Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zmienic firmware w dyskach OCZ Vertex 120 gb. Obecnie posiadam 1.3.

Prosiłbym o dokładne wskazówki jak to zrobic. Szukałem na forum i nie za bardzo wiem jak wszystko wyglada. po drugie nie moge znalezc FW 1.4. z tego co sie doczytalem to nalezy zmieniac po kolei tzn 1.3-1.4-1.5-1.6. bardzo prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do c300. Wyszedł update firmware niedawno, a recenzje opierają się na starej wersji. W nowej ulepszono m.in. zachowanie TRIM, więc bez obaw :)

 

@banan0205

Poszukaj instrukcji na stronie producenta. Tam się zaczyna zabawę z update...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mooocne uproszczenie. Link

 

Pisalem, ze uogolniam. Gdzie kupisz ten dysk w polsce i czy sadzisz, ze gosc chce wydac na niego ponad 500 Euro ? Rownie dobrze mozna tak wklejac dyski na SLC tylko po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno pojawił sie nowy Intel RST 10.​1.​0.​1008

 

Dzieki za screena - jak widac mam bardziej zajechana poczatkowa czesc dysku. Co do RST to jest nowa wersja beta z wyzszym numerkiem - zainstalowalem ja, kilka dni temu oficjalne 1008, teraz standardowy sterownik Microsoftu i roznicy w benchmarku jakiejs wiekszej nie ma na korzysc ktoregos z tych driverow.

 

 

Zastanawia mnie jak rozwiaza problem 2x szybszego zdychania nand w nowym wymiarze technologicznym - albo znowu cena, albo moj test z hd tune bedzie pokazywal same czerwone kratki po niespelna roku uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wrzucam dla porównania wyniki Crucial C300 64 GB. Firmware zaktualizowany do 0006. Miałem trochę przygód przy podłączaniu. Okazało się, że Asus P5K od pewnej wersji biosu nie obsługuje AHCI - pomógł crossflash - BIOS od asus p5kr, chwila niepewności czy nie uwale płyty i gotowe :)

post-8473-0-09221200-1293367199_thumb.jpg

 

Próbowałem również zrobić RAID na JMB36x:

post-8473-0-25629000-1293367635_thumb.jpg

 

Kolejna próba z RAID dopiero w przyszłości po zmianie platformy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zastanawia mnie jak rozwiaza problem 2x szybszego zdychania nand w nowym wymiarze technologicznym - albo znowu cena, albo moj test z hd tune bedzie pokazywal same czerwone kratki po niespelna roku uzytkowania.

 

Nowe algorytmy do oszczędzania komórek mają być o wiele sprawniejsze niż teraz. Intel przewiduje nawet dwukrotnie większa żywotność dla swoich nowych dysków mimo mniej wytrzymałych komórek!

Nie mamy sie o co martwić oni dobrze wiedzą że inaczej sprzedaż nie rosłaby tak jakby chcieli.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe algorytmy do oszczędzania komórek mają być o wiele sprawniejsze niż teraz. Intel przewiduje nawet dwukrotnie większa żywotność dla swoich nowych dysków mimo mniej wytrzymałych komórek!

Nie mamy sie o co martwić oni dobrze wiedzą że inaczej sprzedaż nie rosłaby tak jakby chcieli.

 

Martwic sie nie martwie - pojawi sie G3, odczekam troche i moj G2 leci na RMA w zwiazku zbadsectorami. Raczej rozmyslam jak to bedzie wygladac, bo badzmy szczerzy, raczej nie powstana algorytmy na miare lotu w kosmos. Cos kosztem czegos - pytanie jak to bedzie wygladac w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD Benchmark Tests: SATA IDE vs AHCI Mode | AHCI vs IDE,SSD,AHCI,IDE,SATA,Solid State Drive,Benchmark Performance SSD Testing AHCI vs IDE,Benchmark Performance SSD Testing: Intel ICH10 SATA AHCI vs IDE Mode Speed and IOPS Comparison

 

But what about SSD TRIM?

TRIM is non-specific to either SATA controller mode, and will work equally well in both IDE and AHCI-mode. Benchmark Reviews will soon publish a detailed report that illustrates the recovery levels for each SSD controller tested here.

No więc jak to jest bo co kilkanaście stron tego wątku opinia w tej mayerii się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz ?:) Link

 

No fajnie fajnie tylko mowilismy o Samsungu 256Gb, do ktorego sam dales link. Polowa tego, za polowe ceny ? Ok, zamow to w profi24 i zobaczymy czy przyjdzie ;) Uparles sie na tego Samsunga choc wiosny on nie czyni swoja cena. Corsair F120 jest 200zl tanszy a to duzo. Jedyne co mozna powiedziec to to, ze Samsung ma ssd mogacy powalczyc wydajnoscia z konkurencja. Pytanie co bedzie po nowym roku i czy nowy Sandforce namiesza jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo portale pisały że tylko AHCI ale później ustalono że w IDE też działa. I oczywiście w RAID (nie będące częścią macierzy) ze sterownikami Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie widzę sensu w ogóle używać IDE, skoro AHCI oferuje większą funkcjonalność i często większą wydajność. No chyba że ktoś ma tylko IDE to wtedy i tak nie ma tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie fajnie tylko mowilismy o Samsungu 256Gb, do ktorego sam dales link. Polowa tego, za polowe ceny ? Ok, zamow to w profi24 i zobaczymy czy przyjdzie ;) Uparles sie na tego Samsunga choc wiosny on nie czyni swoja cena. Corsair F120 jest 200zl tanszy a to duzo. Jedyne co mozna powiedziec to to, ze Samsung ma ssd mogacy powalczyc wydajnoscia z konkurencja. Pytanie co bedzie po nowym roku i czy nowy Sandforce namiesza jeszcze bardziej.

 

Była mowa ogólnie o Samsungu 470 :) A że profi24 jest jakie jest, to wiem ;) Chodziło o zasadę. Wiem, że można zamówić Corsaira/OCZ/Patriota i ja to bym zrobił. Bazując na wrażeniach z używania SSD (na SF12xx) - jakoś nie wydaje mi się by dla Kowalskiego większa wydajność była zauważalna. No, ale nowe technologie = niższe ceny (przynajmniej na dotychczasowe produkty) i to jest optymistyczny akcent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po zamianie dysku z Intel'a 40GB na Vertexa 2 60GB.. Vertex został zapełniony przez klonowanie (Acronis True Image Home). Wcześniej został sformatowany pod Vista. Dyski działają na DFI P35 DK TR2S i e8400/3,6/ jako AHCI. Ich wyniki syntetyczne:

Zapis lepszy u Vertexa.. Teraz trochę poobserwuję i przekonam się, czy w rzeczywistym użytkowaniu dostrzegę jakąś różnicę ;)

post-127757-0-55996300-1294011365_thumb.jpg

post-127757-0-82448400-1294011374_thumb.jpg

post-127757-0-57363800-1294011382_thumb.jpg

post-127757-0-52364500-1294011389_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie najnowszy Acronis czyli 14 (i o ile się nie mylę to z dodatkowym addon-pack'iem) to po klonowoniu raczej na pewno partycje są niepoprawnie wyrównane. Nawet jeśli było to kopiowanie sector by sector.

Chyba, że na nowym dysku utworzono wyrównaną partycję, dane skopiowano z backupu bez mbr'a oraz z samego mbr'a w niezależnych krokach.

Ale sekwencyjny zapis ścięty o połowę potwierdza to pierwsze.

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acronis 2010, klonowanie dysku, tryb ręczny, metoda przenoszenia ręczna (raczej, bo pamiętam, że "bawiłem" się suwakami). Nowy dysk ma całą swą pojemność dostępną. Kopiowanie bezp z jednego dysku na drugi (po odłączeniu pozostałych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...