Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

co oni tam na ibodzie piszą że MLC pod system to mówiąc brzydko 'kupa' a SLC lepsze?

z czego to niby(o ile jeśli) wynika?

 

ok już widze, 10k do 100k zapisów na 1 komórce...

 

są jakieś dobre( i tanie :P ) dyski na SLC rzędu 90-180?jak podany wyżej ocz2 180gb?

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLC trzeba szukać niestety w klasie Enterprise. Ceny wysokie. Ale ja bym się nie przejmował zbytnio żywotnością MLC. Backupy trzeba robić z każdego dysku w ciągłym użyciu, szczególnie systemowego. Bez względu na to czy to ssd czy inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta ma dwa zestawy portów 6Gb. Upewnij się że ssd jest podłączone do chipsetu a nie Marvella.

Dysk partycjonowany w win7?

 

Na pewno jest podpięty pod dobry kontroler.

Partycjonowany w win7 na NTFS. Rozmiar klastra na default.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregu -> masz Intel'a X25-E na slc :]

 

co do żywotności - na razie jeden z moich inteli niby wykorzystał wszystko (8TB zapisów) ale działa dalej, poza tym jak ssd pada nie da się zapisać na nim danych - odczytać można (koledze padła adata, nie mogl wprowadzic zmian w mbr, ale odczytac dane mogl bez problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest podpięty pod dobry kontroler.

Partycjonowany w win7 na NTFS. Rozmiar klastra na default.

 

Pokaż screena z ATTO.

 

Co do żywotności SSD, nowe Cruciale mają mieć 72TB czyli tyle samo ile obecne C300 więc nie ma stresu.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coż, moja 40 kingstona ma już 1900h, i 800Gb zapisu.

Ciekawe kiedy zacznie się kończyć, bo planuję ją kopsnąć do 2 kompa na systemowy.

A tu se wsadze f90 czy coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się zastanawiam nad Corsair Performance 3 P3-128 . Dlaczego od prawie dwóch tygodni jest dostępny u naszych zachodnich sąsiadów a u nas jeszcze go nie ma.

Wiem że to wróżenie z fusów ale może ktoś z Was coś wie i powie mi o premierze Crucial C400. Przesunięcia premiery nie było więc powinny lada dzień się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK też już są i to dostępne Corsair Performance 3 Series P3 64GB 2.5" SATA-III Solid State Hard Drive - Aria Technology

 

Na forum Corsarza piszą że dyski mają słaby random 4kB. Może kwestia nowego FW.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale za 600PLN to się kupuje 80-tkę intela u nas albo 120-tkę za oceanem. Cena od czapy. Kontroler zapewne ten sam co w C300 (Marvell) więc tam bym szukał firmware... i pewnie szybko nie zobaczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do żywotności - na razie jeden z moich inteli niby wykorzystał wszystko (8TB zapisów) ale działa dalej, poza tym jak ssd pada nie da się zapisać na nim danych - odczytać można (koledze padła adata, nie mogl wprowadzic zmian w mbr, ale odczytac dane mogl bez problemu).

 

Dlaczego napisales, ze wykorzystal wszystko przy zaledwie 8TB?

 

Pomyslmy.

 

Liczac, ze jest 30GB miejsca wolnego na dysku, popatrzmy na cykle.

2 - 30GB zapisow

20 - 300GB zapisow

200 - 3TB zapisow

2000 - 30TB zapisow

 

Wiec przy zapisie 30TB zuzyjemy okolo 2000 cylki komorek, zakladajac 30GB wolnego.

Na jeden zapis calego dysku licze 2 cykle poniewaz zapisanie danych zuzyje cykl i wyczyszczenie komorki kolejny.

 

Nie wiem na ile te wyliczenia sa poprawne, ktos moze zweryfikowac? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według danych Intela - żywotność dysku na MLC to minimum 5 lat przy dziennym zapisie 20GB co z prostego rachunku wychodzi minimum 35TB.

 

Raptora dysk jeszcze ma długą młodość przed sobą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawiły się nowe Samsungi na Allegro o oznaczeniu MZ5PA256HMDR - 010D1. Wygląda na to, że to OEM'owa wersja Samsunga serii 470 (recenzja i porównanie do Cruciala C300, Corsair Force i Intela G2). Co raz bardziej się nad nim zastanawiam...

Dysk dotarł, wrzuciłem go na szybkie testy do żony "skrzynki" (Asus P7P55D/Core i5-750/4GB) i przedstawiam kilka wyników (wykrywany jest jako Samsung PM810). IMHO, jest całkiem nieźle, w lapie powinien się sprawować lepiej niż aktualny Intel G2 40GB. Ciekaw jestem Waszych opinii B-)...

post-107355-0-02135700-1296772011_thumb.jpg

post-107355-0-63145800-1296772029_thumb.jpg

post-107355-0-28069700-1296772037_thumb.jpg

post-107355-0-96004700-1296772054_thumb.jpg

post-107355-0-04966700-1296772067_thumb.jpg

Edytowane przez abes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy firmware od Intela.

 

This firmware revision fixes enumeration and slow-boot issues on SATA 6Gb/s controllers, adds improvements to S.M.A.R.T. attributes for more accurate reporting of drive health, improves NCQ capability, and fixes possible drive hangs when reading S.M.A.R.T. self-test log. This update applies only to 34nm SSDs. 50nm SSDs stay on the 2009 firmware.

 

This firmware update tool provides the latest firmware for the following Intel SSDs in all capacities:

- Intel® X25-M/X18-M SATA SSD on 50nm (black case) - updates to FW version 8820 (2009 version)

- Intel® X25-E SATA SSD on 50nm (black case) - updates to FW version 8850 (2009 version)

- Intel® X25-M/X18-M SATA SSD on 34nm (silver case) - updates to FW version 02M3 (2011 version)

- Intel® X25-V Value SATA SSD on 34nm (silver case) - updates to FW version 02M3 (2011 version)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dałem na wstrzymanie z kupnem dysku do premier przewidzianych na ten miesiąc można wywnioskować, że moja wstrzemięźliwość za dużo nic mi nie dała :)

na tą chwile wiem że np taki Corsair Performance 3 P3-128 będzie kosztował 1100zł co dla mnie jest nieporozumieniem zważywszy na cenę C300.

Natomiast jak udało mi się dowiedzieć w czeskich sklepach nowy dysk intela SSDSC2MH120A2K5 przewidziany jest w sprzedaży za dwa tygodnie a co więcej cena 950-1050zł nie powala na kolana ale już nie jest zbyt na wyrost. C400 prawdopodobnie nie doczekam gdyż już mimo wszystko nie wierze, że pojawi się w tym miesiącu w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk dotarł, wrzuciłem go na szybkie testy do żony "skrzynki" (Asus P7P55D/Core i5-750/4GB) i przedstawiam kilka wyników (wykrywany jest jako Samsung PM810). IMHO, jest całkiem nieźle, w lapie powinien się sprawować lepiej niż aktualny Intel G2 40GB. Ciekaw jestem Waszych opinii B-)...

 

Ciekawe z czego wynikają tak niskie odczyty 4k nieskolejkowanych. Oba testy pokazują wartość mniejszą o 3/4 od zapisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dałem na wstrzymanie z kupnem dysku do premier przewidzianych na ten miesiąc można wywnioskować, że moja wstrzemięźliwość za dużo nic mi nie dała :)

na tą chwile wiem że np taki Corsair Performance 3 P3-128 będzie kosztował 1100zł co dla mnie jest nieporozumieniem zważywszy na cenę C300.

Natomiast jak udało mi się dowiedzieć w czeskich sklepach nowy dysk intela SSDSC2MH120A2K5 przewidziany jest w sprzedaży za dwa tygodnie a co więcej cena 950-1050zł nie powala na kolana ale już nie jest zbyt na wyrost. C400 prawdopodobnie nie doczekam gdyż już mimo wszystko nie wierze, że pojawi się w tym miesiącu w sprzedaży.

 

Corsair P3 to taki C400 tylko że z własnym FW od Corsarza. No ale ceny są rzeczywiście dalekie od tych zapowiadanych. Pewnie spadną szybko jak pojawią się C400 i Intele. Potem w marcu SF2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość henek45

Witam, czy jest sens robić czynności zawarte w tym FAQ, jeśli chodzi np. o dysk ocz vertex 2, zdaje mi się, że to zwalnia trochę komputer jak przeniesie się zapis na dysk hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dałem na wstrzymanie z kupnem dysku do premier przewidzianych na ten miesiąc można wywnioskować, że moja wstrzemięźliwość za dużo nic mi nie dała :)

na tą chwile wiem że np taki Corsair Performance 3 P3-128 będzie kosztował 1100zł co dla mnie jest nieporozumieniem zważywszy na cenę C300.

Natomiast jak udało mi się dowiedzieć w czeskich sklepach nowy dysk intela SSDSC2MH120A2K5 przewidziany jest w sprzedaży za dwa tygodnie a co więcej cena 950-1050zł nie powala na kolana ale już nie jest zbyt na wyrost. C400 prawdopodobnie nie doczekam gdyż już mimo wszystko nie wierze, że pojawi się w tym miesiącu w sprzedaży.

 

Ciekawią mnie te intele. Wiesz coś na temat mniejszych modeli? Czy będzie 80-tka, a może 64-ka? Jakie na nie będą ceny na początku? Ogólnie dzieje się to o czym pisałem przy okazji targów w Vegas, nowe dyski wskakują w sektor wyższej wydajności, a stare nie tanieją (w każdym razie nie szybciej niż zwyczajne tempo obniżki cen). Niestety. Myślałem, że będzie inaczej.

Do nowego intela przyciągnie mnie tylko sprzętowe szyfrowanie. Bez tego w zasadzie wydajność każdego dysku drugiej generacji (i zapewne trzeciej) jest dla mnie zupełnie wystarczająca. Ceny już mniej :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ja również czekam na intela chociaż jeszcze wierze w c400. Cena jaką życzą sobie za Corsaira jet dla mnie nieakceptowalna i gdybym chciał wydać tyle to prawdopodobnie kupiłbym coś na pcie. Dziś zaczynam powoli tracić nadzieje, że było warto czekać. :mur:

Edytowane przez mateo1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta 120-tka (SSDSC2MH120A2K5) to jeszcze na kościach 32nm robiona. Choć wydajność podciągnęli znacząco nowym kontrolerem. Ale to nadal nie jest koszerny G3. Zatem prawdziwe nowości od intela to melodia jeszcze dalszej przyszłości. I rozumiem Twój ból, mateo1977. Ja sobie postawiłem deadline do końca marca. Ale pewnie kupie coś wczesniej, przy okazji czyszczenia magazynów z dysków odchodzącej generacji. Nie wierzę już w 100USD za C400 64GB, nie bez wyraźnie zarysowanej (niepapierowej) konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tą chwilę zdecyduję się na zakup C400 tylko w przypadku kiedy cena nie przeskoczy 950zł. W innym podobnie jak Ty będę oczekiwał "okazji" z magazynu.

Niepokoi mnie fakt,że może im lutego nie starczyć do wprowadzenia tych dysków.

Będę chciał kupić dysk na sata3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że celuję niżej (w 64GB) w moim wypadku C300 i C400 to w zasadzie jeden pies. Zapis praktycznie ten sam. Żywotność ta sama. Odczytu i tak nie wykorzystam ze względu na SATA2.

A Intele 80GB już za 560PLN... hmmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...