Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

OCZ Z-Drive R3 PCI-Express SSD - pierwszy dysk z Raid i Trim

Szkoda tylko, że przy takich osiągach i możliwościach będzie sporo kosztować :(

 

Może kiedyś będzie wersja entry-level z powiedzmy 50% osiągów i 160-240GB ale z w miarę zjadliwą ceną ;)

 

Low profile, korzysta z PCIE, wspiera Trim, można z niego bootować system operacyjny. Przy okazji mógłbym pozbyć się kabli SATA i zasilących :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co może być przyczyną takiego zapisu ? dysk to intel X25-V firmware 02HD

 

Dołączona grafika

 

systemu nie reinstalowałem po zmianie z P35 na P67, zainstalowałem tylko sterowniki do chipsetu ze strony intela oraz Intel Rapid Storage Technology 10.​​1.​​0.​​1008

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci Trim nie działa. Odpal ręcznie Intel ToolBox'em.

 

Low profile, korzysta z PCIE, wspiera Trim, można z niego bootować system operacyjny. Przy okazji mógłbym pozbyć się kabli SATA i zasilących :)

 

Fajnie żeby jeszcze do tego robili jakieś ładne obudowy co by pasowały do reszty wnętrza :) Za tą kase warto też zadowolić modderów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ci Trim nie działa. Odpal ręcznie Intel ToolBox'em.

Trim działa, a przynajmniej jest włączony - sprawdzałem komendą z pod cmd. Zrobiłem również "Intel SSD Optimier" (jeżeli to miałeś na myśli) przy użyciu Intel Toolbox'a. Przeleciało bardzo szybko, więc chyba nie miałem 'zabrudzonych' komórek. Instalowałem ponownie INF'a do chipsetu oraz Intel RST, jednak we właściwościach dysku mam coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

wydaje mi się, że powinien być w tym miejscu sterownik Intela.

Edytowane przez E57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda, trochę się zapędziłem. przy ponownym sprawdzeniu kontroler sata zainstalował się poprawnie i ma najnowsze sterowniki intela 10.1.0.1008. niestety problem dalej jest ten sam, zapis jest niższy niż powinien być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy korzystacie z ibood-a, pojawiła się dzisiaj oferta OCZ Vertex 2 180GB za 979zł:

 

iBOOD.com - Internet's Best Online Offer Daily!

 

Naprawy gwarancyjne dokonywane są w serwisie holenderskim.

 

@Costi,

Sorki, nie wiem jak ale nie zauważyłem posta Twojego :) może przez to że w pracy jestem i robię 10 wątków na raz. Fajna okazja, ja jednak się wstrzymam jeszcze chwilkę z ssd.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to zapis powinien być 40+ MB/s dla 512K i 4K.

może pomogła by świeża instalacja systemu, ale na to chwilowo nie mam czasu <_<

 

U mnie na Kingstonie 40 czyli fizycznie takim samym jak Twój Intel mam ok 45MB/s od góry do dołu w zapisie. Ale dramatu u Ciebie nie ma, tez myśle że to przez system którego nie przeinstalowałeś.

Instalacja siódemki na SSD to do 15min czasu, w czym problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa, dzięki za odpowiedź. Instalacja systemu to faktycznie chwila, natomiast instalacja sterowników i programów na cacy to w moim przypadku minimum pół dnia zabawy. Zabiorę się za to może w weekend i dam znać czy się sytuacja poprawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jak to jest z tymi Vertexami 2. Na forum ocz wyczytałem, że padają jak muchy.

 

To jakieś pomówienia:)

 

Przez moje rece przeszły SETKI dysków vertex 2 (głównie 60GB, 90GB i 120GB) i nie miałem ŻADNEJ reklamacji na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I need some help. ;)

 

OCZ VERTEX 2 60GB - nówka sztuka.

Świeżo postawiony system + stery

 

Dysk podpięty do SATA 6GB.

Kontroler pracuje w trybie RAID i są do niego podpięte jeszcze 2 dyski w macierzy i DVD-RW

Te wyniki raczej nie są normalne???

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...