Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no godzinke temu przyszedl moj vertex 2. wlasnie mialem sie zabierac za update FW a tu patrze i mam juz 1.24 wgrany :| wtf ?? jak ??

 

EDIT

 

no i problem :/ mam jakies slabe wyniki :/ co to moze byc ??

Dołączona grafika

Edytowane przez hwdp43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to mają niezłe "HALO".

Koniec świata, bo benchmark mi pokazał trochę za mało. Cała wypowiedź wygląda tak jakby było coś źle z systemem, no nie wiem może wolniej działa niż na HDD...

 

Na odpowiedź, że jest dobrze i było pisane wcześniej dlaczego tak się dzieje, pada idiotyczna odpowiedź, która mniej więcej oznacza - nie chce mi się szukać, powiedz mi lub poszukaj za mnie, bo mój czas jest cenniejszy od Twojego. Poza tym, nie sto dwadzieścia stron, tylko dziesięć od końca, bo dyski na Sandforce są od dość niedawna.

 

Tego typu ludzie - opamiętajcie się trochę, bo przez Was zrobi się niedługo dwieście czterdzieści stron.

 

EDIT:

 

Wniosłem - To jest próba nakłaniania ludzi do myślenia. Poza tym, ja wyprodukowałem jednego posta, a Ty trzy o wątłej jakości.

Edytowane przez karols2
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy Win7 na SSD będzie szybciej się włączał niż Win MX8.1F na starym dysku HDD 250 GB ;P

 

Zrob test na tym uber h4xorskim pseudo systemie i porownaj z wynikami zamieszczonymi w tym temacie. Czasy uruchamiania byly juz wiele razy mierzone i podawane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak coraz bardziej zastanawiam sie nad przejsciem na ssd, mysle ze okolice swiat to bylby akurat dobry moment.

 

I tak np zastanawiam sie pomiedzy ssd a-data a crucialem, niby crucial ma magiczne 350mb odczytu ale i tak tego nie wykorzystam bo mam ich9, natomiast a-data ma prawie dwukrotnie wiekszy zapis.

I tutaj nasuwa mi sie pytanie czy az tak duzy zapis mi sie do czegos przyda?

 

Dalej jednak jakby nie patrzec taki F120 wcale taki zly nie jest.

Kurde sam nie wiem nad czym sie zastanawiac. :(

 

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obecna chwile mam 2x250gb w raid0 ktore straszne mnie denerwuja swoja glosnoscia dzialania. Wiec wrzuce je do serwera, a serwer sobie wrzuce gdzies gdzie go na pewno nie bede slyszal i sobie udostepnie cala ta powierzchnie przez siec. A 120gb potrzebuje dlatego iz planuje miec na nim system + najpotrzebniejsze rzeczy + kilka gier. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie spotkal sie z przywieszaniem uruchamiania Win7 x64 przy korzystaniu z Intel Rapid Storage? (v9.6 | v9.5.6 | v10)

Sprawdzilem u siebie dokladnie i jesli mam zainstalowane sterowniki od Intela to 7 na 10 uruchomien przywiesza sie po pokazaniu pulpitu. Nie ma wtedy ikon obok zegara, nie mozna kilknac na zadna ikone w pasku zadan... Trzeba poczekac 3-4 sekundy w porownaniu do sterownikow systemowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuebk - Oba dyski o które pytasz będą bardzo dobre. Crucial też ma szybki zapis i generalnie jest trochę szybszy od dysków na SandForce. Jedyne dla niego przeciwwskazanie to gdybyś planował stawiać na nim Viste albo XP.

 

 

@Pinki, miałem kiedyś przyciachy (tyle że w innym momencie) na którychś betach. Na oficjalnych nigdy tych problemów nie było.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System to Win7 takze raczej problemu nie bedzie.

 

Ja akurat patrzalem na porownania tutaj:

Crucial RealSSD C300 128GB Solid State Drive - Test System Setup and ATTO Baseline Performance :: TweakTown USA Edition

Corsair Force F120 120GB SandForce Solid State Drive - Test System Setup and ATTO Baseline Performance :: TweakTown USA Edition

 

Nie wiem moze ja jestem w bledzie [bo w sumie nie mialem jeszcze doczynienia z ssd] ale wydaje mi sie ze c300 poleci tylko troche lepiej od f120 z racji tego ze bedzie go ograniczal kontroler, natomiast roznica w zapisie w tych testach moznaby rzec ze jest prawie dwukrotna.

 

BTW: A jakby tak F160? Cena wydaje sie stosunkowo niska jak na 160gb w ssd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym sie trzymal z daleka od rozwiazan sieciowych :P jezeli nie masz wc i bardzo dobrze wyciszonego kompa to nie odczujesz normalnego dysku w sqd

 

Jesli mialbym robic serwer plikow tylko pod siebie to faktycznie nie byloby to nie za madre ale w domu jednak mam 3 komputery i mimo wszystko przydaloby sie jedno miejsce do trzymania rzeczy typu zdjecia, filmy czy tez muzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System to Win7 takze raczej problemu nie bedzie.

 

Ja akurat patrzalem na porownania tutaj:

Crucial RealSSD C300 128GB Solid State Drive - Test System Setup and ATTO Baseline Performance :: TweakTown USA Edition

Corsair Force F120 120GB SandForce Solid State Drive - Test System Setup and ATTO Baseline Performance :: TweakTown USA Edition

 

Nie wiem moze ja jestem w bledzie [bo w sumie nie mialem jeszcze doczynienia z ssd] ale wydaje mi sie ze c300 poleci tylko troche lepiej od f120 z racji tego ze bedzie go ograniczal kontroler, natomiast roznica w zapisie w tych testach moznaby rzec ze jest prawie dwukrotna.

 

BTW: A jakby tak F160? Cena wydaje sie stosunkowo niska jak na 160gb w ssd.

 

ATTO mierzy tylko prędkości liniowe. Random jest znacznie ważniejszy. Pare stron wcześniej podawałem link do testów na Anandzie i jest porównanie na sata 3 i 6.

Zapis 140MB/s jest w zupełności wystarczający. Intele mają nie więcej niż 100MB/s a są jednymi z najszybszych dysków na rynku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto coś z tych 3 dysków licytować

 

Napęd SSD Samsung 64GB SLC (1332506551) - Aukcje internetowe Allegro

 

W ostateczności ten Samsung (SLC) ale...

 

Czy lepiej dołozyć do nowego F60 lub kupic intela 40gb ? ; )

 

... to będą najlepsze opcje, szczególnie Intel 40GB ewentualnie Corsair F60 :) Nowe, na gwarancji i bardzo wydajne :)

 

 

PS. Dziś mojego peceta opuścił HDD, pozostały tylko dwa SSD Intel i A-Data. Teraz muszę pomyśleć nad wyciszeniem zasilacza ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa jakies przeslanki za tym, aby czekac na nowa serie dyskow Intela G3? Bo w zasadzie jestem zdecydowany na Intela 80Gb, ale nie wiem czy brac teraz G2 czy poczekac do lutego 2011i kupic G3. Nie wiem czy koszt nowej serii i czas jaki bedzie czekac (luty/marzec) sa czynnikami wymiernymi do wydajnosci G3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie w koncu dojechala druga sztuka F60. Jutro siade i sie pobawie

Zaskoczylo mnie to ze po zmianie starego Corsaira na F60 zanim zacznie sie ladowac system, komputer wykrywa dysk jakies 30sekund :|

Ale moze cos mi sie w biosie przestawilo, mniejsza z tym. Zobaczymy jak to na raidzie bedzie wygladalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sa jakies przeslanki za tym, aby czekac na nowa serie dyskow Intela G3? Bo w zasadzie jestem zdecydowany na Intela 80Gb, ale nie wiem czy brac teraz G2 czy poczekac do lutego 2011i kupic G3. Nie wiem czy koszt nowej serii i czas jaki bedzie czekac (luty/marzec) sa czynnikami wymiernymi do wydajnosci G3...

 

Ma razie znamy tylko suche fakty. A jak będą dyski śmigać w praktyce to Ci powiemy po nowym roku :)

80ka jest ok, nie zawiedziesz się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Core V2 60GB mi przycina - co jest irytujące - więc chciałbym go wymienić na szybszy w cenie do 600zł. Co polecacie do pracy z wieloma plikami (strony www)? Tak żeby nic mi nie przycinało oraz aby rozpakowywanie paczek nie zajmowało wieków (np. ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/3.6.9/source/firefox-3.6.9.source.tar.bz2 - rozpakowanie tara na HDD: 93sek, na SDD: po 186sek jest 10% i 7zip twierdzi że potrwa to jeszcze ponad 21 minut).

 

Tak w ogóle te nowe dyski dają już radę z replayami w StarCraft 2, czy dalej trzeba mieć tempa na zwykłym HDD żeby pooglądać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...