Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

OCZ Core V2 60GB mi przycina - co jest irytujące - więc chciałbym go wymienić na szybszy w cenie do 600zł. Co polecacie do pracy z wieloma plikami (strony www)? Tak żeby nic mi nie przycinało oraz aby rozpakowywanie paczek nie zajmowało wieków (np. ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/3.6.9/source/firefox-3.6.9.source.tar.bz2 - rozpakowanie tara na HDD: 93sek, na SDD: po 186sek jest 10% i 7zip twierdzi że potrwa to jeszcze ponad 21 minut).

 

Tak w ogóle te nowe dyski dają już radę z replayami w StarCraft 2, czy dalej trzeba mieć tempa na zwykłym HDD żeby pooglądać?

 

Core V2 przycina co jest oczywiste bo to stara konstrukcja 1. generacji. Każdy 2. generacji dysk jest pozbawiony tych wad.

Tutaj masz napisane co warto.

Corsair F60, Vertex 2 60GB lub Intel X25-M 80GB są w zasięgu Twojej ceny.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa wyniki mam normalne czy jeszcze cos sie bawic?

 

Najbardziej wkurzajaca rzecz to to, ze nie moge na tym Raidzie postawic systemu.

Mini system intela w ogole nie widzi tego raidu przy starcie, same dyski sa widoczne itd.

Jak wsadzilem jeden zwykly dysk, pokazal mi i SSD ale raid byl Failed :|

 

O co kufa kaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym twoj SSD koliduje z ogladaniem replayi w sc2?

 

To jest niestety bug w SC2 - przy oglądaniu repków gra maltretuje katalog TEMP tak bardzo, że po kilku sekundach masz pokaz slajdów (http://eu.battle.net/sc2/en/forum/topic/283412582#18). Nie wiem czy ten bug został poprawiony, czy też może nowe SSD sobie z tym dają radę, dlatego pytam :)

 

Corsair F60, Vertex 2 60GB lub Intel X25-M 80GB są w zasięgu Twojej ceny.

 

Corsair F60 i Vertex 2 znalazłem w zbliżonych cenach (~440zł), ale Intel X25-M już znacznie odstaje (~600zł) - warto tyle dopłacić?

 

Zaczęły się już świąteczne "promocje"? Może warto poczekać do stycznia z zakupem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co obserwuje to najtańsze dyski były jakieś dwa tygodnie temu. Teraz ceny znów się podniosły i chyba tylko słaby kurs dolara by je uratował.

Świąteczne ceny w PL zwykle ida w góre i wcale w styczniu nie spadają. O ile czekać to do lutego mniej więcej albo brać teraz. To moje prognozy ale głowy za nie nie daje :P

 

 

EDIT

Wszystkim zainteresowanym zakupami polecam śledzenie wskazań Centralnego Banku Europejskiego http://www.ecb.int/stats/exchange/eurofxref/html/eurofxref-graph-usd.en.html

Jak widać tendencja jest dla naszych zakupów kiepska. Rynek amerykański szybciej się podnosi od skrzywionej Europy i nawet świetne wyniki Niemiec tego nie naprawią.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są miodzio.

A czy mógłbyś zaspokoić moją ciekawość i pokazać screena z testu Random Access w HD Tune?

 

Mówisz o tym Moblin 2 OS? Nie da się tam podać sterowników pod raid?

 

Nie mam pojecia czy o to Ci chodzilo. ale prosze

 

rrr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Core V2 60GB mi przycina - co jest irytujące - więc chciałbym go wymienić na szybszy w cenie do 600zł. Co polecacie do pracy z wieloma plikami (strony www)? Tak żeby nic mi nie przycinało oraz aby rozpakowywanie paczek nie zajmowało wieków (np. ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/3.6.9/source/firefox-3.6.9.source.tar.bz2 - rozpakowanie tara na HDD: 93sek, na SDD: po 186sek jest 10% i 7zip twierdzi że potrwa to jeszcze ponad 21 minut).

 

Tak w ogóle te nowe dyski dają już radę z replayami w StarCraft 2, czy dalej trzeba mieć tempa na zwykłym HDD żeby pooglądać?

 

4-5s na intelu z nagrywaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-5s na intelu z nagrywaniem

 

Rozpakowałeś tylko bz2, w wyniku tej operacji dostajesz archiwum tar o którym pisałem. Jeżeli z tym archiwum pójdzie Ci równie sprawnie, to pochwal się proszę który model tego Intela posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałeś tylko bz2, w wyniku tej operacji dostajesz archiwum tar o którym pisałem. Jeżeli z tym archiwum pójdzie Ci równie sprawnie, to pochwal się proszę który model tego Intela posiadasz.

 

Wypakowanie calosci to jakies 14s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka... dysk na system?

 

a) PATRIOT INFERNO SSD 60GB 285MB/s 275MB/s (nie widzę nigdzie 80gb)

b) Corsair Force Series 80GB, 2.5", SATA II 285MB/s, 275MB/s

c) OCZ Vertex2 90GB SSD, 2.5", SATA 285MB/s, 275MB/s

 

O następny!

http://forum.purepc.pl/findpost-t270332-p3566209.html

 

Aaaaaa

Prosze ;]

 

[obrazek]

 

A pięknie dziękuje :)

Widać raid poprawił sporo. 800 w random jest całkiem imponujące!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Intel X25-M 80GB

 

Ciekawa sytuacja gdyz pod linkiem do pliku znajdowal sie firefox-3.6.9.source.tar.bz2, ktora ma wielkosc 48,8 MB. Rozpakowanie go WinRarem na moim sprzecie z podpisu trwalo okolo 66 sekund i wynikiem tego bylo troche ponad 42tys plikow, ktore w sumie zajely 394MB. Na filmie widze, ze rozpakowujesz plik ktory masz prawie 400MB wiec ewidentnie test jest inny.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale ten test niewiele od dysku ssd zalezy -> na ramdysku rozpakowywało 27s :)

 

Jakie masz drivery sata ? Wynik lepszy 2x od mojego i zastanawiam sie czy to wina RST.

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem - profilaktycznie ustawiłem na ramdisk (przy tescie na intelu) ale nic nie dalo (podobnie przy tescie na ramdysku - temp na ramdysk - czasy takie same) - winrar tempa uzywa tylko przy nosnikach wymiennych

 

Mialem RST v9, zainstalowalem te co Ty masz i wypakowanie rarem trwa 14s. Trwalo minute wiec poprawa jest duza.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mapowaliscie tego tempa na inny dysk/ramdysk we wlasciwosciach systemu, zakladka zaawansowane ? Mimo zmienienia lokalizacji winrar dalej wciska sie na dysk systemowy ze swoim tempem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...