe co się tutaj stanie :) martwi mine tylko kto i kiedy kupi firmę sandforce aby zbić kokosy na kontrolerach. bo chyba można już stwierdzić że mają monopol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzenosiłem wszystkie pliki tymczasowe od systemu/programów na zwykły HDD i zastanawiam się czy nie lepiej przenieść je na SDD. Od czasu zakupu Intel'a (3 tygodnie temu), licznik zapisu w Intel SSD Tool wskazuje na 60GB. Odczuję jakąś większą różnice w codziennym użytkowaniu systemu?

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 4GB ramu nie specjalnie. Na szczęście Win 7 przyzwoicie wykorzystuje pamięć.

 

Onyx 2 to jak na razie kandydat na wymiane mojego Solida. Na systemowy czekam do czasu premiery tych wszystkich zapowiadanych super nowości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeleciałem temat i gratuluje ogrom wiedzy na ten temat ;) Obecnie posiadam 2x F3 w MatrixRaid ale myślę powoli o zakupie SSD. Obecnie system zajmuje mi 75GB. PC wykorzystuje głównie do aplikacji dlatego zależy mi na ich szybkim ładowaniu i obsłudze. Pliki np Photoshopa trzymane byłby i tak pewnie na RAID1 gdybym kupił SSD (ważne dla mnie jest również bezpieczeństwo)

 

Moje pytanie brzmi: co najlepsze do takich rozwiązań. Natknąłem się na OCZ 120G Revo na PCIe jednakże piszecie tu że to strata kasy ? Druga kwestia to planuje zakup za za miesiąc lub za kilka miesięcy i nie wiem czy nie warto byłoby poczekać jeszcze chwile (z uwagi na SATA3 ?) Co możecie polecić na chwilę obecną ? Vertexa 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie mały zwrot w historii ssd się szykuje. optymistyczna wersja wskazuje na to że ceny 1gb mogą polecieć o połowę i więcej. wskazuje na to choćby fak,t że wiele tanich linii ssd różnych producentów, z nową generacją nie zaoferuje nic mniejszego niż 60 gb. onyx 2 zaczynać się będzie dopiero od 120gb! a przecież to jest najtańsza seria ocz. a szczerze wątpię aby ceny tej serii były na poziomie jakichś ultra drogich zabawek. dlatego warto się wstrzymać i obserwować rynek.

 

Do kiedy wg Ciebie warto sie wstrzymac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tak czekać w nieskończoność, oczywiście wszyscy wiemy że pojawią się nowe dyski od OCZ czy Intel'a ale tak naprawdę nie znamy dokładnej daty wprowadzenia na rynek (Intel mówi o Q4 lub Q1 a jak będzie to nie wiadomo), zresztą nie wiadomo jakie będą ceny. Technika idzie tak do przodu to gdybym miał ciągle czekać nigdy bym nie kupił tego SSD.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupujesz ssd na kilka lat i jak poczekasz 3-6 miesięcy to możliwe że dorwiesz znacznie lepszy sprzęt w tej samej cenie. jeśli trend bylby powolny, lekkie podbijanie wydajności i powolny spadek cen to bym nie zastanaiwał się i leciał do sklpeu, jednak teraz może być niemałe zamieszanie na rynku ssd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że teraz byc może będzie większe zamieszanie niż zwykle w kwestii SSD (albo to nasze nadzieje) ale może warto sie wstrzymać do końca listopada.

 

...

Moje pytanie brzmi: co najlepsze do takich rozwiązań. Natknąłem się na OCZ 120G Revo na PCIe jednakże piszecie tu że to strata kasy ? Druga kwestia to planuje zakup za za miesiąc lub za kilka miesięcy i nie wiem czy nie warto byłoby poczekać jeszcze chwile (z uwagi na SATA3 ?) Co możecie polecić na chwilę obecną ? Vertexa 2 ?

 

Vertex 2 i wszystkie jego odpowiedniki, np Corsair F, GSkill Phoenix itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że można czekać w nieskończoność ;) Nie mowie tu o nieskończoności ale tak jak piszecie przeglądając tematy SSD robi się nie lada zamieszanie, SSD staje się też bardziej popularny stad i firmy walczą o klienta manipulując nie tylko cenami.

 

A czy ktos przyglądał się bliżej OCZ 120G Revo na PCIe? Transfery ma imponujące (przynajmniej z opisu nie wiem jak w rzeczywistości) Czego sądzicie że to strata kasy ? Jest jakiś ukryty haczyk ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miał być udostępniony nowy firmware 1.23 do dysków OCZ z Serii Vertex2 i oczywiście nadal brak a stanowisko OCZ: jak będzie to będzie :).Więc nadal olewają użytkowników i nie zajmują jasnego stanowiska co do wadliwej serii Vertex2 (ponoć skopali nie tylko firmware ale również kości pamięci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Wiadomo, że można czekać w nieskończoność ;) Nie mowie tu o nieskończoności ale tak jak piszecie przeglądając tematy SSD robi się nie lada zamieszanie, SSD staje się też bardziej popularny stad i firmy walczą o klienta manipulując nie tylko cenami.

 

A czy ktos przyglądał się bliżej OCZ 120G Revo na PCIe? Transfery ma imponujące (przynajmniej z opisu nie wiem jak w rzeczywistości) Czego sądzicie że to strata kasy ? Jest jakiś ukryty haczyk ;) ?

 

Mam to Revo na testach.

Porównanie przeciwko 2x patriot inferno 60 gb, 2x kingston snvp325 64 gb, 3x kingston snvp325 64 gb oraz velociraptor'owi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na brak Trim Revo trzeba szczególnie testować na spadek wydajności po intensywnym używaniu.

 

Gdzie zobaczymy wyniki tych testów?

 

EDIT

Kurde ceny w oczach maleją :D http://www.memoryc.com/products/description/120GB_OCZ_Vertex_2_SATA_II_3_5_inch_SSD_Solid_State_Disk-285MB_sec_read_275MB_sec_write_/index.html

Jeszcze nie dawno nie do pomyślenia 120GB w takiej niskiej cenie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacja Windows 7 na SSD. Za kazdym razem przy kopiowaniu plików pojawia sie komunikat 0x8007045D, sprawdzalem z inna plyta i bootowalnym pendrivem i nic. XP równiez nie moge zainstalowac bo pojawia sie komunikat ze dysk moze byc uszkodzony. Sprawdzilem SMART i jest czysty, jakies pomysly co z tym zrobic? (Sory za brak polskich znakow ale pisze z telefonu :])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacja Windows 7 na SSD. Za kazdym razem przy kopiowaniu plików pojawia sie komunikat 0x8007045D, sprawdzalem z inna plyta i bootowalnym pendrivem i nic. XP równiez nie moge zainstalowac bo pojawia sie komunikat ze dysk moze byc uszkodzony. Sprawdzilem SMART i jest czysty, jakies pomysly co z tym zrobic? (Sory za brak polskich znakow ale pisze z telefonu :])

 

nie wiem moze sformatuj przy instalce, co prawda wcina troche ale może pomoże(skasuj partcje i załóż od nowa)

2 sprawa bład kopiowania plików...a płytka ok?moze zle wypalona/uszkodzona?

 

nie doczytalem ze z pena też, jak jesteś pewien ze struktura iso jest ok i nie na baboli to sam juz nie wiem...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na pewno wisi w powietrzu odnośnie cen, bo coraz więcej sklepów robi obniżki czyli próbują wypchnąć starszy sprzęt żeby nie zostać z nim na stanie. http://www.komplett.ie/Komplett/site/campaign/SSD_Campaign/cms.aspx?src=hb111010a_ssd

Ciekawe że teraz Intele 80 i 160 sa w kompletnie nie opłacalnych cenach.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bardzo dobrych opiniach na temat dysku Patriot Inferno postanowiłem go kupić (440zł). Wszystko chodzi super, same plusy itd, ale jest jedno ALE. W testach syntetycznych HDTach podaje mi bardzo niskie wartości odczytu (powinno być około 240MB/s), inne niż w recenzji dysku. Zaś w teście ATTO odwrotnie nawet lepsze niż w recenzji. Tak więc nie wiem co pokazuje prawdę.

post-102976-029232700 1287587065_thumb.jpg

post-102976-050388500 1287587076_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...